top of page

Jalgpallikool Tammeka juunikuu kuukiri


Foto: Imre Pühvel

Esimesel ametlikul suvekuul olid tammeklaste käed ja ennekõike jalad tööd täis. Eesti meistrivõistluste hooajad olid jõudnud poole peale ja lisaks käidi mängimas erinevaid suuremaid igaastaseid turniire nii kodu- kui ka välismaal. Lisaks isiklikele pingutustele, sai juunis hakata kaasa elama jalgpalli Euroopa Meistrivõistlustele ja maha tuli pidada ka Jaanipäeva pidustused. Kuidas siis kellelgi täpsemalt juunis läks ja millised olid suuremad töövõidud ning kas tuli ette ka kaotusevalu ja pisaraid?


Esindusmeeskond võitis, viigistas ja kaotas

Juuni tõotas esindusmeeskonnale tõsiseid väljakutseid, kuna neljast mängust kolmes tuli kohtuda selle hooaja esikolmiku meeskondadega ning punktilisa teenimine nendest mängudest oleks olnud äärmiselt väärtuslik.

Soojenduseks esikolmikule, kohtusid tartlased kodusel Tamme staadionil eelmise aasta komeedi Tallinna Kaleviga, kes möödunud hooajal ka alistamatuks jäi. Seekord enam midagi juhuse hooleks ei jäetud ja osati vastaste punase kaardi toel alistada kalevlased suisa 4-0. Väravate autoriteks Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo, Patrick Genro Veelma, Rasmus Kallas ja Priit Peedo.

Seejärel viis tee tartlased külla Tallinnasse, kus vastaseks oli tänavune Premium Liiga suveräänne valitseja FCI Levadia. Tammeka tegi liiga liidrite vastu igati soliidse esituse, kuid kahjuks penalti tõttu, mis jalgpalliavalikkuses ka hiljem  laiemat kõnepinda pakkus, jäid kolm võidupunkti seisuga 2-1, Tallinnasse. Tammeka värava autoriks Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo.

Juba mõned päevad hiljem avanes võimalus vigade paranduseks, kui samal väljakul oli Tammeka esindusmeeskonda ootamas eelmise aasta meister FC Flora. Kuigi esimene poolaeg lõpetati veel viigiliselt ja olid olemas võimalused ka teisel poolajal mängu juhtima minna, kasutasid floorakad oma võimalused paremini ära ja lõppseisuks kujunes Tartu poolt vaadates 1-3. Tammeka värava eest hoolitses Rasmus Kallas.

Kuu viimases mängus võõrustati Tartus kolmanda koha meeskonda Nõmme Kaljut, kellega peeti maha korralik ja võrdne lahing, mis andis tulemuseks 1-1 viigi. Tartlaste eest oli resultatiivne Ahmed Adebayo Basher

Juulile läheb meeskond vastu 17. punkti ja tabelirea kaheksandana, aga viies koht on ainult kahe punkti kaugusel.


Foto: Imre Pühvel

Esindusnaiskonna võit ja kaotus

Esindusnaiskonna juuni oli pisut rahulikum kui tavaliselt ja maha peeti ainult kaks mängu, mis mõlemad toimusid kodusel Sepa staadionil.

Kuu esimeses mängus võõrustati Viimsi naiskonda, kes vaatamata kaotusseisu jäämisele väravaterohkes mängus siiski 4-2 alistati. Resultatiivsed olid Lisandra Rannasto, Marie Kiivit, Liisa Merisalu ja Annegret Kala.

Teises juunikuises Sepa staadioni mängus mindi küll Tabasalu naiskonna vastu Kirkeliis Lillemetsa väravast juhtima, kuid mängu lõpuks tuli vastu võtta 1-3 kaotus.

Juulit alustab naiskond 15. punktiga neljandalt tabelirealt, aga hooaja alguses sihikule võetud medalipositsioon on vaid kahe punkti kaugusel.


Foto: Liisi Troska

Duublid jätkavad liidritena

Kuu esimeses Tammeka U21 mängus said eduka mai eest kätte oma auhinnad duubelmeeskonna peatreener Karl Gustav Kärner ja ründaja Akaki Gvineria, kes suurepärase maikuu tulemuste eest Esiliiga B parimaks treeneriks ja mängijaks valiti.

