top of page

Sepa Jalgpallikeskusesse kerkinud uus ja mugav kommentaatoriruum leiab mitmeotstarbelist kasutustSepa Jalgpallikeskuses toimunud talgute raames ehitasid JK Tammeka kogukonna liikmed uue ja hubase kommentaatoriruumi. Jalgpalliliidu liigade osakonnajuhataja Veiko Soo sõnul on tegemist ühe parima omalaadsega Eestis.

 

Ehituse idee sündis Tammeka vabatahtlikul Andres Birnbaumil, kui kuulis kevadel esimest korda mai alguses toimuvast Sepa Jalgpallikeskuse talgupäevast. Senimaani on Sepa staadionilt mänge vahendavad jalgpallikommentaatorid pidanud oma tänuväärset tööd tegema natukene askeetlikemas tingimustes, kui tuule ja sademete eest on kaitsnud neid ainult kergkarkassiga reklaamtelk. „Olen oma põhitöös igapäevaselt seotud infotehnoloogiaga, aga mulle väga meeldib siiski ka asju oma kätega teha. Seega oli antud projekt mulle äärmiselt põnevaks väljakutseks", räägib Birnbaum.

 

4. mail toimunud Sepa Jalgpallikeskuse talgupäeva raames rajatigi ühe väljakuäärse soojaku katusele, üheskoos treenerite, lapsevanemate ja vabatahtlikega, väike 2x2 m panoraamvaateväljaga soojustatud ruum. Seda saavad nüüd kasutada kommentaatorid jalgpalliülekannete vahendamisel, kuid ruum leiab kindlasti multifunktsionaalset kasutust ka treenerite ja muu klubipersonali poolt. „Kui pole parasjagu mänge, mida kommenteerida, siis saavad treenerid ruumi kasutada kontorina ning väiksemate koosolekute või arenguvestluste pidamiseks", räägib projektis aktiivselt kaasa löönud JK Tammeka noortetöö juht Siim Valtna.
 

Moodsatele aegadele iseloomulikult andsid oma osa ruumi valmimisse ka tehnoloogia ja tehisintellekt, kui just nende abil koostati ruumi projekt, mis omakorda andis vajaliku teabe vajamineva materjali ja selle mahu kohta.

Lisaks ruumile endale sai ehitatud ka turvaline trepp ligipääsuks, kuna boks asub ikkagi nö. teisel korrusel. Rõhku sai pandud ka taaskasutusele – nii mõnedki komponendid, näiteks ruumi välisuks, pärinesid mõnest eelnevast renoveerimisest ja sealt ülejäänud materjalidest.

 

Ruum on küll väike, aga seal on olemas kõik tööks vajalik: elekter, valgustus, rulood, töölaud, mugavad toolid ning võrguühendus.  Lisaks ruumi otstarbele täidab püstitatud ehitis ka olulise sidekanali funktsiooni. Nimelt pakub boksi küljes olev wifi välisantenn võrguühendust treeneritele ja ka muule Sepa jalgpallikeskusega seotud personalile. Tänu soodsale asukohale ja kõrgusele levib wifi nüüdsest üle terve Sepa Jalgpallikeskuse kompleksi. „Nüüd on võimalik kasutada Sepa Jalgpallikeskuse wifi ühendust kodumängude kassas ja ei pea oma ruuterit enam iga kord kaasas tassima“ sõnab klubi kogukonnajuht Monica Rand. 

Valminud ruumi on juba käidud uudistamas ka väljaspoolt klubi. Jalgpalliliidu liigade osakonnajuhataja Veiko Soo ütleb et tegemist on väga vinge ja ülimalt vajaliku projektiga, mis on klubi poolt ellu viidud, et parandada tingimusi ja tõsta kvaliteeti – kommentaatoritel on võimalik saada parem ülevaade mängust olles maapinnast kõrgemal, samas aga kaitstud vihma ja tuule eest. „Tegemist ühe parima kommentaatoriruumiga meie A. Le Coq Premium liiga kunstmurustaadionitel“, kommenteerib Soo. Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik arvab, et nüüd võiks Sepa Jalgpallikeskus olla ka atraktiivsem jalgpalliülekannete tegijatele. „Nüüd võiks põhimõtteliselt tekkida kehvemate ilmade ja keerulisemate aastaegadega isegi eluterve konkurents kommentaatorite vahel, et kes saavad ülekannet just Sepa Jalgpallikeskuse uuest ja hubasest boksist teha“, prognoosib Tiirik. 

Ehitustöös lõid aktiivselt kaasa klubi vabatahtlik Andres Birbaum, noortetööjuht Siim Valtna ning noortetreener Ken-Krister Uuspalu. Suureks abiks oli Sepa Jalgpallikeskuse haldustegevuse tugisammas Vladimir "Kosha" Heerik, esindusmeeskonna mängija Reio Laabus ja Tammeka esindusnaiskonna treener Kaivo Sang. Õla pani alla ja käed külge ka lapsevanem Ago Veskimäe

Lisaks valminud ruumile ja paranenud sidekommunikatsioonile andis projekt ka nii mõnelegi projektis osalenule väärtuslike kogemusi üldehituse alal. „See oli päris tore õppeprojekt ning nüüd julgeb kodus edaspidiselt ka keerulisemaid ehitustöid ette võtta“, tõid projekti kasulikuse just isiklikus plaanis välja Siim Valtna ja Ken-Krister Uuspalu

303 views

Comments


bottom of page