top of page

Tammeka naiskond 2022Oktoobri viimasel nädalal sai lõpu ka Jalgpallikool Tammeka esindusnaiskonna 2022 aasta Eesti Meistrivõistluste seitse kuud kestnud hooaeg. Lõpptulemuseks jäi Tammeka naistele Eesti kõrgeimas liigas viies koht. Tugeva hooaja teise poole toel tõusti hooaja lõpuks ka peaaegu medalinõudlejate ringi, kuid pääsust esinelikusse jäi seekord puudu üsna napilt.

Kokku saadi 24-st mängust 12 võitu, 1 viik ja 11 kaotust ning väravate vahe jäi hooaja lõpuks 57-58. Suurimaks võiduks jäi hooaja eelviimases mängus saavutatud 11-0 tulemus Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna vastu, mis tähistab ühtlasi ka Tammeka naiskonna suurimat triumfi Eesti Naiste Meistriliigas. Samuti on see suurim võit, mille üleüldse mõni Tammeka esindusvõistkond Eesti meistrivõistluste kõrgeimal tasemel saavutanud on.


Suurim lüüasaamine tuli vastu võtta juunis, kui tulemusega 0-8 tuli alla vanduda FC Florale.

Naiskonna edukaimaks väravalööjaks tõusis 2022 hooajal 17 tabamusega Aleksandra Orlova, mis samuti on Tammeka naiskonna läbi aegade rekord.

Kõige rohkem mänguminuteid (2138) veetis liigas väljakul võistkonna kapten Rahel Repkin.

Keskmiselt käis Tammeka naiskonda koduväljakul vaatamas 87 inimest mängu kohta ja selles arvestuses oldi kõige napimalt Pärnu Vapruse (88 inimest) järel naiste meistriliigas populaarsuselt teisel kohal.

Naiste karikavõistlustel jõudsid Tartu naised veerandfinaali, kus aga lisaaja järel tuli alla jääda Põlva Lootose naiskonnale. 2023. aasta karikavõistluste perspektiivis, mille esimesed ringid juba käesoleval aastal mängiti on naiskond jõudnud samuti veerandfinaali ja saab oma vastase teada uue hooaja alguses.

Kokku sai võimaluse 2022. aasta hooajal Tammeka naiskonna eest väljakul käia 26 mängijat. Võistkonna keskmiseks vanuseks mängudes oli 19 aastat ja 9 kuud, millega oldi meistrivõistluste kõige noorema keskmise vanusega naiskond.


Nagu viimastel aastatel meeldivaks tavaks on saanud, siis üheks klubiüleseks tippsündmuseks on kujunenud Tammeka naiskonna poolt korraldatav rinnavähi ennetusprogrammi raames toimuv „Roosa Jalgpall“, kus selle aastal võõrustati meistrivõistluste raames Pärnu Vaprust, kes alistati augustis toimunud mängus Tamme staadioni peaväljakul 4-2. Seda sama mängu olid vaatamas rekordilised 452 inimest. Samuti oli rekordiline 8604 eurot, mis selle mängu raames heategevuslikuks eesmärgiks kokku koguti.

Läbi hooaja said naiskonnamängijad Renate-Ly Mehevets, Eva-Maria Niit, Rahel Repkin ja Kreete Õun kutseid Eesti naiste A-koondise kogunemisele ja mängudele. Lisaks mängijatele ühines 2022. aastal koondisega ka Tammeka naiskonna peatreener Sirje Roops, kes sai üheks rahvusnaiskonna peatreeneriks.


Hulgaliselt oli naiskonna mängijaid seotud ka erinevate noortekoondistega.


Et aga läbitud ja rekordite rohkest hooajast paremat pilti saada, siis anname sõna peatreener Sirje Roopsile, kes mängitud mängudele ja lõppenud meistrivõistlustele pisut tagasi vaatab ja omi mõtteid meiega jagab.Kuidas treenerina jääd rahule lõpliku tabeli seisu ja tulemusega ?

