Lapsevanemad soetasid klubile bussi

Alates septembri teisest poolest sõidutab Tammeka võistkondi klubi värvides 50-kohaline Scania reisibuss.Bussi hankisid klubi lapsevanemad Ingmar Kiidjärv ja Lauri Kõrgvee. Mehed olid sel teemal juba mõnda aega mõtteid mõlgutanud, ning kui mullu sügisel hakkas meestele Soome sõjaväe oksjonil silma kollane Scania, otsustati asi ära teha.


“Kui saame aidata, siis tuleb seda teha äri ei saa olla ainult enda kauka täitmine.”

Põhja-Soome karmis kliimas sõitmiseks kohandatud buss on tulnud tehasest välja küll 1995. aastal, kuid selle senine läbisõit on alla 300 000 kilomeetri ehk Ingmar Kiidjärve sõnul enam-vähem sellise bussi mootori sissesõidu maht. Buss on käinud igal aastal kaks korda täishoolduses ning otsest kapitaalremonti see ei vajanud, kuid Tartusse jõudes võeti mootor siiski põhjalikult koost lahti ja kontrolliti kõik detailid üle.


Ingmar Kiidjärv, kes toetab Tammekat ka oma ehitusettevõtte Jaagor Grupi kaudu, ütles, et Tartu ettevõtjana tunneb ta kohustust midagi ühiskonnale ka tagasi anda. „Kui saame aidata, siis tuleb seda teha – äri ei saa olla ainult enda kauka täitmine,“ põhjendas kahe noore jalgpalluri isa.


Lauri Kõrgvee lisas, et klubi kõike korraga ei jõua ja sestap on loomulik, kui mingite asjadega aitab kogukond. „Tammekal on kogukonna kaasamisest välja kasvanud mitu edulugu, kõige kuulsam muidugi Sepa staadion. Bussilugu ongi mingis mõttes selle väike jätk: me ei tähtsustaks mitte enda finantspanust, vaid pigem seda, et meid aitasid heal meelel ka mitmed Tartu ettevõtjad, küsimata seejuures, miks seda tegema peaks,“ tähtsustas Kõrgvee, kellel käib Tammeka trennis üks poeg.

Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik täpsustas, et selleks, et buss oleks ratastel ja sõidaks, on panustanud ka Tehase auto, Giga, Muna Liisa, Baltyre ning Medita kliinik. Bussi kütuse eest hoolitseb Terminal Oil tanklakett, kellega Tammeka sõlmis septembris koostöökokkuleppe.

243 views