top of page

Jalgpallikool Tammeka aprilli kuukiri

Kuigi selle aastane aprill oli harvanähtavalt jahe ja isegi üllatavalt lumine, ei lasknud Tammeka noored ja vanad pallurid sellest ennast mõjutada ja töö käis edasi nagu treenerite plaanid ette nägid. Kui märtsis mängisid võistlusmänge peamiselt ainult täiskasvanute võistkonnad, siis aprillis alustasid järgepidi oma liigahooaegadega ka U17, U16, U15 ja U14 noormeeste ja neidude võistkonnad. Allpool siis ongi väike kokkuvõte kõigest põnevast, mis Tammekas ja tammeklastega aprillis juhtus.


Esindusmeeskonna keeruline naljakuu

Kuna märts möödus Tammeka esindusmeeskonnale äärmiselt edukas võtmes, siis olid lootused ka aprilli osas kõrgele keritud, eriti arvestades fakti, et kuu esimestes mängudes olid vastaseks märtsis pigem lati maha ajanud konkurendid. Kahjuks osutus kuu pisut keerulisemaks ja heitlikumaks kui mängijad ja fännid lootsid.

Aprilli esimeses mängus sõideti külla Premium liiga uustulnukale Nõmme Unitedile, kellel sellel hetkel veel võiduarve avamata. Vaatamata hulgale võimalustele, täitsa positiivsele mängupildile ja Patrick Genro Veelma juhtväravale, maksis mängu lõpus liigne uljus valusalt kätte ja nõmmekatel õnnestus paari minutiga kaotusseis 2-1 võiduks pöörata. Tammekale äärmiselt valus kaotus ja Nõmme Unitedile ajaloo esimesed Premium liiga võidupunktid.

Järgnevalt võõrustati kodusel Sepa staadionil liigahooaega väga kehvasti alustanud, kuid järjest paremasse hoogu minevat Kuressaare meeskonda. Kahjuks jäid tartlased kiiresti kaotusseisu, seejärel eksisid penaltiga ja takkatipuks läks Kuressaare juba kahe väravaga juhtima. Seejärel küll Ahmed Adebayo Basher vähendas kaotusseisu, aga rohkemaks enam jõudu ja oskusi ei jagunud ning selgeks saigi kurb tõsiasi, et kahest mängust, mis mõlemad võita loodeti, ei saadud tabelisse ühtegi punkti.

Peale kahte valusat kaotust, viis esindusmeeskonna tee Paidesse, kus kohalik linnameeskond, kes eelmises kohtumises oli alistanud tiitlikaitsja Flora, oli tartlaseid enesekindlalt ootamas. Siiski ei lasknud Tartu esindusmeeskond ennast murda, võitles kõvasti iga meetri pärast ja tänu Ahmed Adebayo Basheri ühele väravale, murti viie aastane võiduta seeria Paide Linnameeskonna vastu. Jalgpallisõprade suureks rõõmuks naases peale pikka vigastuspausi väljakule Tanel Lang.

Kuu viimaseks mänguks ootas Tartu jalgpalliklubi Sepa jalgpallikeskusesse külla FCI Levadia meeskonda, kes sellel hooajal näidanud eriti võimsat minekut ja ladusat koostööd. Kahjuks tegid liigaliidrid Tartus sotid selgeks juba esimese viieteistkümne minutiga, kui jõuga kaheväravaline eduseis haarati. Kuigi edaspidises mängus olid ka Tammekal omad võimalused ja kohati anti korralik lahing, lõppes mäng siiski kuiva 0-3 kaotusega. 

Kuigi aprill osutus oodatust vähem edukamaks on Tammeka esindusmeeskond kuu lõpuks igati soliidsel viiendal tabelireal ja kuigi viimases mängus korjati enda võrgust suisa kolm palli, ollakse terve Premimum liiga arvestuses teisel kohal sisselastud väravate osas, mis omakorda annab põhjust mõõdukaks optimismiks maikuu tulemuste osas. 

Lisaks tegusale kuule palliväljakutel andsid esindusmeeskonna mängijad ja personal oma panuse ka heategevusse, kui aprillis osaleti tänuväärsel Toidupanga aktsioonil ning ärgitati oma eeskujuga Toitupanka annetamist.


Foto: Liisi Troska


Naiskonna töökas aprill

Kui märtsis pidas esindusnaiskond vaid ühe ametliku liigamängu, siis aprillis tuli mängumootor juba täisvõimsusega tööle saada, kuna pidada tuli juba mitu liiga- ja karikamängu.

