top of page

Tammeka noored on kahe võidu kaugusel Euroopast

Tänavu esmakordselt peetaval U19 Eliitliiga Meistriliigas selguvad täna finalistid. Tammeka võitleb finaalipääsme nimel kell 17:00 Sportland Arenal algavas kohtumises Nõmme Unitediga.

Pilt: Jana Pipar


Mängu võitjat ootab juba rahvusstaadion, kus 4. juulil kell 19:30 selgub Eesti parim noortevõistkond. Ühtlasi saab U19 Eliitliiga Meistriliiga võitja Eesti kvalifitseerumise korral osaleda UEFA Noorteliigas. UEFA Noorteliiga koosneb 64 võistkonnast, kellest pooled on Meistrite liiga alagrupiturniirile pääsenud meeskondade U19 võistkonnad ning pooled riikide valitsevad U19 meistrid.


Tammeka võitis oma alagrupi, kui kolme kohtumisega teeniti seitse punkti. Pärast esimese mängu 1:1 viiki Tallinna Kaleviga, saavutati selge võit nii Tallinna Flora kui Nõmme Kalju üle, vastavalt 4:0 ja 2:0.


“Läbi U19 Eliitliiga Meistriliiga UEFA Youth League'i jõudmine annab selge mõõdupuu klubides tehtava noortetöö taseme kohta, sest väga huvitav saab olema näha Eesti noormängijaid konkureerimas rahvusvaheliselt ka klubitasandil. Siiralt loodan, et Tammeka on see klubi, kes teenib välja võimaluse Eestit esindada, sest lisaks klubi ja riigi esindamisele avaneb mängijatele ka harukordne võimalus mängida Euroopa suurklubide suurendatud tähelepanu all, mis eduka esituse korral võib avada uusi ja huvitavaid võimalusi,” selgitas Tammeka noortetöö juht Mario Hansi uue võistluse võimalusi.


Eesti noortejalgpalli tippvõistlusele pääses kaheksa võistkonda, kes loositi kahte alagruppi. Kaheksast meeskonnast said alagrupiturniiri eel asetuse Tartu JK Tammeka, FC Nõmme United, Tallinna FC Flora ja Tallinna JK Legion. Mõlemast grupist pääses edasi kaks paremat.


U19 Eliitliiga Meistriliiga teine finalist selgub kohtumisest Tallinna JK Legioni ja JK Tallinna Kalevi vahel.


385 views

Comments


bottom of page