top of page

Juunikuu uudiskiri


Suvi on teatavasti parim aeg jalgpalli mängimiseks ja sellega olid päri ka Tammeka noored ning vanad, kes juunis kõvasti pallile ja vastastele pihta andsid. Jalgpalliväljakutel võis toimetamas kohata sisuliselt kõiki, kes igapäevaselt Tammekas trenni teevad või trenni annavad. Kuna seekordne juuni oli erakordselt kuum, siis kulutatud kaloreid võib kokku lüüa miljonites ja ära joodud vett või spordijooki oli samuti väiksema järve jagu.

Nagu tavapäraselt, oli sportlike emotsioone seinast-seina nagu ühes korralikus jalgpalliklubis olema peabki.


Esindusmeeskonna vastuoluline juuni


Esindusmeeskond läks juunile vastu igati positiivsete ootustega, kuna seljataga oli edukas mai ning juunis toimuvate mängude vastasteks ainult lähirivaalid, kelle alistamine igati jõukohane, mis omakorda oleks oluliselt parandanud ka Tammeka esindusmeeskonna tabelikohta.

Kuud alustatigi suhteliselt kindla 2-0 koduvõiduga, kui selili pandi Harju JK Laagri meeskond. Vigastuse tõttu suure osa hooaja esimesest poolest väljaku kõrval olnud Kevin Mätas näitas, et väravate löömine ei ole tal siiski meelest läinud ning selle tõestuseks lõi mõlemad Tammeka väravad.

Seejärel sõitis meeskond külla juba Narva Transile, kellest eduka mängu korral juba ka liigatabelis lõplikult mööduda oleks olnud võimalik. Kahjuks tuli pauk sealt kust seda ka kõige rohkem karta oli ning pikaaegne tammeklane ja Tartu poiss, kuid praegune narvakas TristanKoskor otsustas oma kahe väravaga siiski kolm punkti Narva jätta. Tähelepanuväärne on see, et kõik kolm selle hooaja Transi väravat Tammeka vastu on löönud just Koskor.

Haavad lakutud, tuli kodusel Tamme staadionil vastu astuda Pärnu Vaprusele, kellel käsil suurepärane hooaeg. Samuti oli Pärnu ainukene meeskond liigas, kelle käest Tammeka senise hooaja jooksul ühtegi punkti polnud veel kätte saanud. Saamata jäid need punktid kahjuks ka seekord, kui tormilise mängu, kus kord üks ees ja siis jälle teine, lõppakordiks sai Pärnu üheksakümnenda minuti värav ja 3-2 võit. Tammeka eest olid resultatiivsed Artur


Uljanov ja Kevin Mätas. Tammeka on kaotanud Pärnu karudele mõlemad selle hooaja mängud ja mõlemad omakorda pärnakate üleminutite väravatest.

Kuigi ootused juuni osas olid nii mängijatel, treeneritel kui ka poolehoidjatel kindlasti suuremad kui tegelikus, siis püssi pole keegi põõsasse visanud ja Tammeka ründajate oluliselt suurenenud resultatiivsus annab põhjust mõõdukaks optimismiks, et juuli ja august toovad meile olulist punktilisa.


Karikafinaalid rahvusstaadionilJuuni esimene laupäev oli kahele Tammeka võistkonnale eriti tähtis ja oluline, kuna Tallinnas A Le Coq Arenal toimusid nii naiste kui ka U19 karikafinaalid. Mäletatavasti jäi esindusmeeskonnal finaali pääsemisest napilt puudu, kui poolfinaalis kaotati napilt FC Florale.

Tartust olid nii naistele kui ka U19 noormeestele kaasa elama sõitnud hulk fänne, kes Eesti rahvusstaadioni meie võistkondadele kodusemaks suutsid teha.

U19 võistkond andis finaalis Flora noormeestele korraliku lahingu, kuid vaatama Herman Pedmansoni väravale ja viimase hetke postilöögile, tuli vastu võtta 1-2 kaotus. Lüüasaamine oli küll valus, aga kuna valdaval osal võistkonnast on võimalus samal turniiril osaleda ka järgmisel aastal, siis kindlasti minnakse uuel hooajal vigade paranduse järele.


