top of page

Jalgpallikool Tammeka aprillikuu uudiskiri

Jalgpallikevad on täies hoos käima läinud ja Tammeka noortel ja vanadel jalgpalluritel on käes aktiivne periood, mil igal nädalavahetusel ollakse võistlustules väravate ja tabelipunktide nimel. Kindlasti võtame noorte täpsemad seisud ja tulemused luubi alla, kui pool hooajast läbitud, seni aga saavad kõik huvilised tutvuda mänguprotokollide ja tabeliseisudega www.jalgpall.ee vahendusel.

Lisaks suurele hulgale jalgpallile toimus aga klubi ja tammeklastega ka muud põnevat.


EsindusmeeskondEsindusmeeskonna aprill oli kevadele iseloomulikult heitlik ja ebastabiilne. Aprilli esimesel päeval tehti tiitlikaitsja FC Floraga viik 1-1, kes suutis Tammeka väravavõrgu sahisema panna alles mängu lisaminutitel, kui eelnevalt olime olnud pikalt eduseisus tänu Flora omaväravale, millele tegi tugeva eeltöö Patrick Genro Veelma. Järgmises mängus tuli vastu võtta valus kaotus selle aasta komeedilt Pärnu Vapruselt 0-1, kui sarnaselt Florale õnnestus vastastel otsustavalt skoorida mängu viimastel minutitel.

Väravavõrgud jäid Tammeka poolt sahistamata ka järgmises liigamängus Nõmme Kaljuga, kui samuti tuli vastu võtta kuiv 0-2 kaotus. Selle mängu tähelepanuväärseimad ja ajaloolisemad hetked toimusid samuti mängu lõpufaasis, kui Eestis sellel aastal debüüti tegev VAR ja väljakukohtunik ei suutnud seitsme minuti jooksul Kalju teise värava legitiimsuses konsensusele jõuda.

Suured olid lootused ja ootused ka seoses järgmise kodumänguga, kui järelepidamisele läks varakevadel ära jäänud mäng Tallinna JK Kaleviga. Kuigi kohati näitas Tammeka igati ladusat mängu ja teisel poolajal oli eduvärav mitmelgi korral õhus, tuli vastu võtta Kalevi ühest tõelisest ilu- ja teisest koleväravast 1-2 kaotus. Jälle rakendus juba aprilli eelnevatest mängudest tuttavaks saanud muster, kui vastane sai oma otsustava värava kätte päris mängu lõpuminutitel. Vaatamata kaotusele võisid treenerid ja publik rahul olla Tammeka esimese väravaga, mille lõi karistuslöögist Patrick Genro Veelma. Kahjuks jäi samas mängus ka realiseerimata VAR- i poolt Tammekale antud penalti.

Nii oligi tammeklastel selg vastu seina, kui aprilli eelviimasel pühapäeval sõideti külla

Premium liiga uustulnukale Harju JK esindusvõistkonnale. Kuigi harjukad läksid Tammeka omaväravast ja enda tõelisest iluväravast kaks korda mängu juhtuma, õnnestus Tanel Langil ja Eugenio Bracellil mõlemal korral kiiresti viigistada ning viimase sõna jäi Patrick Genro Veelmale ja päeva lõpuks asuti Tartu poole tagasiteele koos selle hooaja esimese 3-2 võiduga ja rekordilise kolme löödud väravaga.

Kuu viimane kodumäng peeti jällegi kodusel Sepal, kui vastaseks Tammeka igipõline vihane ja kompromissitu rivaal Narva Trans, kes selleks aastaks on oma ridadesse toonud igipõlise tammeklase ja tuntud väravaküti Tristan Koskori. Kodupubliku kurvastuseks oli just Tristan, see kes


Transi esimese poolaja lõpul juhtima viis, aga õnneks jäi ka nppd viimane sõna tartlastele ja Artur Uljanovi kannaväravast tüüris mäng võitlusliku 1-1 viigi sadamasse. Aprillikuu lõpetaski meeskond kuue punktiga üheksandal tabelireal. Kuigi seisud tabelis ei ole kiita on siiski vaikselt hakanud tulema ka enda löödud väravaid, millega veel kuu alguses väga hädas oldi. Samuti on lootust, et vigastusetont, mis hooaja alguses meeskonda kummitamas käinud on kevade edenedes taanduma asunud


Lõppenud kuusse jäi ka esindusmeeskonna Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaali mäng Jõhvi Phoenixi ja Noova ühendmeeskonnaga. Kevadises Kohtla-Järves teise liiga meeskonnale erilisi võimalusi ei jäetud ja suhteliselt pingevabas ja jõudu säästvas mängus saadi 6-1 võit. Kaks väravat lõi Herman Pedmanson ning väravaga panustasid Devid Lehter, Artur Uljanov ja Patrick Genro Veelma. Korra sahistasid oma väravavõrku ka vastased ise. Võiduga jõuti karikavõistluste poolfinaali, kus vastaseks FC Flora. Mäng toimub 10. mail Tallinnas, kuhu klubi on plaanimas ka fännibussi. Jälgige meie infokanaleid.Esindusnaiskond


Esindusnaiskond alustas oma mänge aprillis Pärnu Vapruse ja Viljandi Tuleviku hübriidnaiskonna vastu. Ühendatud jõud Tammeka neidudele-naistele liiga ohtlikuks ei saanud ja esimesest kodumängust võeti kaasa kindel 8-0 võit. Väravate löömine kujunes peamiselt Kirkeliis Lillemetsa ja Liisa Merisalu omavaheliseks maavõistluseks, mille esimene neist 4-3 võitis. Ühe väravaga panustas ka Valeria Liik. Selle mängu puhul on tähelepanuväärne ka see, et mängu oli võimalik näha otseülekandes Youtubes ja mängu ülekanne ja kommentaarid olid korraldatud just Tammeka poolt.

Otseülekanne leidis aset ka järgmisest aprillikuisest kodumängust, kui Tartusse olid saabunud eelmise hooaja hõbemedalistid Sakust. Kuigi Tammeka naiskond andis igati vihase lahingu ja omas viigiseisult vähemalt kahte suurepärast väravavõimalust, said favoriidid Sakust viimase viieteistkümne minutiga 2-0 oma tahtmise.

Aprilli lõpetas esindusnaiskond võõrsilmänguga Viimsis liiga debütandi- Martin Reimi Jalgpallikooli naiskonna vastu. Tuult ja vihma trotsides jäid esimesel poolajal väravad löömaga, aga teisel kolmveerandtunnil panid aistammeklased oma paremus 2-1 siiski maksma. Resultatiivsed olid seekord Kreete Õun ja Marie Kiivit. Uuele kuule läheb naiskond vastu igati lootusandvalt- viiendalt tabelirealt.Sarnaselt esindusmeeskonnale pidas ka naiskond aprillis oma karikavõistluste veerandfinaali, kui Tallinnas alistati 8-0 JK Tallinna Kalevi duubelnaiskond. Liisa Merisalu oli resultatiivne neljal ning Aleksandra Kelli ja Karoly Kasuk kahel korral. A Le Coq Arenal toimuva suure finaali ja Tammeka vahel on veel seismas nüüd JK Tabasalu naiskond, kellele sõidetakse külla 24. mail. Ka sellele mängule on plaanis fännibuss teele panna ning sellekohast infot võib peatselt leida erinevatest Tammeka kanalitest.U19 finaalis

Väga tähtsa mängu pidas apri