top of page
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

1. Miks toimub trenn sellisel kellajal ja kohas?

Kuna Tartus tegutseb täna lisaks Tammekale veel vähemalt kuus erinevat jalgpalliklubi, siis tuleb kahjuks tõdeda, et linnas valitseb jalgpalliväljakute osas defitsiit. JK Tammeka hallata on ainsana Sepa jalgpallikeskus ja kõikides ülejäänud treeningpaikades on klubi rentniku rollis ning konkureerib teiste spordialadega. Tulenevalt sellest ja faktist, et meie tublidel kasvandikel on tihitipeale ka individuaalses plaanis väga erinevad graafikud, esineb paratamatult olukordi, kus kellelegi ei pruugi treeningajad või koht hästi sobida.

 

Seetõttu on suurimateks väljakutseteks hetkel:

  • Parimatel nn „pärast tööd“ kellaegadel valitseb väljakuaegade osas Tartus tihe konkurents. Sealjuures vajavad 11 vs 11 võistkonnad minimaalselt ½ väljakust ja 9 vs 9 võistkonnad ¼ väljakust.

  • Spordisaalide ajad on reeglina vabad ainult piiratud kellaegadel, mistõttu tuleb rahulduda sellega, mida on saada. Kuna jalgpalliklubid pole saalide osas aastaringsed rentnikud, siis arusaadaval põhjusel eelistatakse aegade valikus esmajärjekorras tubasemaid spordialasid, kes rendivad saale pikema perioodi jooksul, kui jalgpallurid.

  • Treeneritel on enamasti kaks või rohkem treeninggruppi. Sellest tulenevalt peab paratamatult keegi alustama oma treeninguga varem ja keegi jällegi hiljem.

Me püüame anda endast alati parima, et väiksematele ei jääks trennid liiga hilja peale ning suurematel ja võistlusgruppidel oleks võimalik oma trennidesse ajaliselt jõuda. Lisaks panustame me kohalikul tasandil sellesse, et Tartusse kerkiks ajapikku juurde uusi väljakuid.

2. Miks treeningajad muutuvad?

 

Tammeka treeningaegades ja -kohtades toimub tavaliselt kahel põhjusel suuremad muudatused. Esimene põhjus on see, et neljal korral aastas tuleb meil taotleda SA Tartu Spordilt endale vajalikke treeningaegu, mille lõpliku välja kujunemist ei saa Tammeka kontrollida. Teiseks treenivad suvisel perioodil kõik Tammeka grupid õues aga talvisel perioodil liiguvad osad grupid (peamiselt nooremad mängijad) siseruumidesse ning seetõttu muutub neil momentidel väljakute jaotus. Vahel tuleb aga ette ka nädalasiseseid muudatusi ning need on põhjustatud reeglina teistsugustest teguritest.

Peamised põhjused, miks võivad nädala sees treeningajad muutuda on:

  • Treeningkohas toimuvad võistlused või mingi muu üritus (nt Eesti meistrivõistluste mäng, mille ajad määrab Eesti Jalgpalli Liit või mõne teise spordiala sündmus).

  • Mõne treeninggrupi juures toimuvad ümberkorraldused. Kahjuks ei saa ühe treeneri kaks trenni samal ajal toimuda, seega võib muutuda üldisemas plaanis ka kogu logistika.

  • Treener peab sõitma ühe grupiga võistlustele ja ei saa seega teistele samal ajal trenni anda.

  • Treener osaleb koolitusel (nt treeneri kvalifikatsiooni jaoks tuleb teha regulaarselt erinevaid tasemekoolitusi).

  • Aset leiab Tammeka esindusvõistkonna kodumäng, mis on jalgpalliklubile pidupäev ning kõik lapsed on oodatud koos peredega hoopis staadionile kaasa elama.

3. Kes ja mis alustel tasub meistrivõistluste transpordi eest ?

 

Eliitliigades mängivate võistkondade Eesti meistrivõistluste transpordi tasub 100% JK Tammeka koostöös jalgpalliliiduga. Kodus ja võõrsil mängivad võistkonnad tasuvad 50% ulatuses enda transpordi eest ise ja teise 50% katab JK Tammeka. Ainult turniiriformaati mängivad võistkonnad tasuvad oma meistrivõistluste sõitude eest 100% ise.

Kõigil teistel turniiridele käimiseks mõeldud transpordi eest tuleb lapsevanematel ise tasuda ning selle organiseerimisega tegeleb iga grupi treener juba vastavalt konkreetsele võistlusele. Ka neil turniiridel on olemas võimalus bussi tellimiseks, kuid enamikel juhtudel kujuneb see lapsevanemate jaoks kulukamaks, sest paljud pered sõidavad nagunii ise kohale. Näiteks võivad võistlused mõnikord kesta kuni kaheksa tundi ja sellest tulenevalt kergitab bussi ooteaeg märgatavalt hinda.