Kuna alustasime sel hooajal üsna uue koosseisuga (8 noort U17 Eliitliigast liitusid NML) ning olime noorim naiskond liigas, siis võib hooajaga rahule jääda. Kindlasti jääb kripledama tabeli ülemisse otsa mitte pääsemine. Sellega oleksime korranud ka klubi läbi aegade parimat tulemust naiste meistriliigas.

Kuidas jäid rahule võistkonna arenguga ?

Juba hooaja ettevalmistus tsüklis oli näha, et võistkond areneb iga päevaga ja tempo ning taktikaline mõtlemine paraneb iga trenniga. Õnneks jätkus sama trend ka läbi hooaja. Arvestades võistkonna noorust on see muidugi ka normaalne, aga siiski äärmiselt rahuldustpakkuv.

Noore võistkonna plussideks oli kindlasti motiveeritus ja tahe ennast tõestada, kuna kõigil noorematel mängijatel on jalgpalliliselt kõrged eesmärgid ning sellise suhtumisega on ka edu ja areng garanteeritud. Arusaadavatel põhjustel oli just hooaja alguses palju puudujääke mängu lugemisest ja ka kavalusest, aga ka siin toimus pidev areng. Noorte inimestega on hea koostööd teha, kuna nad õpivad ja kohanevad kiiresti.

Kui vaadata tulemusi, siis just hooaja teine pool oli edukam ja punkti rohkem. Mis on selle põhjuseks ?

Kuigi aasta alguses olid Tartus keerulised talvised tingimused ja väljakud ei olnud kõige paremas korras, saime siiski võistkonnaga teha üsna hea ettevalmistuse. Palju aitas kaasa, et klubil on oma isiklik jõusaal Sepa staadioni kõrval, millega siis keerulisemate ilmaolude korral väljaku treeninguid kompenseerida saime. Et ettevalmistus läks täkkesse näitab see, et meie vorm liikus ülesse poole ka hooaja edenedes ja füüsilist ärakukkumist ei tulnud.

Väga palju andis naiskonnale juurde ka Renate-Ly Mehevetsi taasliitumine võistkonnaga, kuna tänu temale saime keskväljale hooaja teiseks pooleks juurde rahvusvahelist kogemust, kvaliteeti ja kiirust.

Milline mäng oli hooaja kõrghetk ja millise mängu tahaks unustada kiiresti ?


Kõrghetkedest tooksin välja Roosa jalgpalli raames peetud mängu Pärnu Vaprusega, kuna see on lihtsalt nii eriline sündmus, kus sellel hooajal purunesid nii publiku kui ka annetuste rekordid. Samuti pean äärmiselt märgiliseks ja tähtsaks võiduks Tallina Kalevi alistamist võõrsil 3-0, kuna just see mäng ja tulemus olid meie jaoks üheks murdepunktiks ja andsid nii mulle kui ka võistkonnale enesekindluse, et oleme õigel teel.

Kiirelt tahaks unustada Saku 1:8 mängu, kus toimus lühikese aja jooksul totaalne kollaps ning me ei suutnud olukorraga piisavalt kiiresti kohaneda ja seetõttu tuli ka suur ja kurb kaotus.

Kas midagi jäi ka kripeldama ?

Kripeldama jäid kõik Tabasaluga mängud. Oleme juba noorteklassidest saadik nendega maid jaganud ning need mängud on olnud väga lahtised, kuigi oleme soovinud just seal rohkem mängu üle kontrolli omada.


Kui võrrelda seda hooaega eelmistega, siis mille arvelt on edasiminek toimunud ?

Meil on olnud eelmistel aastatel probleeme just koosseisu stabiilsusega. Igal aastal on olnud mitmeid lõpetajaid ja ka liikumisi teistesse võistkondadesse. Tänu sellele, et nüüd lisandus korraga suur hulk motiveeritud noori, suutsime hoida võistkonna koosseisu stabiilsena ja ei pidanud tegelema nii palju erinevate aukude täitmisega, millele meil varasemalt suur aur on kulunud.


