top of page

Tammeka oktoobrikuu uudiskiri

Esindusnaiskond lõpetas hooaja


Oktoobriga lõppes Jalgpallikool Tammeka esindusnaiskonna 2022 aasta jalgpallihooaeg Eesti Naiste Meistriliigas.

Pääsu eest medalimängudele tuli oktoobri alguses kahjuks vastu võtta 2-3 kaotus otseselt konkurendilt Tabasalult ja see tähendas, et vaatamata heale hooaja teisele poolele, pidi Tammeka naiskond oma viimased hooaja mängud pidama seltskonnas, kes jahtisid liigatabelis positsioone 5-8. Edasistes mängudes kaotati Pärnu Vaprusele 2-3, saadi rekordiline 11-0 võit Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna üle ja hooaja lõplik akord anti 3-2 võiduga Põlva Lootose vastu. Kokkuvõttes oli tegemist naiskonna viimaste aastate ühe edukaima hooajaga, kus langesid mitmed rekordid. Juba lähiajal võib lugeda Tammeka kanalitest hooaega kokkuvõtvat intervjuud peatreener Sirje Roopsiga ja peatume naiskonna hooajal täpsemalt.

Naiste Meistrliiga lõplik turniiritabel ja statistika:Esindusmeeskond oktoobris


Esindusmeeskond jätkas oktoobris Marti Pähna käe all igati korralikku hoogu. Kõigepealt tehti võõrsil võitluslik 2-2 viik sellel aastal väga head minekut näitava FC Kuressaarega. Seejärel sündis kodusel Tamme staadionil võibolla senise hooaja kõige väljapaistvaim tulemus, kui 3-0 võiduga pandi selili esikolmiku koha eest võitlev Nõmme Kalju. Tallinnas anti kõva lahing FCI Levadia vastu, kuid vastu tuli võtta minimaalne 0-1 kaotus. Ootamatult raskeks kujunenud karikamängus pandi viimasel poolel tunnil oma paremus maksma selle aasta Esiliiga parima meeskonna Harju JK Laagri vastu 5-2 ning samuti üsna raskeks kujunenud kodumängus alistati selleaastane Premium liiga punane latern Pärnu Vaprus 1-0.

Oktoober lõpetati samuti kodus, kui Narva Trans alistati 2-0. Tänu sellele võidule läheb Tammeka esindusmeeskond novembrile ja kahele viimasele Premium liiga voorule vastu kuuendal kohal, edestades Narva Transi kahe ja Tallinna Kalevit kolme punktiga.

Kindlasti on Tammeka kanalites ilmumas ka novembris, kui hooaeg oma lõpu on leidnud, kokkuvõtlikum lugu tervest Tammeka esindusmeeskonna hooajast koos kommentantaariga peatreenerilt.

Premium liiga täpsemad tulemused ja statistika:Esindusmeeskonna fännireis 05.11


Seoses kõrgendatud huviga Tammeka esindusmeeskonna viimase võõrsil mängu vastu on huvilistel ja fännidel võimalik liituda fännireisiga, mis viib Tartu jalgpallisõbrad kaasa elama Tammeka esindusmeeskonna viimasele mängule Tallinna JK Legioni vastu, mis toimub 05.11 kell 17.00 Tallinnas Sportland Arenal.

Hetkel on reisiga juba liitunud 24 lõbusat ja viimastel kodumängudel korralikku mürglit teinud ERASMUS projekti välistudengit.

Fännireis stardib 05.11 kell 14.00 Tamme staadionilt ja jõuab Tartusse tagasi orienteeruvalt kell 22.00.

Reisi maksumus on 15 eurot ja sisaldab transporti Tartu-Tallinn-Tartu ja ka mängu piletit.

Registreerida saab ennast lingilt https://bit.ly/3NkILXr

Täpsem info Jalgpallikool Tammeka kogukonnajuhilt Monica Rand monica@jktammeka.ee


Noorte tulemused

Oktoobriga said valdavalt lõpu ka erinevad noorte meistrivõistlused. Kahjuks sellel aastal küll ühtegi esikolmiku kohta Tammekale ei tulnud, aga samas olid peaaegu kõik Tammeka noortevõistkonnad mängimas oma vanuse tugevaimates liigades ning arenguks vajalikest väljakutsuvatest vastastest ja mängudest puudu ei tulnud. Esile võib tõsta U13 (2010 s.a) Sinise grupi, kes läbis kvalifikatsiooniturniiri edukalt ja sarnaselt teistele Tammeka võistkondadele alustab oma esimest suure väljaku 2023 hooaega meistrivõistluste tugevaimast liigast.

Detsembrisse on planeeritud ka suurem lugu ja kokkuvõte Jalgpallikool Tammeka noortesüsteemist ja selle tegemistest 2022. aastal.

Sinu käed päästavad elu

Oktoobris külastasid Tammeka esindusmeeskonna mänge ja noortegruppide treeninguid toredad meedikud Sihtasutusest Tartu Kiirabi. Programmi „Sinu käed võivad päästa elu“ raames tutvustati noortele ja vanematele huvilistele põhilisemaid elustamistehnikaid ning esmaabi võtteid, mis igapäevaelus kindlasti ära võivad kuluda.

Siinkohal tuletab Tammeka meelde, et nii Sepa (4 riietusruum) kui ka Tamme (administraatori juures) staadionitel on olemas AED elustamisaparaat.

