top of page

Jalgpallikool Tammeka maikuu kuukiri


Foto: Liisi Troska


Lõpuks ometi on kevad Eestisse jõudnud ja mis saaks olla mõnusa ilmaga paremaks tegevuseks, kui mitte jalgpalli mängimine või siis sellele kaasa elamine. Mai on periood aastas, kui igasugune jalgpalliline tegevus on täistuuridel kõikjal käima läinud. Iganädalased meistrivõistluste mängud nii kodus ja võõrsil annavad treeneritele palju tööd ja mõtlemisainet ning mängijad peavad targalt oma jõuvarusid võistlusmängude ja treeningute vahel jagama. Ära ei saa kindlasti unustada ka seda, et käes on kooliaasta lõpp ja lisaks sportlikele pingutustele peavad noored mängijad ka akadeemiliselt tippvormis olema. Kuidas siis maikuu Tammekas möödus ja mida huvitavat korda saadeti?


Esindusmeeskonna võiduta kuu

Esindusmeeskond asus maile vastu enesekindlalt ja kindla plaaniga igas võistlusmängus kolme punkti peale mängida. Kahjuks või õnneks on Premium Liiga juba teist aastat järjest selline, et ühtegi võitu ega kaotust enne mängu tabelisse kirjutada ei saa ja kõik võivad võita kõiki ja justkui kindlalt tabelisse planeeritud punktid rändavad hoopis vastase taskusse.

Kuud alustati võõrsilmänguga selleaastase komeedi Nõmme Kalju vastu, kus vaatamata korralikule väravatesajule esimesel poolajal, tuli Tartusse naasta 2-4 kaotusega. Tammeka väravad lõid Kevin Burov ja Ahmed Adebayo Basher. Kevin on skoorinud Premium liigas kaks korda ja mõlemad tabamused on sündinud just Nõmme Kalju vastu.

        Seejärel sai meeskond teha ka ühe eestisisese pikema ja eksootilisema reisi, kui tee viis Saaremaale, kus tuli vastu astuda Tallinnast saabunud Kuressaare jalgpalluritele. Suhteliselt võrdse ja võitlusliku mängu lõpuks läksid punktid tulemusega 0-0 võistkondade vahel jagamisele.

Järgmiseks kodumänguks oli Tammeka esindusmeeskond kolinud Tamme staadionile, mis omakorda tähendas kauaoodatud murujalgpalli hooaja avamist. Kuigi mängus Paide Linnameeskonna vastu õnnestus Tammekal Ahmed Adebayo Basheri väravast juhtima minna ja häid võimalusi oli veel teisigi, tuli vastu võtta kibe 1-2 kaotus ning paidekad said kodusesse Tallinnasse kolme punkti võrra rikkamana sõita.

        Esindusmeeskonna võidusoov ei olnud siiski kuhugi kadunud ja kindel plaan need omale kahmata oli suvises Pärnus, kus ootamas oli vapper Pärnu Vaprus. Jällegi oli tegemist võrdsete lahinguga, kus üheksakümne mänguminuti lõppedes oli tablool viigiseis 1-1 ja rahul ei saanud olla kumbki võistkond. Tammeka eest oli resultatiivne Herman Pedmanson.

Kuu lõppes Tartus, kuid kahjuks nukrates toonides, kui aina paremasse vormi minev Narva Trans sai Tartust tabelisse kirjutada 2-0 võidu ja kolm võidupunkti.

Esimesele ametlikule suvekuule läheb Tammeka vastu liigatabeli kuuendalt kohalt, kuid rebimine on äärmiselt tihe, kuna kohad 6.-9. jäävad ainult punkti sisse.


Foto: Mauri Levandi


Esindusnaiskond endiselt medalikursil

Tammeka ja Tartu esindusnaiskond pidas mais maha kolm võistlusmängu. 

Kahjuks tuli esimeses mängus kuivalt 0-5 võõrsil alla vanduda sellel hooajal väga heas hoos olevale Tabasalu naiskonnale.

