top of page

Diil tehtud! Albert Prosa Tammekas!

Premium Liigas mängiv esindusmeeskond sai täna korraliku täienduse edurivisse, kui käed löödi Tammeka oma kasvandiku Albert Prosaga.Albert mängis esindusmeeskonnas aastatel 2008-2011 ja lõi selle aja jooksul 42 väravat. Lisaks on Albertil kirjas 7 mängu ja 1 värav meeste A-koondises ning hooajal 2017 oli ta koos Rauno Sappineniga 27 väravaga Premium Liiga suurim väravakütt. Küsisime fännide suurelt lemmikult ,,Albertinholt'' mõned küsimused seoses nii tema mineviku kui tulevikuga Tammekas.

Meenuta oma aega Tammeka noormängijana (Albert kuulus 1990 sündinud poiste treeninggruppi, mille peatreeneriks oli Norbert Hurt).

Meil oli väga tugev võistkond. Me võitsime rahvusvahelisi turniire Soomes ja Rootsis ning noortes omavanuste meistritiitli, kus konkureerisime siis FC Floraga. Sel ajal kuulusid sinna näiteks Henri Anier ja Hendrik Ojamaa ning paljud teised praegugi kõrgemal tasemel mängivad kutid. Norberti käe all meil väga palju pulli ei tehtud - suhtumine oli kõigil professionaalne ja tõsine.


Mis on sinu jaoks meeldejäävaim võit Tammeka ridades?

Eriti meeldejääv on 2010 Premium Liiga hoojajal 2:1 võit FC Flora üle. Florakad tulid kuldsetes vormides Tamme staadionile tiitlit kindlustama ja me mängisime nad oma kodupubliku ees üle. Lisaks vajutas Reio (Laabus) kaugelt iluvärava!

Mis teeb sinust väravalööja?

Meeskond. Ründajana sõltun väga palju meeskonnast ja kui meeskond tekitab võimalusi, siis ma olen suuteline neid ka realiseerima. Muidugi on kogemustega läinud väravavaist teravamaks ja vajadusel suudan mängida ka madalamal liinide vahel.

Sinu sõnum Tammeka toetajatele ja kaasaelajatele?

Meil oli juba siis, kui ma aastaid tagasi Tammekas mängisin, Eesti üks suurimaid toetajaskondi. Ma tean, et Tammekal on ka praegu palju toetajaid ning see on klubi, mida tartlased armastavad. Ma loodan, et see hooaeg kasvab meie fänniarmee veelgi ja nii on meil võimalus üheskoos korda saata suuri tegusid!


Albert aastal 2010 võidu mängus FC Flora vastu / foto: Rein Murakas


Omapoolse kommentaari andis üleminekule Tammeka juhatuse liige Ken Viidebaum:

,,Peale Tristani lahkumist asusime kohe mängijateturul ringi vaatama, et leida ründaja positsioonile korraliku tasemega asendus. Üheks oluliseks kriteeriumiks oli ka see, et lisaks headele jalgpalluri omadustele, sobiks mängija hästi ka meie kultuuriruumi.''


,,Kuigi radaril oli päris mitu mängijat, oli Albert koheselt meie esimene eelistus just selle tõttu, et ta on Tartust pärit, tunneb treenereid ja klubi juhtkonda ning tema Tammeka taust on sümboolse tähendusega nii klubile kui ka kogu Tartu jalgpallipublikule. Omalt poolt loodame, et Albert jätkab sealt, kus tal 2011 aastal Tammeka eest pooleli jäi (25 väravat Tammeka eest).''

698 views

Recent Posts

See All

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page