Noor Tammeka kasvandik Alfred Tammiksaar

Kolmapäevases kohtumises Tallinna FC Flora vastu tegi oma Premium liiga debüüdi meie oma kasvandik, 17-aastane Alfred Tammiksaar. Siinkohal tutvumegi veidi lähemalt Tammeka noortesüsteemist välja kasvanud ja end Premium liiga meeskonda murdnud noore mängumehega, kes on lisaks jõudnud esindada ka Eestit noortekoondistes kokku 22 korral.

Mis tunne oli, kui said teada, et alustad mängu ja teed oma Premium liiga debüüdi rahvusstaadionil Flora vastu?

"Eks ikka oli natuke uhke tunne. Äge, et debüüt tuli niimoodi rahvusstaadionil ja valitseva meistri Flora vastu. Väga sellele tegelikult ei mõelnud. Rohkem ootasin ikka seda, et saab jälle mängida – ikkagi 2,5 kuud polnud korralikku jalgpalli mänginud."
Kui kaua oled sa Tammekas jalgpalliharidust omandanud?

"Alustasin vist 2007. aasta augustis. Ehk siis umbes 12,5 aastat."


Kes on su treenerid olnud?

"Erki Kade, Ando Hausenberg, Sander Lember, Eduard Škunov, Alar Trumm, Indrek Koser, Marti Pähn, Siim Valtna ja Kaido Koppel."


Miks on Tammeka õige koht noorele ja edasipüüdlikule jalgpallurile?

"Tammekas on head treeningtingimused, super treeningkaaslased ning suurepärased treenerid. Üleüldiselt on terve klubi väga sõbralik ja ka ise pidevalt arenev."


Kas kooli ja tipptasemel sporti on raske ühendada ning kuidas see välja näeb?

"Kui koolis kõik korras hoida ja seal kõigiga hästi läbi saada, siis ei ole raske. Tuleb lihtsalt ise tubli olla ja palju vaeva näha. Nii saab tegelikult mõlemat asja tipptasemel teha."


Mida soovitaksid noortele, kes on praegu alles oma jalgpallitee alguses?

"Ega muud peale kõva trenni tegemise ei oskagi soovitada. Võib-olla seda, et tuleb olla sihikindel ja seada endale kindlad eesmärgid, mille nimel tööd teha."