Seejärel külastas Sepa jalgpallikeskust noor ja vihane naiste meistriliiga debütant Tallinna Ararat. Kuigi noored tallinlannad andsid Tartus vihase lahingu ja juhtisid pikalt ka mängu, panid tartlannad oma kogemused lõpuks maksma ning ülivajalikud kolm punkti jäid tulemusega 3-1 eelmise aasta pronksinaiskonna taskusse. Tammeka väravad lõid Annamarii Tamm, Valeria Liik ja Nicole Kelli.

Kuu viimases mängus kohtuti ülitähtsas lahingus võõrsil otsese konkurendi Tallinna Kaleviga ja lahtise ning võimalusterohke kohtumise lõpuks oli tablool 3-2 Tartu Tammeka kasuks. Tartlannade väravate eest hoolitsesid kahel korral Liisa Merisalu ja korra Marie Kiivit.  Rõõm on tõdeda, et kuigi naiskonnas on toimunud eelmise hooajaga võrreldes suured muutused, ei ole latti alla lastud ja juunile minnakse vastu optimistlikult ja lootusrikkust süstivalt kolmandalt tabelirealt.


Foto: Liisi TroskaDuubelvõistkondade kaotuseta mai ja uued rekordid

Kui esindusnaiskond- ja meeskond pidid leppima mais ka kaotustega, siis noored ja vihased duubelvõistkonnad lükkasid lõppenud kuul gaasi põhja ja tagasi vaatamist ei olnud.

Tammeka U21 alustas oma kuud alati tulise ja kompromissitu linnalahinguga linnarivaali FA Kalevi vastu. Vastasele erilist kaasarääkimise võimalust ei antud ja Annelinnas lõppenud derbi lõppskooriks jäi 4-1 Tammekale. Kaks väravat sai enda nimele Akaki Gvineria ning ühega piirdusid Devid Lehter ja Karl Kiidron.

Päev peale esindusmeeskonna mängu Kuressaares, said sama sõidu ette võtta ka U21 meeskonna kutid, kui külla sõideti samuti liiga tabelis kõrget kohta himustavale FC Kuressaarele. Tammeka noored ei lasknud ennast meretuultest ja pikast sõidust eriti kõigutada ja praamiga mandri poole sai sõitma hakata teise järjestikuse 4-1 võiduga. Resultatiivsed olid Akaki Gvineria, Devid Lehter ja Mait Vaino ja korra sahistasid oma väravavavõrku saarlased ise.

Kuu kolmandas järjestikuses 4-1 võidumängus Viljandi Tulevikuga näitasid noored mängumehed, et eelnevad kaks head tulemust ei olnud juhuslikud ja ega kaks ilma kolmandata ei jää. Sepa staadionil rõõmustasid publikut oma väravatega kahel korral Akaki Gvineria ja korra Romet Silov ning Robin Mathias Müür.

Meeskonna võimas minek jätkus ka Jõhvis Heino Lipu staadionil, kui Jõhvi Phoenixile virutati taas neli väravat, aga erinevalt eelmisest kolmest mängust jäi Tartlaste enda väravavõrk puutumata, mis tähendas 4-0 seljavõitu. Kahel korral oli resultatiivne Robin Mathias Müür ning korra said Ida-Virumaa meeskonna väravavõrku sahistada Hugo Salmar ja Romet Silov.

Edukas kuu lõpetati kodusel Sepa staadionil, kui külla saabunud ja veel hiljuti Premium liigas mänginud Tallinna Legion alistati seisuga 3-0. Väravad Mikk Valtnalt, Egert Narusonilt ja Marius Visterilt. Ühtlasi tähistab 2024 aasta maikuu Tammeka duubelmeeskonna läbi aegade edukaimat kalendrikuud kas Esiliiga või Esiliiga B liigatasemetel. Täiseduga ei ole nendel liigatasemetel veel kunagi kuud lõpetatud, jõuliselt positiivsest väravatevahest rääkimata. 

