top of page

Suvine kokkuvõte: Tammeka noortevõistkonnad Eesti meistrivõitustel

Juuliks on valdaval osal Tammeka noortevõistkondadest pool meistrivõistluste hooaega seljataga. Algamas on üürike suvepuhkus, kus nii mängijad kui ka treenerid saavad pisut puhata nii oma keha kui ka vaimu.

Kui hooaja hakul tutvustasime Tammeka vanemate gruppide siniseid võistkondasid ja uurisime nene plaane uueks hooajaks, siis nüüd on aeg ülevaateks, et kuidas siis senine hooaeg on läinud, mis on teinud rõõmu ja kus annaks juurde panna.


Rõõm on tõdeda, et kõik Tammeka Sinised võistkonnad on oma lahinguid pidamas Eesti kõrgeimatel tasemetel ehk esiliigades, mis omakorda näitab mängijate korraliku taset ja treenerite tehtud töö kvaliteeti.


Tammeka U21


Traditsiooniliselt on suurimad iga-aastased muutused mängijate osas just Tammeka U21 võistkonnas, kuna osa seniseid mängijaid saab võimaluse liikuda esindusmeeskonna juurde ja samuti on igal aastal noormehi, kes just selles vanuses otsustavad vastu võtta uusi väljakutseid oma elus ja ei sea jalgpalli enam oma tegemistes esikohale.

2023 aasta hooajal koosneb U21 valdavas osas mängijatest, kes veel eelmisel hooajal ragistasid vastastega U17 liigas ja seetõttu on tegemist ka liiga kõige noorema keskmise vanusega võistkonnaga. Kuigi jõudumööda aitavad võistkonda ka osad mängijad esindusvõistkonnast, kuid ka see abi ei ole sellel aastal väga suur olnud ja duubli poisid on pidanud oma esimesel täiskasvanute hooajal ise suuresti hakkama saama ja vastutust kandma.

Hetkel ollakse Esiliiga B tabelis viie võidu, kolme viigi ja kaheksa kaotuse ning kogutud 18 punktiga kaheksandal kohal, kuid arvestades seniseid kogemusi, et noored mängijad saavad just suve teises pooles rohkem jalad maha ning liha luudele on edasise suhtes lootust olla igati positiivne.

Suurima koormuse on saanud Georg- Kaarel Kõrgvee, kellel on tulnud platsil viibida koguni 1425 mänguminutit. Võistkonna suurim väravalööja on Akaki Gvineria seitsme (7) väravaga ning tänu headele esitustele just hooaja esimeses pooles on Akaki saanud ka juba oma esimesed mänguminutid Tammeka esindusmeeskonnas.

Nende samade U21 noormeeste ja nooremate esindusmeeskonna mängijate baasil moodustatud U19 võistkond jõudis oma Eliitliiga Meistriliiga teekonnal välja finaali, kus tulises lahingus A Le Coq Arenal, tuli alla vanduda FC Flora U19 võistkonnale 1-2. Kuigi finaali kaotus oli kindlasti kibe, siis püssi põõsasse pole mõtet visata, kuna valdaval osal mängijatest on võimalik U19 Eliitliiga Meistriliigat veel suisa kahel aastal mängida ja vigade

parandus teha.Tammeka U-19 Eliitliiga finaalis Foto: K.PeetsonVõistkonna peatreener Siim Valtna:” Oleme noor võistkond ja meie peamine eesmärk ei olegi niivõrd koht tabelis, kui mängijate kasvatamine esindusmeeskonna jaoks. Aga loomulikult on ka punktid tähtsad ja kindel eesmärk on oma kohta tabelis kindlustada ja võimalikult vara ära kindlustada oma positsioon ka järgmiseks aastaks sellele liigatasemele.

