Keskväljamootor luubi all - Mihkel Järviste


Noormees tegi debüüdi Tammeka meeskonna eest 2017 aastal ja on viimaste aastatega ennast kindlaks põhimängijaks mänginud.


Kuidas senise hooajaga rahul oled?

"Senise hooajaga ei ole meist keegi rahul. Oleme jäänud liiga tihti punktideta sellistes mängudes, kus oleks pidanud võtma kõik kolm. Selle tagajärjel oleme ka liigatabelis liiga madalal kohal."

Kõige meeldejäävam mäng Premium liigas? Miks?

"Ma arvan, et minu jaoks kõige meeldejäävam mäng oli Tamme staadionil peetud mäng Narva Transi vastu, mis lõppes seisuga 6:4. Seal mängus lõin ise sisse ühe ilusa karistuslöögi ning oli hea meel, et tulime sellest tasavägisest mängust võitjatena välja. Samuti pakkusime publikule oma kodustaadionil ühe meelelahutusliku jalgpallimängu."

Mida pead väljakul enda trumpideks? Millega peaksid veel vaeva nägema?

"Enda trumpideks pean minu agressiivsust ning energiat väljakul. Samuti usun, et minu pallikontroll ja söödud eristavad mind teistest. Vaeva peaksin nägema ründavamate elementidega, näiteks driblamise ja pealelöökidega."

Oled juba 20 aastasena ennast Tammeka põhiskoosseisu mänginud. Mida soovitaksid Tammeka jalgpallikooli noortele/lastele, et esindusmeeskonda jõuda ja seal kanda kinnitada?

"Selleks, et milleski heaks saada, peab seda korduvalt tegema. Lihtne soovitus igale noormängijale on iga päev midagi palliga teha. Hea pallikontrolliga on võimalik palli säiltada ka väga rasketes olukordades, mis eristab head mängijat kesisest."

Kuidas iseloomustaksid Tammekat kui klubi?

"Tammeka on väga töökas ning ambitsioonikas klubi. Siin on seatud kindlad eesmärgid ning plaan, kuidas nendeni jõuda. Mängustiil on Tammekal julge ning pallivaldav, mis on minusugusele noorele mängijale väga arendav."


Tammeka meeskonnal seisab augusti kuus ees kaks tähtsat kodumängu, kui 9.augustil võõrustatakse FCI Levadia meeskonda ja 14. augustil võõrustatakse klubi 31. sünnipäeva mängus FC Florat.