Koondiseuksele koputanud Tristan Koskor: olen muutunud nahaalsemaks

Novembris oma 23. sünnipäeva tähistav Tristan Koskor teeb elu parimat hooaega: ta pole mitte ainult parim eestlasest väravakütt Premium liigas, vaid teenis suvel ka esimest korda kutse A-koondisesse. Karjääri senise parima aasta taga on isiklik areng, sest Tammeka ründaja tunnistab oktoobrikuu Jalkale, et on muutunud nahaalsemaks ja isekamaks.


Kas olid sel aastal saabunud koondisekutseks valmis? (Kaspar, Tallinn)


See oli mulle üllatus selles mõttes, et lootsin ja ootasin koondisekutset rohkem aasta lõpu poole, kui mängitakse maavõistlusi ja kaalul pole nii palju. Samas kui statistiliselt vaadata, siis Eesti meistriliigas ei ole keegi Eesti ründajatest löönud nii palju väravaid kui mina, nii et miks mitte seda kutset oodata. Kui see aga kevadel tuli, oli see mulle sel hetkel ikkagi väga suur üllatus. Olin teadasaamise ajal MyFitnessi spordiklubi garderoobis riideid vahetamas, kui nägin, et Indrek Koser helistab. Ta küsis, kas tahan üht positiivset uudist kuulda, ja ma ei osanud midagi arvata. Mõtlesin, et äkki pakub mõnda promotööd vms. Kui ta ütles, et Martin Reim on mu koondisesse valinud, siis ma alguses ei uskunud teda, sest Koser on selline naljanina, et ta oleks võinud vabalt nalja teha ja pärast öelda, et see polnudki tõsi. Aga kui selgus, et kõik vastab tõele, siis jätsin trenni pooleli, läksin kiirelt spordiklubist välja ja helistasin oma lähedastele.


Mis on Tammekas mängimise suurim pluss ja suurim miinus? (@tartulouner)


Suurim pluss on see, et meil on väga ühtne kogukond. Kõik fännid, mängijad ja treenerid on justkui koos ja ühise eesmärgi eest väljas. Üksteist toetatakse ja aidatakse. Miinuseks on aukartlikkus suuremate meeskondade ees. Oleme tartlastena liiga tagasihoidlikud; meil on kõik nii roosiline ja lilleline, aga võiksime suuremate vastu natuke vihasemalt panna.


Kas sulle on välismaalt pakkumisi tulnud? (@marttikallas)


Olen saanud välismaalt õige mitu pakkumist, aga enamikku neist ei tohi ma avalikustada. Erandiks on üks pakkumine, mille sain eelmisel aastal, kui olin Tallinna Kalevi juures testimisel. Sain siis pakkumise Kambodžast, kust üks klubi oli ainult videote põhjal minust väga huvitatud. Sinnaminek jäi minu taha, sest leidsin, et Kambodža on võrreldes Eesti ja Euroopaga liiga võõra kultuuriga maa.


Miks just jalgpallurikarjäär? (@kristjan.moorats)


Ega ma ise seda otseselt valida ei saanud, sest ema ja isa viisid mu jalgpallitrenni lasteaias, kui olin nelja ja poole aastane. Reaalset taju mul endal maailmast polnud, seega sain jalgpallipisiku seetõttu, et ema ja isa mu sinna trenni viisid. 12–13aastaseni käisingi jalgpallis ja siis ema mainis, et äkki tahaksin midagi muud ka proovida. Käisin nädal aega korvpallitrennis, aga sellega asi piirdus ja läksin tagasi jalgpalli juurde.


Mis oli koondisekogunemise juures kõige üllatavam? (Liina, Elva)


See, et vastuvõtt oli nii soe! Kõik võtsid mind kui võrdset mängijat ehk olin koondisemängijate tasemel. Keegi ei vaadanud mind nii, et kes see nolk või väike laps siin on. Kõik olid väga toetavad ja innustavad ning võtsid mind kohe vastu kui oma inimest.


Milline on su parim värav sel hooajal? (@rennukas10_official)


See, kui viisin Tammeka Tamme staadionil Nõmme Kalju vastu 1 : 0 juhtima. Mäng lõppes küll 1 : 1 viigiga, aga mulle meeldis selle värava puhul see, et säilitasin külma rahu. Nägin, et kaitsja tuleb selja tagant, lasin tal mööda libistada, tegin konksu ehk pette ja lõin vasaku jalaga taganurka ära. Usun, et selline käitumine näitab mu küpsust, ja see on selle värava puhul eriti hea.


Oled väravalööjate edetabelis eestlastest kõige kõrgemal kohal: mis see sulle tähendab? Kuidas oled sel hooajal selle saavutanud? (Margus, Antsla)


Loomulikult on au olla suurim eestlasest väravakütt, aga see on suures osas saavutatud tänu tiimikaaslastele ja treeneritele, kes on mind usaldanud ja andnud mulle nii tähtsa rolli. Mul on vedanud, et nad mind nii palju usaldavad. Kindlasti on tänavusele aastale kaasa aidanud ka Paides veedetud aeg, sest see karastas mind korralikult. Paide meeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko andis mulle kaasa paar elulist õpetust ja ütles, et kui tahad jalgpallis läbi lüüa, siis pead olema nahaalsem ja ründajale iseloomulikult rohkem endale mõtlema. Pean olema isekam. Sellel aastal olen seda ka suutnud.


Millal saab Tartu võrdselt vastu kõikidele Tallinna klubidele? (Jaan, Tartu)


Arvan, et see aeg ei ole kaugel. Kui vaatame viimaseid aastaid, siis oleme Tammekaga astunud oma arengus samm-sammult edasi. Küll tasapisi, aga see areng on toimunud. Olen üsna veendunud, et võrdselt mängimise aeg jõuab kätte kahe kuni nelja aasta jooksul.


Miks siirdusid Tammekast Paidesse ja siis sama kiiresti kohe tagasi Tartusse? (Hannes, Paide)


Paidesse läksin seepärast, et õppisin parajasti Pärnus. Esimene poolaasta sai koolis lõpetatud ja jalgpallihooaeg oli läbi, aga tundsin, et ei tahaks jalgpalli päris pooleli jätta. Pärnus mängimise kohta mõtlesin, et see pole piisav ja ma tahan enamat. Paide võttis minuga üh