Esimeses aprilli jõukatsumises tuli kodusel Sepa staadionil võõrustada viimaste aastate suveräänset valitsejat FC Flora naiskonda. Tiitilikaitsjad ei olnud kitsid oma oskuste ja jõu demonstreerimisega ja koduvõiskonnale köeti korralikumat sorti 0-5 saun.

Floralt saadud suur kaotus aga naiskonda ei murdnud ja järgmises mängus alistati pingelises lahingus juba ise võõrsil mängides Annegret Kala ja Katriin Rodi tabamustest 2-1 Viimsi JK. Lisaks väravalööjatele hiilgas väravasuul ka Lisette Teder, kes 1-1 seisul parreeris edukalt vastaste 11 meetri karistuslöögi.

Tartlannad said Põhja-Eestit külastada aprillis veel ühe korra, kui karikavõistuste raames püüti edasipääsu järgmisesse ringi Tabasalu naiskonna vastu. Kui eelmine aasta õnnestus Tabasalu poolfinaalis alistada, siis seekord olid talvisel väljakul edukamad Tabasalu naised.

Viimases aprilli ametlikus mängus võõrustasid tartlannad eelmise aasta hõbemedaliste Sakust. Lahtises ja väravaterohkes mängus said eduseisu nautida mõlemad naiskonnad, kuid pikema kõrre tõmbas seekord Saku, kes sai kolm punkti tabelisse tulemusega 3-2. Tammeka poolt olid resultatiivsed Valeria Liik ja Marie Kiivit.

Kuu lõppedes leiame naiskonna kuue punktiga neljandalt tabelirealt ja endiselt ollakse sees suuremas mängus, kus jagatakse 2024 aasta meistrivõistluste medaleid.


Foto: Katariina Peetson


Duublite edukas minek jätkub

Tammeka U21 meeskond jätkas Esiliiga B liigatasemel samuti aprillis täitsa korraliku minekut. Meeskonna heast hooaja alguse üheks näitajaks on ka see, et Esilliga B märtsi parimaks mängijaks valiti just Tammeka U21 mängumees Akaki Gvineria, kes oma auhinna ka aprilli esimeses mängus kätte sai. Selles samas mängus, kus vastaseks oli Kuressaare duubel, näitas Akaki Gvineria, et saadud auhind ei olnud juhus ning tema kahe ja Laurits Õunpuu ning Romet Silovi ühe värava toel pandi külalised Saaaremaalt ka kindlalt seisuga 4-1 pikali.

Seejärel lendas seni õlitatult töötanud duubelmeeskonna masinavärki esimene liivatera, kui kodus tuli alla vanduda Narva Transi U21 meeskonnale 2-3. Tammeka väravad lõid vanameister Mikk Valtna ja Robin Mathias Müür.

Kuigi Narva käest saadud kaotus oli kibe alla neelata, ei lastud võitlustahtel langeda ja juba järgmises mängus Pärnu Jalgpalliklubi vastu tehti korralik vigade parandus ja 4-2 seisuga kirjutati kolm punkti omale tabelisse juurde. Väravate autorid Georg Kaarel Kõrgvee, Akaki Gvineria, Romet Silov ja Robin Mathias Müür.

Kuu viimases mängus võõrustati koduväljakul Läänemaa Jalgpalliklubi, kelle kaitset siiski üheksakümne mänguminuti jooksul lahti ei õnnestunud muukida ja seisuga 0-0 läksid punktid motiveeritud vastasega jagamisele.

Kuu lõpuks jagavad noored tammeklased liigatabelis koduse konkurendi FA Kaleviga liidrikohta ja just omavahel need kaks konkurenti ka mai alguses kohtuvad.

Aprillis alustas oma liigamänge ka naiste duubelvõistkond, kui ainukeseks jäänud naiste teise liiga liigamängus alistati kindlalt 6-0 Jõgeva Wolvesi naiskond. Koguni neli väravat lõi Annamarii Tamm ning ühe väravaga sekundeerisid Rianna Väärsi ja Johanna Marta Aduson.


Foto: Renate-Ly Mehevets


Siniste gruppide hooaja eelvaade

Kuna aprillis läksid käima ka mitmed noorte meistrivõistlused, siis oma ülevaate tehtud tööst, hooajaks seatud eesmärkidest ja sihtidest, andsid kodulehe vahendusel ka Tammeka siniste selektsioonigruppide peatreenerid. Loe lähemalt: https://www.jktammeka.ee/post/tammeka-noored-alustavad-2024-hooaja-meistriv%C3%B5istlustega
Tammeklased koondistes

Aprillis said oma oskuseid näidata erinevates koondiste mängudes ja kogunemistel kokku üheksa tammeklast.

