INTERVJUU: Kaido Koppel hetke elust ja olust


2019 aasta jalgpallihooaeg on alanud ja esimesed kaks lahingut on maha pidanud ka Jalgpallikool Tammeka esindusmeeskond. Kui esimesest mängust saavutati suurepärase spektaakli lõpetuseks raske viigipunkt Maardu Linnameeskonna vastu, siis teises, rahvasuus “Lõuna-Eesti derby” nime kandvas mõõduvõtus tehti kindlalt selg prügiseks Viljandi Tulevikul.


Sarnaselt- nelja punktiga kahest esimesest mängust alustas Tammeka ka hooaegadel 2016 ja 2017. Superstardi sai võistkond aga eelmisel hooajal, kui peale kahte esimest vooru oli punkte kogunenud kokku juba kuus. Küll aga on rekordiline selle aastane väravate saak. Kuue löödud väravaga kahest esimesest mängust ei ole Jalgpallikool Tammeka ründejõud varem hakkama saanud.


Peale kahte maha peetud lahingut on ka paras aeg pisut jalgpalli- ja muud juttu ajada meeskonna peatreeneri Kaido Koppeliga.

Alustame kaugemalt. Käisid enne hooaega külas endistel tammeklastele Uwe Erkenbrecheril ja Siim Tennol. Mida huvitavat tegid-nägid ja kuidas legendaarsel Uwel ja mitte vähem legendaarsel Siimul läheb?


Tänu Uwe kontaktidele sain jälgida, kuidas teevad tööd Wolfsburgi Bundesliga meeskond ja noorteakadeemia. Lisaks sellele vaatasin kõiki Lupo Martini (Uwe Erkenbrecheri ja Siim Tenno praegune meeskond) treeninguid ja koosolekuid.


Wolfsburgi esindusmeeskonna tegevustele oli loomulikult piiratud ligipääs. Sain ainult nende treeninguid vaadata. Wolfsburgi noorteakadeemias võisin aga ringi iikuda täiesti vabalt ja näha kõike mida soovisin. Lisaks treeningute jälgimisele sain suhelda akadeemias töötavate inimestega ja võisin üsna vabalt treeningkeskuse ruumides ringi vaadata.


Kuna olen tänapäeva jalgpalli metoodikatega üsna hästi kursis, siis minu jaoks seal midagi uut ei olnudki. Pigem sain kinnitust, et oleme Tammekas õigel teel. Treeningute ülesehitus, harjutused ja koormuste jaotamine tuginevad samadele loogikatele nagu Wolfsburgi esindusmeeskonnas ja noorteakadeemias. Julgeksin väita, et meie noortetöö Tammekas on isegi täpsemini organiseeritud.


Kui vestlesin pikemalt Wolfsburgi noorteakadeemia direktoriga, siis mu viimane küsimus talle oli, et mis on see, mida te väga hästi teete ja mis võiks teid teistest akadeemiatest eristada. Tema vastus oli väga aus: neil on rohkem rahalisi võimalusi ja tänu sellele saavad nad endale lubada parimaid treenereid ja tipptasemel taristut. Akadeemia treeningbaas oli jalgpallitreeneri jaoks tõesti nagu Disneyland.


Tammeka praegune esindusmeeskonna treener külas Tammeka endisel esindusmeeskonna treeneril Uwe Erkenbrecheril (vasakult esimene) ja mängijal Siim Tennol (vasakult teisel).


Uwe teeb endiselt oma tööd sama professionaalsuse ja põhjalikkusega. Näha oli, et ta nautis igapäevast protsessi. Kahjuks oli klubi tema tööle asumise hetkeks juba väga raskes seisus ja püsimajäämise võimalused pigem teoreetilised.


Siim Tennole ütleks kohe suured tänusõnad selle eest, et ta mind nädala jooksul oma kodus võõrustas. Siim on Saksamaal jalgpalli mängimisega rahul, sest mängud on tasavägised ja kõige huvitavam on ennast proovile panna tippklubide duublite vastu, kus tulevad väljakule tulevased Bundesliga mängumehed.


Hooajast. Paduoptimistid olid juba enne kahte esimest mängu omale harilikuga kuus punkti turniiritabelisse ära kirjutanud. Kas neli punkti on okei start? Kas Maardu mängis ise hästi või lõikasime ka ise kuskil näppu? Kas ja milliseid muutuseid tegite kahe mängu vahel?


Maardu oli tubli, aga see tuli sellest, et andsime neile liiga palju ruumi. Mängijad olid ennast esimeseks mänguks korralikult üles kütnud ja sellest tulenevalt olime mängu alguses platsil pisut närvilised. Lisaks andsin ma mängijatele üsna keerulised taktikalised ülesanded,

mis segas veel omakorda kaarte. Teisel poolajal tuli veel üks tagasilöök punase kaardi näol. Kõike eelnevat arvesse võttes said mängijad piisavalt hästi hakkama ja viigi väljavõitlemine on positiivne.


Viljandis tegime suures plaanis hea esituse. Mängijad alustasid hea tempoga ja kuna Viljandi ei olnud selleks seekord valmis, siis nad ei saanudki ennast käima ja tegid üsna kehva mängu. Parandamisruumi on veel küllaga, sest tegime teatud hetkedel suuri positsioonilisi eksimusi, mida Viljandi õnneks ära ei kasutanud, aga tippmeeskonnad poleks andestanud.