Rõõm on tõdeda, et mängijad arenevad ja mitmed mängijad saavad regulaarselt võimalusi esindusmeeskonna juures. Hea meel, et hetkel on meie grupis ka mitmeid regulaarseid noortekoondiseid esindavaid mängijaid nagu näiteks Rico Puusaag, Joonas Sakkis ja Mattis Karis, kes on hetkel U18 koondise valikus ja Mait Vaino, kes on U17 koondise vaateväljas.”

Tammeka U17 Sinine


Võibolla senise hooaja Tammeka noortevõistkondade suurim komeet, kes poole hooaja järel on U17 Eliitliiga Esiliigat suisa juhtima


s. Kokku mängib 2023 hoojal U17 Eliitliiga kolmes liigas kokku 34 võistkonda. Liiga põhisünniaastaks on 2007, keda saavad aidata mõned peale augustit sündinud 2006 ja tugevamad 2008 sünniaastaga poisid.

Tammeka Sinine U17 meeskond on üheteistkümnest mängust kogunud üheksa võitu, ühe viigi ja ühe kaotuse, ning edu teisel kohal oleva Viimsi ees on 2 punkti. Meeskonna parim väravalööja on Karl Kiidron 8 väravaga. Tasub meenutada, et Karli onu on kauaaegne Tammeka esindusmeeskonna kaitsetala ja ka Eesti A koondise eest murul käinud Kaarel Kiidron. Suurim U17 Sinise võistkonna töömesilane on Robin Enno, kes on väljakul mütanud 990 minutit.

Võistkonna peatreener Martin Teder:” Hooaja esimene pool on läinud pehmelt öeldes suurepäraselt, eriti arvestades asjaolu, et tavaliselt on 2007 sünniaasta võistkond küll mänginud kõrgemas liigas, aga pigem olnud tabeli teises pooles. Ega siin muud ei olegi, kui et katsume hooaja teises pooles hoida tuju üleval ja tervised korras ning samamoodi edasi panna. Suur tänu ka rohkearvulisele publikule, kes poiste kodumänge vaatamas käivad- kindlasti võib suure osa meie edust ja kodustest õnnestumistest ka nende teeneks lugeda.”

Selles vanuseklassis on mängimas ka Tammeka II meeskond, kes hetkel on U17 kolmandas liigas kümendal positsioonil.


Tammeka U16


Klubi 2008 sünniaastaga poisid said võimaluse ennast Eesti selle vanuse kõrgeimas liigas proovile panna avansi korras, kuna võimalus saadi mõningate võistkondade loobumise järel. Kokku mängib selle vanuseklassi kolme liigas 32 võistkonda. Liigatabel näitab, et Tammeka poiste vastu võetud väljakutse on paras pähkel, kuna ainult ühe viigipunktiga paiknetakse esiliiga tabelis üheksandal kohal, selja taga vaid edasisest võistlemisest loobunud Pärnu Vaprus. Kui aga vaadata mängude tulemusi, siis seitsmest kaotusest neli on ainult üheväravalised ja loodetavasti suudavad poisid hooaja teises pooles juba mõne sellise mängu ka enda kasuks pöörata. Võistkonna eest enim minuteid- 600 on teeninud Karl-Erik Leppik. Selget skooriliidrit meeskonnal pole, kuna neljal mängijal on kogunenud saldosse üks löödud värav.

Meeskonna pea


treener Martin Teder:” Väljakutse on poistele ja treeneritele korralik, kuna lõpetasime eelmine aasta üleüldises paremusjärjestuses kuueteistkümendana ja see aasta peame iganädalaselt vastu astuma ainult Eesti tippvõistkondadele. Kui eelmisel aastal, liigatase allpool, õnnestus valdav osa tasavägiseid mänge enda poole kallutada, siis see aasta, mängides tugevamate vastu on läinud vastupidi. Kindlasti vajab lisapingutust ja arengut ka palliga mäng, mis meile sellel aastal suureks väljakutseks. Aga olen kuna areng võrreldes hooaja algusega on olnud märkimisväärne, siis arvan, et tegime väljakutset vastu võttes, õigesti ja olen kindel, et sügisringis näeme juba ka esimest võitu.”