Naiste A koondis kaotas Rahvuste Liiga mängus 0-2 Albaaniale. Annegret Kala alustas mängu põhikoosseisus ja Kirkeliis Lillemets sekkus lahingusse vahetusest.

Neidude U19 koondis mängis oma Euroopa Meistrivõistluste mänge Gruusias, kus alistati 2-1 Kashastan ja 3-1 Gruusia kuid kaotati Põhja-Iirimaale 0-2. Tartlannadest olid koondist aitamas Grete Kraus ja Aleksandra Kelli. Grete Krausil õnnestus ka mängus gruusia vastu olla korra resultatiivne.

Tüdrukute U17 koondis võttis osa San Marinos toimud UEFA sõprusturniirist, kus viigistati 1-1 võõrustajatega, kaotati 2-3 Luksemburgile ning 2-5 Gruusiale. Koondist esindasid Rianna Väärsi ja Hanna Veensalu. Rianna Väärsile oli turniir eriti edukas, kui tal õnnestus sahistada korra San Marino ja kahel korral Luksemburgi väravavõrku.

Noormeeste U16 koondis kohtus kontrollmängus Lõuna-Soome koondisega, kus vastu tuli võtta 0-3 kaotus. Tammeka noortest sai ennast treeneritele näidata Romet Hurt.

Poiste U15 koondis pidas aprillis Tallinnas maha kaks treeninglaagrit. Tallinna tee said jalga alla võtta kogunemistega seoses Holger Hanson ja Karl Koemets.


Spiideo TV otseülekanded

Sooviksid oma sõbrale või lähikondlasele kaasa elada või analüüsida konkurendi mängu aga staadionile ei ole alati  võimalik tulla. Kõiki Sepa staadionil toimuvaid 11 vs 11 meistrivõistluste mänge on otseülekandes võimalik jälgida Spiideo videosüsteemi vahendusel. Soovijad saavad osta  omale hooajapaketi, mis sisaldab kõigi Sepa staadionil toimuvate 11 vs 11 mängude otseülekandeid ja järelevaatamist või üksikpileti, millega siis mõnel konkreetsel mängul silma peal hoida. Hooajapaketi ning üksikpiletite ostmise võimalus ja lähenevate mängude kava leiab Tammeka koduleheküljelt: https://play.spiideo.com/game-package/cd96f3b6-c14d-41d9-9acd-65db8c18a488?page=2&rrscroll=disabled


Sepa staadioni talgud

Laupäeval 04.05 algusega 10.00 plaanime üheskoos pisut värskendada ja parandada Sepa jalgpallikeskuse üldist olukorda ja väljanägemist. Ootame kõiki huvilisi appi ja garanteerime omalt poolt lõbusa meeleolu ja hea tunde tehtud tööst. Töid ja tegemisi leitakse igaühele vastavalt tema oskustele ja eelistustele. Tule ise kohale või registreeri ennast eelnevalt lingil https://www.jktammeka.ee/talgudEuronics tüdrukute jalgpallilaager

Alanud on registreerimine suvisesse Euronicsi poolt toetatavale ja jalgpallikool Tammeka poolt korraldatavale tüdrukute jalgpallilaagrisse. Täpsem info ja registreerimine https://jalgpall.ee/rahvajalgpall/tudrukute-laagrid
Tule vabatahtlikuks

Kui tunned, et Sul on huvi ja energiat kaasa lüüa veelgi enam Tammeka tegemistes ja Sul on erilisi oskuseid, mis klubile võiks ära kuluda korraldades esindusvõistkondade kodumänge või lasteturniire, aidates klubi igapäevatoimetustes või äkki isegi treenereid treeningute läbiviimisel. Ära kõhkle, anna endast teada monica@jktammeka.ee Kindlasti leiame kõigile motiveeritud huvilistele rakendust ja kindlasti ei jää kellegi abi ja kaasalöömine märkamata ja väärikalt tänamata.Tammeka fännikaup

Alanud hooaegade valguses tuletab Tammeka  endiselt meelde, et erinevat fännikaupa, mis annab sooja ja on ka niisama ilus kanda nii kodus kui ka erinevatel Tammeka võistkondade mängudel, on võimalik tellide Tammeka fännitoodete partneri Teamspiriti kodulehelt https://teamspirit.ee/

Samuti on Tammeka fännikaup müügil esindusmeeskonna  ja naiskonna kodumängudel

Osad tooted on proovimiseks ja vaatamiseks olemas ka Tammeka kontoris Tamme staadionil. Selleks, et neid näha ja katsuda saaks, palume huvilistel aeg enne kokku leppida monica@jktammeka.ee 


225 views

Comments


bottom of page