Foto:K.Peetson


Dramaatiline oli ka naiste karikafinaal, kus Tammeka naiskonnal oli küll mitmeid häid värava löömise võimalusi, kuid siiski tuli valusast omaväravast 0-1 kaotus Saku Sportingu käest vastu võtta. Vaatamata kaotusele tõestas naiskonna südikas mäng seda, et hooaja eel välja hõigatud eesmärk- medal Tartusse- on täiesti reaalne ja saavutatav eesmärk.


Esindusnaiskonna võiduta juuni


Lisaks karikafinaalile, pidas naiskond juunis kaks kodust lahingut, kui esimeses mängus tehti kerget pettumust valmistav 1-1 viik Põlva Lootosega (värav Kirkeliis Lillemetsalt) ning seejärel kaotati napilt 1-2 FC Florale. Tartlastel õnnestus küll kiirelt Grete Krausi väravast juhtima minna, kuid kahjuks õnnestus eeldatavatel favoriitidel esimesel poolajal viigistada ja üsna mängu lõpus ka võiduvärav lüüa.

Juuni lõpuks on naiskond küll viiendal tabelireal, aga samas vahe kolmandal kohal oleva Tabasaluga on ainult kolm punkti ja kindlasti ei ole lahing ajaloolise medali eest veel lõppenud.


Noorte suve tegus algus


Tammeka noortevõistkonnad lõpetasid agaralt oma esimest poolt noorte meistrivõistluste hooajast. Kuidas on senine meistrivõistluste hooaeg kulgenud Tammeka võistkondade Sinistel gruppidel ja kuidas võtavad senised mängud kokku peatreenerid, sellest võib lugeda Tammeka kodulehelt https://www.jktammeka.ee/post/suvine-kokkuv%C3%B5te-tammeka-noortev%C3%B5istkonnad-eesti-meistriv%C3%B5itustel


Esimesed võistkonnad alustasid ka juunis juba oma suviste jalgpallilaagritega. Tammeka hea koostööpartneri ja Eesti parimate võimalustega laagrikompleksi- Kääriku Spordikeskust, külastasid juunis Tammeka Tüdrukute 2009 võistkond ning erinevad poiste 2010, 2012, 2013, 2014 ja 2015 meeskonnad.

Juuni lõpus sõitis klubist ca 250 last ja treenerit aga hoopis suvisesse Pärnusse, kus 15. võistkonnaga osaleti traditsioonilisel Pärnu Summer Cup rahvusvahelisel jalgpalliturniiril. Suurematest sportlikest kordaminekutest saavutas Ervin Laaneotsa ja KristjanBaumanni poolt juhitud Tammeka 2010 Sinine võistkond kuldmedali. Hõbedaga said Tartusse sõita 2011 Sinise grupi poisid, keda samuti juhendas Ervin Laaneots koos Karl Periga ning pronksised autasud said kaela Tammeka 2012 Sinise grupi poisid, keda suunasid treeneripingilt Egert Sults ja Kaivo Sang.

Tammeklased rahvuskoondistes


Juuni oli erinevatele koondislastele äärmiselt toimekas, kuna peeti maha nii Euroopa meistrivõistluste valikmänge, Balti turniiri lahinguid ning toimusid ka mitmete koondiste kogunemised ja ühistreeningud. Kokku oli kõigi koondiste tegemistega seotud 23 tammeklast.

Eesti meeste rahvuskoondis pidas juunis kaks Euroopa meistrivõistluste valikmängu, kui esmalt viigistati Aserbadžaaniga võõrsil 1-1 ja seejärel kaotati Tallinnas Belgiale 0-3. Mõlemas kohtumises lõi kaasa Tammeka esindusmeeskonna kapten Taijo Teniste, kes on nüüd Eesti koondist esindanud 99 korda. Loodetavasti on juba sügisel täitumas ka Taijo märgiline 100. kohtumine koondise eest.