Tammeka U15 Sinine


2009 sünniaastaga noormeeste liigades mängib 2023 aasta hooajal kokku 38 võistkonda, kes omakorda on jaotatud kolme liigasse. Tammeka selle aastakäigu Sinine meeskond on esiliigas viie võidu, ühe viigi ja viie kaotusega hoidmas viiendat positsiooni. Enim väravaid- 3, on löönud kolm mängumeest: Romet Hurt, Ronald Sepp ja Rasmus Koppel. Rometi isa Martin Hurt on samuti olnud pikaaegne Tammeka esindusmeeskonna mängumees, kes professionaalse jalgpalluri leiba on maitsnud ka Ungaris. Jalgpalliga on seotud ka Rometi onu Norbert Hurt, kes on olnud Tammeka esindusmeeskonna peatreener ning hetkel töötab FC Flora spordidirektori ja Eesti jalgpalli rahvuskoondise abitreenerina.

Võistkonna peatreener Hannes Värs:” Eelmise hooaja suurim murekoht oli see, et lasime teatud mängudes teatud vastaste vastu endale lüüa liiga palju väravaid. Sellel aastal oligi üheks eesmärgiks selliste marginaalide vähendamine. Vaadates siiski tulemusi, ei ole me selle ülesandega liiga hästi hakkama saanud, kuna on olnud mänge, kus oleme kaitses vastaste vastu liiga “lahked” olnud. Aga töötame oma kaitsetöö ja pressinguga edasi. Meil on palju väärtusliku Spiideo videomaterjali, mis meie probleemid ka kenasti ette näitab. Sügisringis proovime kaitses juurde panna ja olla kõigile esiliiga konkurentidele ebameeldivad vastased.”

Tammeka head seisu ja noorte jalgpallurite rohkust selles vanuseklassis näitab ka asjaolu, et samas vanuses on klubil väljas meeskonnad nii teises kui ka kolmandas liigas, kus ollakse suvepuhkuse ajaks vastavalt kuuendal ja üheteistkümendal positsioonil.


Tammeka U14 Sinine


Klubi 2010 sünniaastaga noormeestel on tegemist aastaga, kus esmakordselt tehakse tutvust suure 11 vs 11 jalgpalliga. See vanusegrupp on ka Eesti kõige tihedama konkurentsiga, kui nelja liiga peale on üksteiselt mõõtu võtmas 52 võistkonda. Hea tava kohaselt on Tammeka noored mängimas esiliigas ja hoiavad seal hetkel tihedas konkurentsis seitsme võidu, ühe viigi ja kolme kaotuse ning kahekümne kahe punktiga neljandat positsiooni ohustades tugevalt eesolijaid ja samas olles haardekaugusel ka jälitajatel. Võistkonna hetke suurim väravakütt on 9 tabamusega Roger Tennokese, kellele aga 8 ja 7 väravaga hingavad kuklasse Kaspar Põldmaa ja Hugo Kütt.

Meeskonna peatreener Ervin Laaneots:” Uus kogemus suures jalgpallis nii poistele kui ka mulle. Nagu selles vanuses mängijatele iseloomulik, siis väga palju on mängulisi kõikumisi ülesse ja alla ja mängutulemus sõltub pahatihti mitte nii palju enda heast mängust kuivõrd lihtsate eksimuste arvust. Positiivne on see, et oleme Eesti mõistes suures mängus ja mängime sügisringi eel medalitele. Samas võivad jõuvahekorrad juba suvega oluliselt muutuda, kuna selleks piisab kasvõi mõne üksiku mängija suvisest kasvuspurdist. Lubada ei julge midagi, aga vaatamata sellele mis kaardid meile sügiseks kätte on jagatud, proovime hooaja lõpetada esikolmikus ja olla järgmiseks hooajaks juba küps 11 vs 11 mängu mängiv võistkond.”

