Kokkuvõte edukast noorte meistrivõistluste aastastEriline ja palju väljakutseid esitanud aasta 2020 hakkab jõudma tasapisi lõpule. Uudsed ja keerulised olud ei teinud vahet eluvaldkondadel - kohaneda tuli kõigil. Niisamuti nagu mujal, muutus ka töökorraldus Jalgpallikool Tammekas. Märtsist mai lõpuni toimusid treeningud virtuaalselt ja nii treenerid kui ka mängijad pidid kohanema ja leidma motivatsiooni, et uutes piiratud tingimustes hakkama saada, sest oli teada, et kui lõpuks tavaellu naastakse, siis algavad lisaks treeningutele ka noorte meistrivõistlused, mille formaat küll tavapärasest teistsugune ja sellega seoses ka pisut väljakutsuvam kui harilikult.


Kuidas siis Tammeka noortel meistrivõistlustel läks ja kas duubel- ning esindusmeekonnale ja naiskonnale on peale tulemas väärikat järelkasvu? Ülevaade märgilistemast 2020. aasta noorte meistrivõistluste tulemustest siis allpool:

2020. aastal osales Jalgpallikool Tammeka Eesti noorte meistrivõistlustel 24 võistkonna ja 420 mängijaga. Vanimad olid U19 ja noorimad U9 noormehed. Lisaks poistele, startisid 2020. aastal noorte meistrivõistlustele Tammekast ka rekordilised 4 tüdrukute võistkonda.

Esmakordselt korraldatud U19 Eliitliiga Meistriliiga ajalooliselt esimese ja äärmiselt palju kõlapinda saanud turniiri võitsid just meie U19 noormehed, kes võitsid oma alagrupi Tallinna võistkondade Kalevi, Kalju ja Flora ees. Sellele järgnenud poolfinaalis oldi parem Nõmme Unitedist ja ajaloolises finaalis Eesti rahvusstaadionil seljatati Tallinna JK Legion 1-0.

Lisaks esmakordsele toimumisele tegi turniiri erakordseks ka asjaolu, et turniiri võitjal avanes võimalus mängida U19 vanuse Champions League eelringis, mis praegu on edasi lükatud. Kuna turniir oma formaadis on äärmiselt prestiižne ja ka huvipakkuv suuremale üldsusele, oli erinevate osalenud võistkondade rivistustes kaasa tegemas kogu Eesti noormängijate koorekiht, mis omakorda lisab väärtust Tammeka saavutusele. Tammeka võistkonna moodustasid peaasjalikult klubi U21 mängijad, kellele olid toeks ka mängijad, kes vaatamata noorusele juba klubi esindusmeeskonnaga koos treenivad. Samuti andsid oma panuse U17 osad võistkonna mängijad. Võistkonna peatreeneriks oli igapäevaselt klubi U21 meeskonda juhendav Marti Pähn.


Tammeka U19 mängijad võidurõõmu nautimas


U17 Eliitliiga Esiliigas, mis koondas see aasta Eesti kümmet parimat 2004. sünniaastaga poiste võistkonda, ei saanud Indrek Koseri poolt juhendatav meeskond alguses kuidagi vedama, kui esimesest viiest mängust saadi koguni kolm kaotust. Aga seejärel saadi hoog üles ja kaotuseta püsiti pea kolm kuud järjest, mille sees võideti ka lõppkokkuvõttes meistriks tulnud FC Florat koguni 7-0 ning saavutati suurepärane hõbemedal.

U17 Eliitliiga II ligas mängis peaasjalikult 2005. aasta poistest koosnenud ja samuti Indrek Koseri poolt juhendatav meeskond ja kokkuvõtlikult sealt 9. koht. Kui see aasta mängiti endast aasta vanemate vastu, siis 2021. aastal saavad poisid juba jõudu katsuda omavanustega. Kokku osales 2020. aastal U17 eliitliiga kolme liiga peale 30 võistkonda.

Riho Rosenthal ja tema pisut väiksema mängukogemusega 2005-2006 sünniaastaga poisid osalesid sel hooajal U16 liiga kolmandas tugevusgrupis ja tihedas esikohavõitluses Võru Heliosega pandi oma paremus maksma ja vastutasuks III liiga võit. Kokku osales 2020. aastal U16 liigades kolme liiga peale 27 võistkonda üle Eesti.

U15 meistrivõistlustel osales nelja liiga peale kokku koguni 39 võistkonda. Tammeka 2006 sünniaastaga poisid olid kuni meistrivõistluste viimaste voorudeni esiliigas veel kokkuvõtliku esikoha eest konkureerimas, aga lõpuks tuli leppida siiski hõbedaste medalitega. Ründajad Renat Samulin ja Robin Mathias Müür lõid kumbki 14 väravat. Tähelepanuväärne on ka see, et võistkonna peatreener Siim Valtnal oli see debüüdiks noorte jalgpallis, kuna varasemalt on ta olnud seotud ainult Tammeka esindusmeeskonna ja duubelmeeskonna tegemistega.

U14 vanuserühma poisid said sellel aastal oma esimese suure väljaku kogemuse. Kokku oli meistrivõistlustel üle Eesti osalemas 44 võistkonda. Martin Tederi poolt juhendatav Sinine võistkond saavutas esiliigas 7. koha ja Jaano Poomre ja tema Valge meeskond, kes osales D-tasemega liigas, saavutas seal samuti 7. koha.

U13 poisd koos treener Ervin Laaneotsaga mängisid sellel aastal kvalifikatsiooniturniiri, kus pandi paika liigade koosseisud järgmiseks aastaks, kui alustatakse mänge suurel väljakul. Pika hooaja lõpuks sai selgeks, et järgmine aasta alustavad Tammeka 2008. sünniaastaga poisid tutvumist suure väljaku jalgpalliga tugevuselt teiselt liigaastmelt. Kokku osales kvalifikatsiooniturniiril nii A- ja B-tasemel 32 võistkonda üle Eesti.

U12 vanuseklassis olid kõik võistkonnad jaotatud regionaalselt ja tasemelt väiksematesse piirkondlikesse gruppidesse. U12 Sinine (Ervin Laaneots) saavutas Lõuna-Eesti piirkonna A-tugevusgrupis 2. Koha ja Valge (Martin Teder) 7. koha. Must võistkond (Ott Kangur) osales Lõuna- ja Kesk-Eesti B-tasemega grupi turniiril ja saavutas seal 3. Koha.

U11-U9 poisid osalesid piirkondlikel mängupäevade formaadis turniiridel, kus peamiseks oli mängu- ja võistlusrõõm ning turniiritabelis paremusjärjestust ei peetud.

Tüdrukute U17 noorte meistrivõistluste pika hooaja lõpetuseks said Tammeka tüdrukud (Sirje Roops) kokkuvõttes 5. koha. Väravate löömise eest hoolitsesid hooaja vältel ennekõike Kirkeliis Lillemets (15 värvat) ja Aleksandra Orlova (12 väravat). Kahe liiga peale võttis võistlustest osa 15 võistkonda.