Toredad olid hetked Aserbadžaani mängus, kus korraga olid väljakul kolm Tammekaga pikalt seotud olnud mängumeest: Kuigi mitte hetkel tartlastena aga siiski Tammeka noortesüsteemi kasvandikena said mõlemas juunikuises mängus koondise eest murule joosta ka Sten Reinkort ja Martin Miller, kellest viimane andis ka väravasöödu Aserbadžaani vastu löödud Eesti väravale.

Eesti meeste U21 koondis pidas juunis alustas samuti oma vanuse Euroopa meistrivõistluste valikturniiri, kui võõrsil tuli vastu võtta 0-2 kaotus Kosovolt. Tammeka meestest alustas ja lõpetas mängu Rasmus Kallas mängu põhikooseisus ning PatrickGenro Veelma sekkus vahetusest.


U19 rahvuskoondis pidas kolm mängu Balti turniiri raames, kui esmalt alistuti Soomele 1-1, seejärel saadi 6-2 seljavõit Läti üle ja turniiri viimases mängus kaotati napilt Leedule 1-2. Tammeklastest lõid mängudes kaasa Herman Pedmanson ja Mihkel Sepp. Herman sai ise ka jala valgeks, kui lõi värava Läti vastu. Samas mängus oli resultatiivne ka teine Tammeka jalgpallikooli kasvandik, aga selleks aastaks Levadiaga liitunud mängumees- Henri Käblik.


U18 noormeeste koondis ametlike mänge juunis ei pidanud, küll aga leidis Tallinnas aset koondise kogunemine ja laager. Tammekat esindasid koondise kogunemisel Rico Puusaag, Mattis Karis ja Joonas Sakkis.


Juuni lõpus toimus ka U17 vanuse Balti turniir, kus koondis võitis esmalt Leedut 4-2, seejärel viigistas Lätiga 3-3 ning juba juulikuises mängus vandus alla Soomele 0-4. Tammeka lippu hoidsid koondises kõrgel Mait Vaino ja Kristofer Sahtel.


Toreda saavutusega sai juunis hakkama Eesti neidude U17 koondis, kes alistas Balti turniiri raames alustuseks 2-1 Läti ja seejärel Leedu 3-2. Tartust ja Tammekast olid võiduka koondise liikmeteks Saskia Koskor, Katriin Rodi, Kertu Mugu, Kätriin Altsaar ja Nicole Kelli. Justnimelt Kertu Mugu viimase minuti värav sai otsustavaks tabamuseks Leedu vastu peetud mängus.


Neidude U19 koondis, kes oli samuti Balti turniiri raames lahinguid löömas, kahjuks võidurõõmu maitsta ei saanud, kui esmalt kaotati Lätile 0-3 ja seejärel Leedule 0-1. Tammekat esindasid ja rohkem või vähem mänguaega said Grete Kraus, Kirkeliis Lillemets, Aleksandra Kelli ja Marie Kiivit.


Eesti neidude U15 koondis pidas juunis maha treeningkogunemise, kuhu Tammekast said kutse naiste esindusvõistkonna väravavahtide treener Kevin Krünvald ja mängijatest Frida Gabriel, Miia Jonuks ja Rianna Väärsi.


Tammeka fännikaup


Et erinevatele Tammeka võistkondadele oleks suvisel perioodil parem ja nähtavam kaasa elada, siis Tammeka tuletab meelde, et erinevat fännikaupa, mis annab sooja ja on ka niisama ilus kanda on võimalik tellide Tammeka fännitoodete partneri Teamspiriti kodulehelt https://teamspirit.ee/.

Osad tooted on proovimiseks ja vaatamiseks olemas ka Tammeka kontoris Tamme staadionil. Selleks, et neid näha ja katsuda saaks, palume huvilistel aeg enne kokku leppida monica@jktammeka.ee

Saabunud on ka uued fännisallid! Neidki saab osta Tammeka kontorist ja mängupäevadel kassatelgist.265 views

Comments


bottom of page