top of page

Tammeka kuukiri - NOVEMBER/DETSEMBER

Aasta 2021 kulgeb vaikselt lõpu poole ja ka jalgpallielu sumbub tasapisi pühademeeleollu, et uuel aastal uue võimsusega taas lõkkele puhkeda. Aasta viimases infokirjas võtame kokku Jalgpallikool Tammeka novembri ja detsembrikuu sündmused ning saadame aasta ära rahuliku südamega.


Esindusmeeskond


4. detsembri õhtul võis kogu Tammeka jalgpallipere kergendatult hingata, sest just tollel õhtupoolikul kindlustas esindusmeeskond püsimajäämise Premium Liigasse. Krõbedas külmas, veidi vähem krõbedamal Sepa staadioni altküttega kunstmurul ja üle 200 kaasaelaja ees võitis Tammeka kõrgliiga üleminekumängude teises vaatuses Tallinna Kalevit 3:0! Kuigi esimene mäng võõrsil mängiti 0:0 viiki, siis koduväljakul ei jäetud vastastele võimalustki – suurepärase tiimitöö vormistasid väravateks Tristan Koskor, Patrick Genro Veelma ja Artur Uljanov.


Esindusmeeskond väravat tähistamas / Foto: Liis Troska


Peale üleminekumängude mängis esindusmeeskond novembris veel kaks mängu, kus mõlemas mängus virutati vastaste väravasse kaks tabamust: Viljandi Tuleviku vastu mõlemad vastuseta, Pärnu Vapruse vastu saadi aga kolm tükki ka enda võrku. Kusjuures Vapruse vastu Premium Liigas debüteerides lõi seni duubelmeeskonna mängija Aleksandr Kukharev ka kohe oma esimese värava Tammeka eest!


Esindusmeeskonna novembri ja detsembri parima väravaküti tiitlit jagavad Tristan Koskor ja Artur Uljanov, kes lõid mõlemad kaks väravat! Ühtlasi on Koskor esindusmeeskonna 2021. aasta parim väravakütt 16 tabamusega.


Tristan Koskor ja Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik / Foto: Liisi Troska


Mõned päevad pärast esindusmeeskonna triumfi Sepal, tuli teatavaks uudis, et võistkonna senine peatreener Dmitrijs Kalašnikovs uuel hooajal senises rollis ei jätka. Tammeka pere ja kogukond tänab Dmitrijsi väga tõhusalt tehtud töö eest ja soovib edu edasiseks!


Tammeklased rahvuskoondistes


Koondiste tegevused piirdusid seekord enamjaolt novembriga ja jäid üsna kuivaks (erinevalt ilmast Eestimaal).


Novembri keskel mängis tõmbas meeste A-koondis samuti hooajale joone alla pidades MM valikturniiri viimased mängud Belgia ja Tšehhiga. Kahjuks pidi Eesti mõlemas mängus tugevamale vastasele alla vanduma, aga maailma esinumbrile Belgiale õnnestus siiski üks värav lüüa ja Tammeka oma mees Taijo Teniste mängis algkoosseisust alustades 79 minutit.


Taijo Teniste #23 / Foto: Jana Pipar


Ka naiste A-koondis kogunes novembris selle aasta viimaseks MM valikturniiri mänguks Sloveeniaga ja mitteametlikuks maavõistluseks Inglismaa NU23 koondisega. Kuigi mõlemad mängud kaotati vastavalt 6:0 ja 11:0, siis sai jällegi mänguaega esindusnaiskonna noor kaitsja Eva-Maria Niit. Niit vahetati Sloveenia vastu sisse 90. minutil ja alustas mängu Inglismaa vastu ning vahetati 55. minutil välja.


Noormeeste U21 koondis mängis samuti valikmänge novembri keskel, kui EM valikturniiri raames kohtuti Horvaatia ja Soomega, mängud kaotati 2:0 ja 1:0. Tammeka meestest kuulusid koondise koosseisu Mihkel Järviste, kes alustas mõlemat mängu algkooseisust ja Tanel Tammik.


Novembris kogunes sõpruskohtumisteks Maltaga ka noormeeste U18 koondis, kuhu oli kutsutud kolm Tammeka pallurit: Georg Lani, Kener-Mairon Krull ja Kevin Burov. Eesti suutis Maltale mõlemas mängus värava lüüa, tunnistades esimeses mängu 3:1 kaotust ja viigistades teises mängus 1:1. Lani sekkus esimesse mängu 64. minutil ja tegi teises mängus täisaja kaasa, Krull ja Burov mängisid esimeses mängus 64 minutit, Burov sekkus teises mängus veel 60. minutil.

Naiskonna poolkaitsja Merily Jüris osales novembri lõpus neidude U19 koondise laagris, kus kogemusi ja õpetussõnu käisid jagamas Londoni Arsenali treenerid. Jüris sekkus ka mõned päevad hiljem U19 koondiste sõpruskohtumises Soome vastu 80. minutil mängu, kus Eesti jäi kahjuks Soome eakaaslastele selgelt 15:0 alla.


Kaudselt oli Tammeka esindatud ka saalijalgpalli rahvuskoondises, kui klubi noortetreener Raul Rebane koondise eest maavõistluses Taaniga mängis. Eesti kaotas 4:3, kui 3:1 eduseisu käest andis.


Tammekat esindasid novembris neidude U16 ja U17 koondiste treeningkogunemistel veel järgnevad mängijad: Hanna Pihu, Katriin Rodi, Lisette Teder, Annegret Kala, Carola Erik, Marie Kiivit ja Aleksandra Orlova.


Noorte edukad hooajad


Tunnustamist on väärt ka Tammeka medalistidest tõrud! Hõbemedalid 11v11 vanuseklassides saavutasid noormeeste U17 ja U16 võistkonnad, samuti neidude U17 sats. Liigavõidu ja ühtlasi kuldmedali saavutas U17 II võistkond U17 Eliitliiga III liigas. Tublid noored!


Tammeka Tüdrukute U17 võistkond


Jalgpallikool Tammeka soovib kõigile ilusat pühadeaega ja rahulikku vana aasta lõppu! Kohtumiseni uuel aastal!

345 views

Comments


bottom of page