top of page

Jalgpallikool Tammeka maikuu uudiskiri


Maikuus said suurima jalgpallilise koormuse Tammeka esindusmeeskonna mängijad, kes käisid väljakul suisa seitsmel korral ja vastu tuli astuda kõigile eelmise hooaja esiviisiku võistkondadele. Samuti jalgpallilise ja eriti vinge kogemuse said, ka kaks Tammeka noormängijat, kes panid oma võimed proovile tüdrukute U17 Euroopa Meistrivõistluste finaalturniiril, mis see aasta toimus Eestis, kus vastu tuli astuda Euroopa tugevaimatele neidude rahvuskoondistele. Aga jalgpalli mängimisele lisaks, sõlmiti klubis ka mitmeid toredaid koostöölepinguid ja peeti mitmeid suviseid plaane, et kuidas meie noorte suve võimalikult sisukalt täita.


Esindusmeeskonna töökas kuu


Kuu algas esindusmeeskonnale kohe keeruliselt, kui valitsev meister- FC Flora, tegi Sepa kunstmurul jõuvahekorrad meie esindusmeeskonnaga kiiresti selgeks ja vastu tuli võtta 0-3 kaotus. Edasi viis meeskonna tee Tallinnasse, kus Dominic Laaneotsa värava toel õnnestus 1-1 viik kätte saada selle hooaja komeedilt- Tallinna Kalevilt.

Kahjuks tuli järgmisena jälle vastu võtta 0-1 kaotus Floralt, mis oli eriti ränk seetõttu, et lõpetas esindusmeeskonna karikateekonna poolfinaalis. Pikalt põdeda aga ei olnud aega, kuna juba viis tee meeskonna Paidesse, kus tehti 0-0 viik Paide Linnameeskonnaga. Paidega on sellel hooajal kohtutud kahel korral ja mõlemal korral ei ole kumbki meeskond suutnud veel skoorida.

Mängud eelmise aasta esineliku võistkondadega, aga ei onud veel mais lõppenud, kui selle hooaja esimeses Tamme staadioni kodumängus võõrustati tiitlipretendent Levadiat. Tormiliselt kulgenud mängu lõppseisuks jäi 2-2 ja natukene kripeldama jääb see, et võistkond oli igati mängus sees ja omas lahingu lõpus ka head varianti võiduvärava löömiseks. Oma Premium liiga debüütvärava lõi Herman Pedmanson ning üle mitme aasta oli resultatiivne meeskonna raudvara Kevin Anderson.


Heast mängulisest õnnestumisest said, aga tammeklased hoogu juurde ja järgmises voorus pandi võõrsil juba ise selili eelmise aasta neljas meeskond- Nõmme Kalju, seisuga 2-1. Kuigi jäädi kaotusseisu, kallutasid Kevin Mätase ja samuti oma debüüttabamuse löönud Kevin Burovi väravad lahingu lõpuks Tammeka kasuks.


Tihe kuu lõppes võitlusliku ja võimaluste vaese 0-0 viigiga Kuressaare vastu.

Kokkuvõtlikult saame eriti rõõmsad saame olla meie enda kasvandike Herman Pedmansoni ja Kevin Burovi debüütväravate ja panuse üle meeskonna maikuu edusse.

Arvestades et meeskond mängis mais korra kõigi eelmise aasta esiviisiku meeskondadega ja kaotas ainult korra, siis võime mai igati kordaläinuks lugeda ja ootame entusiastlikult juba juunit, kus ees tähtsad mängud lähikonkurentidega. Täpsem info tulevaste mängude kohta on leitav Tammeka sotsiaalmeedia kanalites ja kodulehelt.


Esindusnaiskonna kaotuseta mai.


Erinevalt meeskonnast sai naiskond mais pisut rohkem puhata ja trenni teha, aga seda tähenduslikumad olid maha peetud lahingud.

Kuud alustati Tallinna Kalevi vastu ning kodusel Sepal õnnestus viimastel aastatel Tartu neidusid turniiritabelis edestanud pealinlased 2-1 alistada. Väravate autorid Liisa Merisalu ja Renate-Ly Mehevets. Seejärel oli ootamas aga selle kuu ja naiskonna lähiajaloo tähtsaim mäng, kui karikavõistluste poolfinaalis sõideti külla Tabasalu naiskonnale, et selgeks teha võistkond, kes 3.juunil Eesti rahvusstaadionil toimuvas karikafinaalis Saku Sportingule vastu saab astuma. Õnneks soosis seekord õnn tugevamaid ja mitmete võimaluste krooniks viis omamoodi õnnelik Kirkeliis Lillemetsa värav üle üheksa aasta finaali just Tammeka naiskonna.

Aga juba mõned päevad hiljem tuli Tabasalu tee tartlannadel taas bussirataste alla võtta, kuna seekord tuli mängida kordusetendus sama võistkonnaga, aga juba meistrivõistluste raames. Kuigi Tabasalu juhtis mängu pikalt, õnnestus Aleksandra Kelli penaltist tammeklastel viik mängu lõpus majja tuua ja maikuule positiivne punkt panna.