Tammeka U14 Valge meeskond pidas oma mänge selle vanuse teise liiga lõuna tsoonis ja saavutas seal üheteistkümne meeskonna seas neljanda koha ning jätkab peale suvepuhkust oma mänge teise liiga B tasemel.


Tammeka U13 Sinine


Tammeka 2011 sünniaastaga poisid peavad 2023 hooajal lahinguid, et lunastada endale koht järgmiseks hooajaks kõrgeimas liigas sest just seal hakatakse järgmisest aastast jagama kirkaimaid medaleid ja ootavad tugevaimad võimalikud vastased ja väljakutsed. Kokku jahib A tasemel esiliiga pääsu järgmiseks aastaks 23 võistkonda, kellele lisandub 35 võistkonda, kes mängivad selles vanuseklassis B ja C tasemel.

Tammeka 2011 Sinise grupi poistel on läinud kõik plaanipäraselt ja kuigi mänge on pidada veel palju, ollakse siiski kursil, et järgmisel aastal U14 esiliigas mängida. Enne ümbergrupeerimist ollakse mõne vähem peetud mängu juures A tasemel omas grupis neljandal positsioonil. Järgmisesse faasi jõudmiseks on vaja olla vähemalt kaheksa hulgas.

Peatreeren Ervin Laaneots:” Siin on jutt lühike: hooaja lõpuks rahuldab meid ainult koht järgmiseks aastaks esiliigas, mis on arvestades meie endi ambitsioone ja ka Tammeka noortesüsteemi positsiooni Eesti jalgpallimaastikul ainuke võimalik variant meile. Hetkel oleme oma töö ära teinud, aga mitte ülikindlalt. Seega parandamise ruumi jagub nii mängus kui ka tulemustes.”

U13 piirkondlikel meistrivõistlustel osalevad ka selle vanuseklassi Tammeka Valge ja Must meeskond, kes mängivad vastavalt B ja C taseme turniire.


Tammeka U12 Sinine


Siin ülevaates käsitletavad kõige nooremad tammeklased on endale närida võtnud võibolla kõige suurema suutäie, kui osaletakse aasta vanemate poiste U13 meistrivõistlustel ja samuti püütakse pääset järgmiseks aastaks U14 esiliigasse st mängitakse igati väljakutsuval A tasemel.

Hetkel ollakse omas grupis üheteistkümne võistkonna seas küll üheksandal kohal, kuid unistus järgmisesse vooru viivast kaheksandast positsioonist ei ole veel kadunud, kuna mängida on veel nii mõnegi lähikonkurendiga. Olenemata kuidas need mängud lähevad on kindlasti mängud aasta vanemate A taseme poiste vastu äärmiselt edasiviivad ja õpetlikud, mille vilju saavad Tammeka 2012 sünniaastaga mängumehed juba ka lähiaastatel maitsta.

Meeskonna peatreener Egert Sults:” Mängimine aasta vanemate poiste vastu on olnud suureks väljakutseks nii poistele kui ka treeneritele. Pidime vahetama oma tavapärast formaatsiooni, kuna võrreldes omavanuste vastu mängimisega on vaja oluliselt rohkem tegeleda kaitsetööga. Samuti pidid poisid nendel samadel põhjustel muutma ka oma mentaliteeti ja olema valmis suuremaks füüsiliseks pingutuseks. Võib öelda, et oleme väljakutsete ja muutustega hakkama saanud. Mängupilt paraneb ja poisid karastuvad ning tänased rasked mängud on ainult väetis järgmise hooaja mängudeks, kui algavad mängud omavanuste seas ja auhinnaks koht ülejärgmiseks hooajaks esiliigas. Tänu tänastele väljakutsetele kavatseme nendeks valmis olla ja mitte midagi juhuse hooleks jätta.”