Naiskonnas on suur hulk neiusid, kellele sa oled olnud esimene ja siiani ainus treener. Mis ütleb treeneri süda selliseid mängijaid esindusnaiskonnas treenides ?

Treeneri süda on uhke ja rahulolev, sest sel aastal täitus kaheksal neiu üks eluunistus - mängida Tammeka esindusnaiskonna eest.

Muidugi on neid veidi teine tunne treenida, kuna oleme mõnega neist koos aega veetnud ja treeninud koos juba ligi 10 aastat ja meil on juba kamaluga ühiseid mälestusi ja ajalugu. Olen ka ise neilt nende aastate jooksul määratult palju õppinud ja tänu neile arenenud nii treeneri ja ka inimesena ning seetõttu on mul ka äärmiselt hea meel, et nad on oma teekonnaga jõudnud sinna kus nad hetkel on. Loodetavasti on meil üksteisele veel palju anda ja head ajad ja suured võidud ootavad meid veel alles ees.

Kas on oodata mängijatest kellegi loobumist või klubivahetust ?

Kaisa Kamenik on otsustanud tippjalgpalli mängimisele joone alla tõmmata. Hetkel toimuvad meil mängijatega arenguvestlused ja siiani ei ole info kellegi lõpetamise või klubi vahetamise plaanidest veel minuni jõudnud.

Nüüd kui hooaeg on läbi, kuidas läheb naiskonna elu edasi ?

Hetkel toimuvad naiskonna mängijatega eelmainitud arenguvestlused. Natukene teeme ka trenni, aga need on pigem sellised lõbusad ja vaimu kosutavad. Päriselt asume puhkama novembri lõpus ja kokku tuleme jälle jaanuari alguses. Siiski saavad kõik naiskonna liikmed puhkuseks kaasa ka isiklikud kavad, mida nad täitma peaksid, et jaanuaris lihtsam alustada oleks.

Palju hakkab naiskonna treeninguid ja ka treeningute kvaliteeti mõjutama kauaoodatud jalgpallihall ?

Pelgalt halli olemasolu kedagi paremini mängima ei pane. Võtmekohaks on see, et kuidas treenerid suudavad halli ja sealsed olud võistkonna heaks tööle panna. Loomulikult on soojas ja kuivas parem treenida, aga paremad tingimused seavad ka treeneritele ja mängijatele suuremad nõudmised. Aga üheks väga suureks plussiks on see, et ettevalmistusperioodil saame pidada kodus suurema hulga treening kohtumisi.


Lähenemas on nii meeste kui ka naiste jalgpalli MM-id, kui palju üldse sellised turniirid teil naiskonnas jutuks on, kas korraldate ühisvaatamisi või ennustusi ja millised on peatreeneri enda favoriidid ?

Pigem elame tuliselt kaasa naiste MM-ile, kuid kindlasti ei jäta jälgimata ka meeste oma. See aasta on eriti mõnus, kuna meeste turniir jääb täpselt meie puhkusele ja saame rahus turniiri vaadata. Oleme ikka püüdnud korraldada alati mõne võistkonna sisese ennustusvõistluse ja võimalusel proovime ka vahel mingeid mänge suurema seltskonnaga koos vaadata.

Ma ise hoian naistest enim pöialt Norra koondisele, kuid olen ka rahul siis, kui tiitel Euroopasse jääks. Meeste MM-ilt ootan enim Inglismaa edenemistTäname Sirjet vastuste eest, soovime naiskonnale ja tugipersonalile meeldivat puhkust ja kindlasti uurime võistkonna vormi, plaanide ja põnevate üleminekute kohta juba siis, kui 2023 hooaeg on algamas.


175 views

Comments


bottom of page