Siiski algas juuni U21 meeskonnale kergemat sorti äratusega, kui koduväljakul kaotati linnarivaalile FA Tartu Kalevile 1-3. Noorte tammeklaste värava eest hoolitses Robin Mathias Müür.

Päris loodetud tulemust ei tulnud ka järgmisest mängust, kui vaatamata vahepealsele kaheväravalisele eduseisule viigistati võõrsil 3-3 Läänemaa Jalgpalliklubiga. Väravate autoriteks Akaki Gvineria, Karl Kiidron ja Mikk Valtna.

Siiski võiduta meeskond juunis ei jäänud, kui kuu viimases kohtumises alistati Akaki Gvineria, Kevin Burovi ja Romet Silovi väravatest Pärnu Jalgpalliklubi 3-0.

Juulile läheb Tammeka duubelmeeskond vastu Esiliiga B liidritena ja vahe järgneva ees on viis punkti.

Naiste duubelvõistkond, kes mängimas naiste meistrivõistluste teises liigas, pidas maha juunis küll ainult kaks mängu, aga seda rajumalt seal vastaseid koheldi. Alustuseks nuheldi küllasõitnud Viimsi duubelnaiskonda 10-0. Kaabutriki tegi Rianna Väärsi, kaks väravat lõid Kristel Kurg, Wanda Prost ja Annamarii Tamm ning korra oli resultatiivne Gertrud Alice Kala

Kuu teises mängus kordus eelmise mängu natukene vähendatud stsenaarium ja tulemusega 7-0 võeti võit Jõhvi Phoenixi ja Narva Transi ühendnaiskonna üle. Väravate autoriteks seekord kahel korral Rianna Väärsi, Annamarii Tamm ja Nicole Kelli ning korra Gertrud Alice Kala

Kuu lõppedes leiab ka duubelnaiskond ennast kolmepunktilise eduga naiste teise liiga liidripositsioonilt.


Noored jalgpallifestivalidel

Juunikuu on aeg, kui nii kodu- kui ka välismaal korraldatakse suuri jalgpallifestivale, millest ka Tammeka noored traditsiooniliselt osa võtavad. 

Juuni viimasel nädalavahetusel Pärnu Summer Cupil osales Tammekast 8 võistkonda ja ca 14 noort mängumeest. Kui selliste festivalilaadsete turniiride esmane eesmärk on pigem saada mängurõõmu ja uusi tutvusi, siis õigetele spordimeestele kohaselt austame häid sportlikke saavutusi ja tunneme rõõmu 2013 Sinise (Treener Rasmus Nikkel) kuldmedalist, 2011 Sinise (Treener Ervin Laaneots) hõbemedalist ja 2010 Sinise (Treener Ervin Laaneots) pronksmedalist.

Samal ajal seiklesid kolm Tammeka võistkonda koos viiekümne mängijaga ka Põhja-Rootsis, kus lisaks polaarpäeva nautimisele, pandi oma võimed proovile just ennekõike Skandinaavia võistkondade konkurentsis. 2010 Valge (Treener Timo Teniste) võistkond jäi 56 võistkonna konkurentsis jagama 8-17. kohta ja tüdrukute 2011 võistkond (Treener Kristel Vidaja) jäi 60 võistkonna seas jagama kohtasid 5-8.


Foto: Andres Birnbaum

Klubi noorimad Tammeka Cupil

Suvisest mängurõõmust ei jäänud juunis ilma ka klubi noorimad liikmed, kui Tammeka Cupi raames said Sepa jalgpallikeskuse muruväljakul palli taga ajada ja oma esimesi võistluskogemusi omandada klubi noorimad mängumehed, kes võtsid mõõtu nii omavahel kui ka teiste Tartu ja Lõuna-Eesti klubidega. Kokku jooksis ja ajas palli taga umbes 300


Tammeklased koondistes

Juunis käisid erinevate Eesti koondiste juures oma oskuseid ja teadmisi proovile panemas kokku 17 nooremat ja vanemat tammeklast.

Noormeeste U21 koondis kohtus Balti turniiri raames alustuseks Soomega, kes alistati meie Tanel Tammiku väravast 1-0 ja seejärel Lätiga, kellele paraku vannuti alla mängujärgses penaltiseerias. Lisaks Tanelile esindasid Tammekat nendes mängudes ka Patrick Genro Veelma ja Rasmus Kallas.