Tammeka Tüdrukud U17


Kuna 2023 hooaja tüdrukute U17 liiga tõotas tulla tavapärasest tagasihoidlikuma komplekteerituse ja tasemega, siis otsustasid Tammeka neiud noorte jalgpalli enda jaoks lõppenuks lugeda ja sisenesid suure mürinaga täiskasvanute jalgpalli ehk asusid mängimas naiste esiliigas.

Arvestades et samm mängida täiskasvanute liigat võeti vastu viimasel hetkel, siis praegune liigapositsioon kuuendal kohal koos ühe võidu, kolme viigi ja kuue kaotusega ei olegi kõige kurvem. Kõige rohkem minuteid-673 on võistkonna eest panustanud Liisa Lotta Pung. Väravalööjate edetabelis troonivad võistkonnasiseselt esikohal Kätriin Altsaar ja Nicole Kelli, 3 väravaga

Naiskonna peatreener Kristel Vidaja:” Järsk hüpe noorte jalgpallist täiskasvanute omasse oli järsk ja otsustav. Minu hinnangul oleme kenasti hakkama saanud. Tehnilise ja taktikalise poole pealt konkureerime kõigiga ja hätta ei jää. Praegu suurimaks väljakutseks ongi just füüsiline pool, mida üritame järgi aidata, aga samas oleme realistid ja ei nõua neidudelt füüsilist võimekust, mis neile eakohane ja tervislik ei ole. Usun et sügisringiks oleme veelgi kasvanud ja võimu kogunud. naiste esiliigas mängimine on suurepärane kogemus, kuna tüdrukutel on võimalik koos mängida Tammeka esindusnaiskonna mängijatega, kelle kõrvalt saadavad õppetunnid ainult karastavad ja õpetavad.”


Tammeka Tüdrukud U15


Tüdrukute U15 vanuseklassis on kahes liigas kokku mängimas 18 võistkonda. Tammeka tüdrukud asuvad enne suvist pausi esiliigas kuuendal kohal. Võistkonna hetke parimaks väravalööjaks on Frida Gabriel kolme tabamusega.

Võistkonna peatreener Kaivo Sang:”Hooaja algus on olnud üsna keeruline, kuna mängudegraafik on paljude võistkondade loobumise tõttu olnud auklik ja korraliku käiku pole me veel sisse saanudki.

Arengu mõttes oleme tubli sammu edasi teinud, kuna meil on esimene aasta 11v11 väljakul siis keskendume see aasta ainult sellele, et saaksime suurema väljaku ja tempoga hakkama, tulemused jätame pigem tahaplaanile.

Paljud mängijad on juba sel hooajal suure sammu edasi teinud, kui nimepidi välja tuua siis näiteks võistkonna kapten Frida Gabriel on kinnitanud kanda NU15 koondises, samuti on tublid arengud teinud keskväljamaestrod Margaret Matto ja Grete Šults. Möödunud aastal või isegi selle hooaja hakul meiega liitunud Eva Parbus, Gerda Laur ja Adele Rebane on samuti sisse elanud ja positiivse sammu edasi teinud meie keskkonnas. Samuti on suur hulk 2010. sünniaastaga neidusid jätkuvalt ka koondise talenditrennides. Aga üldpildis jagaks kiitust kõigile neidudele, kuna kõik on pannud nii trenni tegemise kui ka suhtumise poole pealt juurde.

Hooaja teine pool tuleb üsna mänguderohke ja mõtetes mõlgub ka oktoobris toimuv turniir Barcelonas. Eesmärgiks on ikka järjepidev areng ja sellega kaasnev ilus jalgpallimäng, mille loomulik tulem võiks olla sekkumine hooaja lõpuks medalimängu.

Väga tahaksin tänada meie võistkonna lahedaid toetajaid, kes alati kohal tüdrukutele tribüünilt abiks- Nii hoida !! “


448 views

Comments


bottom of page