Kuigi meistrivõistluste mängud õnnestusid duubelmeeskonnal suurepäraselt, tuli alla neelata ka üks mõru suutäis, kui U19 Eliitliiga Meistriliiga poolfinaalis tuli peale 3-3 lõppenud normaalaega Narva Transi eaksaaslastelt vastu võtta kaotus penaltiseerias. Tammeka mänguliste väravate eest hoolitsesid Akaki Gvineria, Robin Mathias Müür ja Herman Pedmanson.

Kaotuseta läbis mai ka Tammeka duubelnaiskond, kui naiste teises liigas alistati Paide Linnanaiskond 5-1 (Hanna Veensalu 2x,  Rianna Väärsi, Annamarii Tamm, vastaste omavärav) ja 2-0 Tallinna Levadia duubelvõistkond (Rianna Väärsi, Lisandra Rannasto) ning viigistati 2-2 FC Flora kolmanda koosseisuga (Gertrud Alice Kala 2x).

Esimest suvekuud saab Tammeka duubelnaiskond alustada teise liiga liidripositsioonilt.Tammeklased koondistes

Kuna noorte meistrivõistlused olid mais täiel tuuril käimas, siis erinevate koondiste kogunemisi oli sellevõrra vähem. Siiski said mais koondistes ennast näitamas käia ja proovile panna seitse tammeklast.

Naiste A koondis kohtus mai viimasel päeval Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonimängus Tallinnas Albaaniaga ja pidi vastu võtma valusa kaotuse 1-2. Annegret Kala sai kirja täismängu, Liisa Merisalu ning Grete Kraus jälgisid mängu vahetusmängijate pingilt. 

Neidude U19 koondis kogunes mai viimasel päeval kolmepäevaseks laagriks. Oma võimeid said treeneritele näidata Kertu Mugu, Aleksandra Kelli ja Katriin Rodi.

Samuti kolmepäevase laagri Pärnus pidas maha ka neidude U17 koondis. Treeningutel osalesid Miia Jonuks, Nicole Kelli, Gertrud Alice Kala ja Rianna Väärsi.

Neidude U15 koondisel oli mais kaks treeningkogunemist ja Tammekat esindasid seal Margaret Matto, Lola Palu, Katerin Peetsmann, Frida Gabriel, Linda Lehtsaar, Grete Šults.

Korra kogunes mais ka noormeeste U16 koondis ja abitreenerina esindas Tammekat seal Indrek Koser.


Suurenenud publikunumbrid Premium Liigas

Mai tõi ka rõõmustavaid uudiseid Premium Liiga pealtvaatajate ja toetajate rindelt, kui EJL avalikustas Premium Liiga senise hooaja publiku numbrite kokkuvõtte ja nende võrdluse eelmise hooajaga. Hea meelega saime tõdeda, et tänu kogukonna juhi Monica Rand kõvale tööle ja esindusmeeskonna südikatele esitustele on senise hooaja publikunumbrid 25% suuremad kui 2023 aastal. Täpsemat kokkuvõtet ja infot kõigi Premium Liiga publikunumbrite kohta võib lugeda EJL kodulehelt: https://jalgpall.ee/voistlused/uudised/ulevaade-milliste-premium-liiga-klubide-publikunumbrid-on-kasvanud-n23038?siteacc=events

Samuti on võrreldes 2023 aasta hooajaga 76% tõusnud Tammeka esindusmeeskonna kodumängude piletitulu, mille eest saame ainult tänada ja kaabut tõsta kõigi nende ees, kes Tammeka esindusmeeskonna kodumänge sellel aastal on külastanud.
Sepa staadioni talgud