Noormeeste U18 koondis pidas juunis maha laagri. Oma taset ja oskust said treeneritele näidata Kristofer Sahtel, Mait Vaino, Jakob Puu ja Karl Kiidron.

Balti turniirieelse kogunemise pidas maha ka noormeeste U17 koondis ja sinna oli kaasatud Arti Viinapuu.

Tammeka juhatuse liige, aga igapäevaselt Eesti Jalgpalliliidus töötav Indrek Koser oli abitreenerina tegutsemas poiste U16 koondise kogunemisel.

Juunisse jäi ka üks neidude U17 koondise Balti turniiri mäng, kui viigistati 2-2 Fääri Saarte eakaalsastega. Tammeka lippu hoidsid selles mängus kõrgel Nicole Kelli ja Rianna Väärsi.

Neidude U15 koondise kogunemisel said omi oskuseid ja mängutahet näidata Margaret Matto, Lola Palu, Linda Lehtsaar, Frida Gabriel, Grete Šults, Ruth Reinsoo.


Foto: Imre Pühvel

Tule vabatahtlikuks

Kui tunned, et Sul on huvi ja energiat veelgi enam Tammeka tegemistes kaasa lüüa ja Sul on erilisi oskuseid, mis klubile võiks ära kuluda -  korraldades esindusvõistkondade kodumänge või lasteturniire, aidates klubi igapäevatoimetustes või äkki isegi treenereid treeningute läbiviimisel, siis ära kõhkle, anna endast teada monica@jktammeka.ee . Kindlasti leiame kõigile motiveeritud huvilistele rakendust ja kindlasti ei jää kellegi abi ja kaasalöömine märkamata ja väärikalt tänamata.


Tule treeneriks

Kui tunned huvi jalgpalli vastu sügavamalt ja sooviksid ennast sellega rohkem siduda ja ennast selles vallas arendada ja proovile panna, siis võta meiega ühendust. Ootame endaga liituma nii juba kogemustega treenereid kui ka täitsa värskeid huvilisi, kelle esimese samme selles väga huvitavas maailmas me väga hea meelega toetada sooviksime. Loe lähemalt ja võta ühendust juba täna! https://www.jktammeka.ee/tuletoole


Foto: Liisi Troska


Euronics tüdrukute jalgpallilaager

Alanud on registreerimine suvisesse EJL-i ja Euronicsi poolt toetatavasse ja jalgpallikool Tammeka poolt korraldatavasse tüdrukute suvisesse jalgpallilaagrisse Sepa Jalgpallikeskuses. Täpsem info ja registreerimine https://jalgpall.ee/rahvajalgpall/tudrukute-laagrid või monica@jktammeka.ee Spiideo TV-s ka nüüdsest ½ väljaku mängud

Kui siiani saime Spiideo TV kaudu otseülekandeid teha ainult 11 vs 11 Sepa staadionil toimuvatest mängudest, siis peale seda kui olime Spiideot suunavale tehisintellektile õpetanud paar uut töövõtet, on võimalik meil pakkuda huvilistele ka otseülekandeid ja järelevaatamise võimalust poolel väljakul toimuvatest mängudest.

Tulevaste mängude kava ja virtuaalse pileti ostmise võimalus siit: https://play.spiideo.com/game-package/cd96f3b6-c14d-41d9-9acd-65db8c18a488?page=2&rrscroll=disabled

Kogu ülekannetest saadav tulu läheb Tammeka noortesüsteemi parendamisse ja arendamisse.

Tammeka fännikaup

Hoogsalt käiva jalgpallihooaja valguses tuletab Tammeka  endiselt meelde, et erinevat fännikaupa, mis annab sooja ja on ka niisama ilus kanda nii kodus kui ka erinevatel Tammeka võistkondade mängudel, on võimalik tellide Tammeka fännitoodete partneri Teamspiriti kodulehelt https://teamspirit.ee/

Samuti on Tammeka fännikaup müügil esindusmeeskonna  ja naiskonna kodumängudel.

Osad soovi korral tooted on proovimiseks ja vaatamiseks olemas ka Tammeka kontoris Tamme staadionil. Selleks, et neid näha ja katsuda saaks, palume huvilistel aeg enne kokku leppida monica@jktammeka.ee .
174 views

Comments


bottom of page