Pildigalerii „Sinu käed võivad päästa elu“ külastusest:

Kampaania “Rattaga trenni”

Septembri viimasel nädalal toimus Tartu spordiklubide, Tartu linna ja Tartu Ülikooli liikumislabori poolt korraldatud kampaania “Rattaga trenni”, mille eesmärgiks oli innustada lapsi ja noori liikuma treeningutele ja ka treeningutelt ära kasutades jalgratast.

Osalenud spordiklubidest suurima osavõtjate arvuga oli Jalgpallikool Tammeka. Kõigi osavõtjate ja tagasiside täitjate vahel loositi välja erinevaid auhindasid ja meeles peeti ka tublisid Tammeka treenereid, kes ise rattaga trenni sõites eeskuju näitasid ja seeläbi oma õpilasi innustasid.


Uus sotsiaalmeedia spetsialist

Tammekal on suur heameel, et meie sotsiaalmeedia osakonnaga on liitunud pikaaegne esindusnaiskonna mängija Renate-Ly Mehevets.

Lisaks Põlva Lootoses ja Tammekas mängimisele on Renate söönud professionaalse jalgpalluri leiba ka Belgias ning hetkel on ta Eesti naiste rahvuskoondise liige. Samuti on Renate-Ly aktiivne sotsiaalmeedias nii turundajana kui ka kasutajana ja tarbijana.


Loodetavasti muudab selline kooslus aktiivsest ja teadlikust jalgpallurist ja headest sotsiaalmeedia ja selle trendide tundmisest Tammeka sotsiaalmeedia kanalid veelgi atraktiivsemaks ja jälgitavamaks.

Kui Sul on Renatele mõni hea idee või mõte edastada, mida võiks Tammeka sotsiaalmeedia kanalid kajastada, siis kirjuta julgelt renate@jktammeka.ee .


Tammeklased rahvuskoondistes

Oktoober oli ennekõike äärmiselt aktiivne periood erinevatele naiste ja neidude koondistele ja seetõttu said rahvusvahelisi mänge pidada ennekõike just Tammeka õrnema sugupoole esindajad.

Naiste A koondis võitis Balti turniiri. Meie esindusnaiskonna juhendaja Sirje Roopsi, kes ka rahvuskoondise üks kahest lootsist, juhendamisel alistati esmalt Leedu 4-1 ja seejärel Fääri Saared 3-1.

Turniiri võidu vormistanud koondisesse kuulusid lisaks peatreener Sirje Roopsile mängijatest Eva-Maria Niit, Rahel Repkin ja Renate-Ly Mehevets.

Neidude U17 rahvuskoondis kohtus kodusel EM valikturniiril Taaniga (0-7), Inglismaaga (0-3) ja Ukrainaga (0-0).

Koondisesse kuulusid Tammeka mängijatest Aleksandra Orlova ja Annegret Kala.

Neidude U19 koondis kohtud oktoobris Moldovaga (1-5) ning Bosnia ja Hertsegoviinaga (2-7).

Tammeka mängijatest said nendes mängudes kaasa lüüa Grete Kraus, Kirkeliis Lillemets ja Marie Kiivit.


Noormeeste U17 rahvuskoondis sõitis oma Euroopa Meistrivõistluseid mängima Rumeeniasse, kus alla tuli jääda Belgiale (1-4) ja Taanile (0-8). Novembri alguses on koondist ootamas veel mäng Rumeeniaga.

Koondise tegemistesse on kaasatud Tammekast Rico Puusaag ja Joonas Sakkis.

Tammeka Junior Cup novembris

Novembri kolmel esimesel nädalavahetusel leiab aset traditsiooniline Tammeka poolt korraldatav Junior Cup. Seekordse turniiri teeb erakordseks see, et esimest korda turniiri ajaloos viiakse mõõduvõtud läbi vastvalminud ja kauaoodatud Annelinna jalgpallihallis.

Kõik huvilised on oodatud omadele kaasa elama ja uue ning värske jalgpallihalliga tutvuma. Kohapeal töötab ka kohvik.

Täpsema info ja ajakavad ning tulemused leiab: https://junior.tammekacup.com


Treeningute jalgpallihalli kolimine novembris

Seoses uue Annelinna jalgpallihalli valmimisega kolivad paljud Tammeka grupid alates novembrist oma treeningud sügis-talviseks perioodiks jalgpallihalli. Jalgpallihallis treenimisel on jalgpallurid rohkem kaitstud heitlike ilmaolude eest, mis peaks omakorda looma olukorra, kus treenerid saavad läbi viia kvaliteetsemaid treeninguid.

Seoses sellega juhime tähelepanu asjaolule, et ette võib tulla harjumuspärasest rohkem treeningaegade muutuseid.


Tammeka fännikaup

Saabuva isadepäeva ja ka peatsete jõulude valguses tuletame meelde, et erinevat Tammeka fännikaupa võite leida ja tellida Tammeka fännikauba partneri Teamspirit internetipoest lingilt https://teamspirit.ee/collections/tartu-tammeka-jk .

Osa fännikaubast on käega katsutav allesjäänud Tammeka esindusmeeskonna kodumängudel. Samuti on tooteid näha erinevates Tammeka sotsiaalmeedia kanalites, kus fänni- ja vabaajariideid presenteerivad Tammeka esindusmeeskonna ja meeskonna mängijad ning jalgpallikooli noored.

146 views

Comments


bottom of page