 

4. Miks tuleb ka puhkuste perioodil treeningute eest tasuda?

 

Korra kuus makstava summa osas ei ole Tammeka puhul tegemist kuumaksuga, vaid hoopis Jalgpallikool Tammeka liikmemaksuga, mis on jagatud igakuisteks osamakseteks. Tegemist on levinud praktikaga, mida kasutavad näiteks MTÜ-d lasteaiad ja teised huvikoolid, kes säilitavad samuti vaheaegadel kohahoidmise tasu. Terve aasta eest korraga on Tammekas võimalik liikmemaksu tasuda jaanuaris, mille puhul teeb klubi oma liikmetele ühe igakuise osa võrra soodustust. Kahe või enama ühe pere lapse osalemisel klubi treeningutel ning vähekindlustatud peredele on ette nähtud liikmemaksusoodustus, mille kohta leiab lisainfot siit.

 

Jalgpallikool Tammeka liikmestaatusega kaasnevad järgnevad hüved:

  • Osalemine regulaarses treeningtegevuses (iganädalased trennid ja mängupäevad).

  • Võimalus osaleda enamasti tasuta klubi poolt korraldatavatel turniiridel (Tammeka Cup ja Tammeka Junior Cup).

  • Klubiliikme kaardiga tasuta sissepääs Tammeka esindusmeeskonna kodumängudele.

  • Osaliselt tasuta või soodustingmiustel transport Eesti meistrivõistluste mängudele.

  • Võimalus kasutada Sepa jalgpallikeskust ja kokkuleppel treeneriga ka treeningvarustust treeningute välisel ajal.

  • Võimalus küsida jalgpalliga seotud tervisemurede korral konsultatsiooni Tammeka füsioterapeutidelt (kontakti loomine toimub läbi treeneri).

  • Võimalus arvata tasutud liikmemaks ja laagri tasu maha maksustamisperioodi tulust ning kajastada seda tuludeklaratsioonil. Täpsemat infot Tulumaksuseaduse kohta leiab siit.

 

5. Miks ei ole Lõunakeskuse Sportlandis soovitud Tammeka varustust?

Meie jalgpallivarustuse koostööpartneriks on Sportlandi Eesti ja Nike ning Tammeka riideid saab igaüks osta Tartu Lõunakeskuse Sportlandist, kus need on müügil juba soodushinnaga. Olukorras, kus näiteks müügisaalis ei ole väljas sobilikus suuruses riideid, soovitame me küsida esmalt abi poe teenindajatelt. Kui teil aga tekib mingeid teisi küsimusi või soovite esitada suuremat grupitellimust, siis oleks õigem pöörduda juba Tammeka varustusjuhi poole.

Tammeka võistlussärgi seljale käib mängija nimi ja number, mille saab lasta peale panna Lõunakeskuse T-särgipoes. Sealsed teenindajad on kursis, mis suuruses nimi ja number särgile peaks minema. Küll aga tuleks enne numbri peale panekut see eelnevalt treeneriga kokku leppida, et välistada ühes võistkonnas samade numbrite kordumine.

Uudisena plaanime me lähiajal avada võimaluse osta Tammeka fännitooteid ka veebipoest, mis ei hõlma küll treeningvarustust, kuid tellida saab näiteks Tammeka fännisalli-, särki ning muid toredaid tooteid.

 

6. Miks ma ei ole saanud oma lapse trennide kohta piisavalt tagasisidet?

Me julgustame kõiki lapsevanemaid küsima huvi korral tagasisidet treeningtegevusega seotud teemadel otse treenerilt i noortetööjuhilt. Nemad on inimesed, kes oskavad anda teile sisulisi vastuseid või suunavad vajadusel edasi.

Alates 2020 aastast plaanime me jätkata informatiivsete üldkoosolekutega, mis toimuksid oktoobri kuus. Varasemalt oleme selliseid koosolekuid korraldanud detsembris, kuid tuli välja, et ajaliselt sobiks inimestele paremini, kui need toimuksid sügisel. See on koht, kus avaneb igaühel võimalus küsida teda huvitavatest Tammeka tegemistest lähemalt ja esitada enda poolseid arvamusi.

Kindlasti soovime me jätkata korra aastas ka klubiliikmete rahulolu uurimisega, et kaardistada võimalike kitsaskohti. Tänu sellele sündis näiteks ka see sama korduma kippuvate küsimuste rubriik, mida me hakkame vastavalt vajadusele ajapikku täiendama.

bottom of page