Saame tuttavaks: Mart Paul Preiman


Räägi oma jalgpalluriks saamise lugu. Millised klubid ja kes olid su treenerid? "Kui ma olin viie aastane, siis mängis mu isa hobi korras töökaaslastega kolmandas liigas jalgpalli ning tema treener seal võistkonnas oli Priit Tomingas. Priit oli ka noortetreener FC Nõmme Unitedis ning ühel korral kui käisin isa mängu vaatamas, siis kutsus ta mind Nõmmesse trenni. Temast saigi mu esimene treener, mille üle olen väga õnnelik, sest Priit Tominga oskus suunata lapsi armastama jalgpalli on erakordne. Peale teda olid Nõmmes mu treenerid veel Martin Aule ja Erki Kesküla. 2014 liikusin ma edasi Levadia süsteemi, kus pallisin kolm ja pool aastat Levadia U21 võistkonna eest. Seal olid mu treeneriteks algul Argo Arbeiter ja Vladimir Vassiljev ning hiljem abitreeneritena ka Jevgeni Gurtšioglujants ja Harles Läst."


Tammeka särki kannad sa alates aastast 2017? Kuidas ja miks sai see teoks? "2017 tulin Tartusse Maaülikooli õppima ning seega oli vaja Tartust endale uus võistkond leida. Õnneks Levadia poolelt oli klubi vastutulelik ning suhtles ise Tammekaga ning tulin sel suvel Tartusse kohe peale ümberregistreerimist elama."


Mida pead enda kõige tugevamaks küljeks? Mis vajaks veel kõvasti tähelepanu?


"Tugevaimaks küljeks pean vast löögitehnikat, kuid kõvasti tähelepanu vajab veel nii füüsiline pool kui mängutarkus enda positsioneerimisel väljakul."


Kõige meeldejäävam mäng Tammeka särgis?


"Kindlasti on meeldejääv 2018 kevadel Sepa staadionil toimunud mäng Pärnu Vaprusega kui sain kirja oma esimese värava Premium liigas, kuid tooks ka välja ka 2017 hooaja viimase mängu Tammeka U21 eest, kui sain enne mängu kätte oma eelmise kuu liiga parima mängija auhinna ning mängu keskel jooksis ka Sepa kunstmurul ringi rebane."


Kuidas iseloomustaksid oma sõnadega Tammekat kui klubi?

"Kuna varasemalt olin mänginud ainult noorteliigades ja Esiliigas, siis Tammeka fänlus kõrgliiga mängudel hakkas mulle kohe väga meeldima. Klubi ise on hästi kokkuhoidev ning professionaalne."

Kuidas iseloomustad oma praegust peatreener Kaido Koppelit ja abitreener Siim Valtnat?

"Kaido ja Siim teevad oma tööd hingega ning kõik trennid on hästi läbi mõeldud. Mõlemad on ka jalgpalliväliselt toredad inimesed."

Millega tegeled väljaspool Tammekat?

"Väljaspool jalgpallitrenne meeldib mulle tegeleda puutööga, hetkel õpingi tisleriks. Lisaks meeldib mulle käia mängimas korvpalli ning kui trennigraafikus tekib auk, siis püüan käia Tallinnas perel ja sõpradel külas."

Tänavuseks hooajaks isiklikud eesmärgid?

"Tänavusel hooajal soovin teenida võimalikult palju minuteid esindusmeeskonna eest."


Nimi: Mart Paul Preiman

Positsioon: Ründaja


Sünnikuupäev: 01.05.1997


Klubid: Nõmme United, FCI Levadia, JK Tammeka


Hüüdnimi: Prei


248 views