top of page

NOORSPORTLASE TERVISEKONTROLL

Kes peab käima?

Kuna paljudel on viimasest tervisekontrollist möödumas aasta ja treeningutele on tulnud palju uusi lapsi, siis palume kõigil noorsportlastel uuesti kontrollis käia. Noorsportlaste tervisekontrolli üldine eesmärk on tagada iga sportlase tervis ja ohutus nii treeningutel kui võistlustel.Laste ja noorte osalemine intensiivses treeningus ja võistlusspordis  on suurendanud oluliselt vajadust tervisliku seisundi järelevalve järele. Kehalisele võimekusele mittevastava koormusega ja avastamata terviseprobleemidega treenimise tagajärjel võivad tekkida tõsised tervisekahjustused.

Tammeka mängijad käivad tervisekontrollis iga aasta. Kuni 9 aastaseks saamiseni piisab perearsti juures käimisest, edasi külasta sportiarsti. Kui oled tervisekontrollis käinud, tee saadud paberist koopia ja too see treeneri kätte!

Noorsportlase tasuta tervisekontroll on suunatud sportlasele, kes:

  • on 9-19aastane;

  • osaleb regulaarselt spordiklubi, spordikooli või kooli juures tegutsevas treeningrühmas;

  • treenib nädalas 5 või enam tundi (1 treeningtund = 60 minutit).

NB! Treeningtundide hulka ei arvestata kooli kehalise kasvatuse tunde. Arsti juurde mines võta kaasa täidetud küsimustik: http://www.kliinikum.ee/noorsportlasele/uploads/files/K_simustik%20_ek_ESMF-1.pdf

Noorsportlase tervisest ja uuringutest saab lähemalt lugeda vastava ennetusprojekti lehelt (http://www.kliinikum.ee/noorsportlasele/). Tartus teostab noorsportlase tervisekontrolle Tartu Ülikooli Kliinikum. Spordiarsti vastuvõtule registreerimise number on 731 9221.

Hinnad & soodustused

9 – 19aastaste noorsportlaste puhul:

  • Kompleksseid terviseuuringuid rahastatab Haigekassa.

  • Noorsportlaste terviseuuringuteks ei ole saatekirja vaja.

  • Noorsportlaste terviseuuringutest täpsema info saamiseks vt www.noorsportlane.ee

  • Noorsportlaste terviseuuringute vajalikkusest lähemalt siin!

20 – 23aastased harrastussportlased, kes on Tartu linna elanikud:

  • Tartu Linnavalitsuse tervishoiuosakonna poolt rahastatakse 20-23aastaste Tartu linna elanikuks registreeritud harrastussportlaste terviseuuringuid.

  • Eelnevalt on vajalik kontakteerumine Spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku sekretäriga numbril 713 3221

Alates 20. eluaastast (v.a Tartu linna elanikud, vt tingimused eespool) on spordimeditsiinilised terviseuuringud tasulised.

Jalgade biomehaanika kompleksuuringule (sh Footscan) tulekuks on soovitav saatekiri. Ilma saatekirjata lisandub uuringu maksumusele spordiarsti vastuvõtu tasu.

bottom of page