Karikafinaalid ja fännireis Tallinnasse


Seoses sellega, et karikafinaalide päeval 3.juunil on Tallinnas A Le Coq Arenal toimuvates finaalides Tammekat esindamas nii U19 noormehed kui ka esindusnaiskond, siis ootame kindlasti kõiki huvilisi ja fänne Tammeka tublidele võistkondadele kaasa elama. Mängud toimuvad Tallinnas A Le Coq Arenal järgnevalt:

03.06 kell 13.00 Tammeka U19 vs Flora U19

03.06 kell 16.00 Tammeka N vs Saku N

Väljumas ka kaks fännibussi (kell 10.00 Tamme staadion) , mille kohta saad täpsemat infot klubi sotsiaalmeediast või helistades mõnele klubi kontaktile


Tammeklased rahvuskoondistes


Mais said rahvuskoondistes oma jalgu ja oskuseid proovile panna 8 tammeklast.

Neidude U16 koondis osales Leedus UEFA arenguturniiril, kus kõigepealt alistati Gruusia 2-1 (värav Kätriin Altsaarelt) ning seejärel vannuti 1-5 ja 0-5 alla Bosnia- Hertsegoviinale ja Leedule.

Tammekat esindasid koondises Kätriin Altsaar, Gertrud Alice Kala, Nicole Kelli, Saskia Koskor ja Kertu Mugu, ning samuti oli koondise tegemistega seotud väravavahtide treener Kevin Krünvald.

Eriti meeleoluka kogemuse osaks said, aga Eesti neidude U17 rahvuskoondise liikmed Aleksandra Kelli ja Annegret Kala, kes startisid algkoosseisus kõigis kolmes mängus, mis toimusid tüdrukute U17 Euroopa Meistrivõistluste finaalturniiri raames. Kahjuks küll tuli kuivad kaotused 0-4, 0-5 ja 0-6 vastu võtta nii Šveitsilt, Saksamaalt kui ka Hispaanialt, aga arvestades vastaste tugevust ja tiitleid ning Tammeka tüdrukute panust Eesti koondise tegemistesse, tuleb klubi poolt piigasid ainult kiita ja püstijalu aplodeerida.

Spiideo ülekanded Sepa staadionilt


Endiselt jätkusid Spiideo videosüsteemi laivülekanded Sepa staadionilt, kus terve mai oli võimalik soovijatel väikese tasu eest just neid huvitava Tammeka võistkonna meistrivõistluste mänge jälgida.

Mängupiletite pealt saadav tulu läheb selle sama Spiideo süsteemi arendustesse ja litsentsitasude ees tasumisse. Link, kus lähimate saabuvate mängude nimekiri ja vaatamisvõimalus: https://play.spiideo.com/game-package/3a948156-0841-4567-9a73-dfab73159b60?page=2&rrscroll=disabled&fbclid=IwAR1l2hGrDSx9egcqFv3A9zX6Ri-vxFvovGamN7_Jqhk83gAS--c6Vy9wI4E


Tammeka linnalaager


Tammeka on esmakordselt korraldamas 10.-13. juulil suvist linnalaagrit, kuhu on oodatud osalema 100 esimest registreerujat vanuselises vahemikus sünniaastatega 2010-2016. Kuna laager ei keskendu niivõrd palju jalgpallile vaid pigem erinevatele sportmängudele ja muudele lõbusatele ja harivatele tegevustele, siis eelnev jalgpallikogemus ega ka klubiline kuuluvus ei ole tähtsad.

Registreerimine: https://forms.gle/7XznrXDFpkgbd52t7

Kontakt ja küsimused: anti@jktammeka.ee, Anti Kangur


Uued toetajad ja koostööpartnerid Nõost ja Käärikult


Hea meel on tõdeda, et mais sõlmiti ka mitmeid koostöölepinguid, mis loodetavasti kasvavad välja edukateks ja pikaajalisteks koostöösuheteks. Otsa tegi lahti Nõo lihatööstus, kes esitles Tammeka ja Levadia vahelist Premimum Liiga mängu ning kinnitatud sai koostööprojekt, kus Nõo lihatööstust võib näha edaspidiselt Tammeka toetajateringis. Hea tahte avaldusena võimaldab Nõo lihatööstus kõigil Tammeka liikmetel oma esinduspoes allahindlust -30%.

Allkirjad sai alla ka koostööleping Tammeka ja Kääriku spordibaasi vahel, mis peaks tagama tammeklastele töörahu järgmiste aastate laagrite planeerimise osas ning lapsevanematele teadmise, et nende lapsed saavad suvisel laagrite perioodil maailma tasemel teenust, mis Eestis kättesaadav on.

Samuti leppisid kaks organisatsiooni kokku ka hulga muid tegevusi, mis peaksid looma olukorra, kus kaks organisatsiooni saavad planeerida koostöös omi ettevõtmisi ja teha üksteisele ja tervetele eluviisidele positiivset reklaami.


Foto: Imre Pühvel


Klubi suvised plaanid ja ühistegevused


Laagritest, turniiridest ja kõigest muust vägevast, mis erinevas vanuses tammeklasi see suvi ootamas, võib lugeda kodulehe artiklist, mis teeb ülevaate järgmise paari kuu klubi suurematest ettevõtmistest ja plaanidest:


Tammeka fännikaup

Et erinevatele Tammeka võistkondadele oleks suvisel perioodil parem ja nähtavam kaasa elada, siis Tammeka tuletab meelde, et erinevat fännikaupa, mis annab sooja ja on ka niisama ilus kanda on võimalik tellide Tammeka fännitoodete partneri Teamspiriti kodulehelt https://teamspirit.ee/.

Osad tooted on proovimiseks ja vaatamiseks olemas ka Tammeka kontoris Tamme staadionil. Selleks, et neid näha ja katsuda saaks, palume huvilistel aeg enne kokku leppida monica@jktammeka.ee
168 views

Comments


bottom of page