Kuu alguse nädalavahetus tõi Sepa staadionile koos suurepärase ilmaga kokku paarkümmend tublit talgulist, kellel ei olnud kahju oma ajast ja vaevast, et natukene arendada ja parendada kodustaadionit. Päeva jooksul sai koristatud ja parandatud tribüün ning selle ümbrus, süvapuhastatud riietusruumid-, dušširuumid ning korrastatud erinevad abiruumid. Nii mitmedki jalgpalliväravad said uued võrgud ning suurima ettevõtmisena valmis ühe soojaku katusele täiesti nullist polüfunktsionaalne kommentaatoriboks, mille valmimise protsessist koos asjaosaliste kommentaaridega saad lugeda Tammeka koduleheküljelt:https://www.jktammeka.ee/post/sepa-jalgpallikeskusesse-kerkinud-uus-ja-mugav-kommentaatoriruum-leiab-mitmeotstarbelist-kasutust 

Lisaks töökale päevale, said talgulised ka omavahel mõnusalt juttu puhuda, pizzat süüa ning mõnusat kevadilma ja koostegemist nautida. Aitäh kõigile osalejatele ja kindlasti kordame!
Spiideo TV-s ka nüüdsest ½ väljaku mängud

Kui siiani saime Spiideo TV kaudu otseülekandeid teha ainult 11 vs 11 Sepa staadionil toimuvatest mängudest, siis peale seda kui olime Spiideot suunavale tehisintellektile õpetanud paar uut töövõtet, on võimalik meil pakkuda huvilistele ka otseülekandeid ja järelevaatamise võimalust poolel väljakul toimuvatest mängudest.

Tulevaste mängude kava ja virtuaalse pileti ostmise võimalus siit: https://play.spiideo.com/game-package/cd96f3b6-c14d-41d9-9acd-65db8c18a488?page=2&rrscroll=disabled

Kogu ülekannetest saadav tulu läheb Tammeka noortesüsteemi parendamisse ja arendamisse.


Euronics tüdrukute jalgpallilaager

Alanud on registreerimine suvisesse EJL-i ja Euronicsi poolt toetatavasse ja jalgpallikool Tammeka poolt korraldatavasse tüdrukute suvisesse jalgpallilaagrisse Sepa Jalgpallikeskuses. Täpsem info ja registreerimine https://jalgpall.ee/rahvajalgpall/tudrukute-laagrid või monica@jktammeka.ee 
Tule vabatahtlikuks

Kui tunned, et Sul on huvi ja energiat veelgi enam Tammeka tegemistes kaasa lüüa ja Sul on erilisi oskuseid, mis klubile võiks ära kuluda -  korraldades esindusvõistkondade kodumänge või lasteturniire, aidates klubi igapäevatoimetustes või äkki isegi treenereid treeningute läbiviimisel, siis ära kõhkle, anna endast teada monica@jktammeka.ee . Kindlasti leiame kõigile motiveeritud huvilistele rakendust ja kindlasti ei jää kellegi abi ja kaasalöömine märkamata ja väärikalt tänamata.


Tule treeneriks

Kui tunned huvi jalgpalli vastu sügavamalt ja sooviksid ennast sellega rohkem siduda ja ennast selles vallas arendada ja proovile panna, siis võta meiega ühendust. Ootame endaga liituma nii juba kogemustega treenereid kui ka täitsa värskeid huvilisi, kelle esimese samme selles väga huvitavas maailmas me väga hea meelega toetada sooviksime. Loe lähemalt ja võta ühendust juba täna! https://www.jktammeka.ee/tuletoole


Foto: Liisi Troska


Tammeka fännikaup

Alanud hooaegade valguses tuletab Tammeka  endiselt meelde, et erinevat fännikaupa, mis annab sooja ja on ka niisama ilus kanda nii kodus kui ka erinevatel Tammeka võistkondade mängudel, on võimalik tellide Tammeka fännitoodete partneri Teamspiriti kodulehelt https://teamspirit.ee/

Samuti on Tammeka fännikaup müügil esindusmeeskonna  ja naiskonna kodumängudel.

Osad soovi korral tooted on proovimiseks ja vaatamiseks olemas ka Tammeka kontoris Tamme staadionil. Selleks, et neid näha ja katsuda saaks, palume huvilistel aeg enne kokku leppida monica@jktammeka.ee 182 views

Comentarios


bottom of page