Naiskond säilitas koha kõrgliigas

Tammeka naiskonda näeb ka uuel hooajal pallimas meistriliigas, kui üleminekumängudes saadi koondskooriga 5:1 jagu Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnast.

Kui avakohtumine võõrsil oli lõppenud meie naiste napi 2:1 võiduga, siis laupäevases kordusmängus Sepa staadionil pandi jõuvahekorrad kindlamalt paika. Mänguskoori avas juba 10. minutil Cathy Pärnamets ning neli minutit hiljem suurendas Tammeka eduseisu Renate-Ly Mehevets. Mängu lõppseis 3:0 vormistati 37. minutil, kui oma teise värava lõi Pärnamets. Võiduga tagas Tammeka endale koha meistriliigas ka järgmiseks aastaks, Viljandi ja Suure-Jaani naiskond jääb püsima esiliigasse.

Põhihooajal jäi 5 võitu, 3 viiki ja 12 kaotust kogunud Tammeka tihedas konkurentsis seitsmendaks. Naiskonna edukamate väravaküttidena lõid Anastasia Ivanova ja Sirje Roops 5 väravat, Renate-Ly Mehevets lisas 4 ja Cathy Pärnamets 3 tabamust.

Naiskonna peatreener Maiko Tamme rääkis, et hooaja eel seati eesmärgiks ületada mullune kuues koht. Paraku tabasid naiskonda hooaja teises pooles koosseisuprobleemid, samuti tõmbasid masti maha napid kaotused kohtumistest, kus mänguohjad olid tegelikult nende käes.

„Nii et selles mõttes oli üleminekumängudele langemine halbade asjade kokkulangevus, kuid samas suutsime päris hooaja lõpus, kus selg oli vastu seina, end kokku võtta ning esiliigasse langemist vältida,“ ütles Tamme.

Ta tõdes, et üleminekumängudes oli teatud eelis isegi Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonnal, sest nendel polnud erinevalt Tammekast midagi kaotada, lisaks polnud vastaste mängujoonis päris täpselt teada.

„Kuid teises mängus teadsime kuidas nad mängivad ning saime keskenduda enda mänguplaanile. Rõhusime madalamale kaitseliinile ja kontrarünnakutele ja see tõi ka edu,“ kiitis peatreener.

Kuigi naiskonna hooaeg võib veel jätkuda lumetormi tõttu ära jäänud karikamänguga Tallinna Kalevi vastu, lubas treener hoolealused pärast üleminekumänge puhkusele, sest pole teada, millal see kohtumine lõpuks toimub.