top of page

Jalgpallikool Tammeka märtsikuu uudiskiri


Märts on üldiselt jalgpallirahvale periood, kus talvine rahu ja treeningrutiin asenduvad rõõmsa ootusärevuse ja adrenaliiniga- algamas on kohalik jalgpallihooaeg. Premium Liiga klubide esindusmeeskonnad vahetavad treeningriided võistlusvormide vastu ja asutakse üksteiselt mõõtu võtma ja punkte ning väravaid jagama. Kahjuks aga olid 2023. aastal ilmataadil hoopis teised plaanid ja planeeritud hooaja algus osutus äärmiselt konarlikuks, kui esimesest planeeritud 15 mängust Premium Liigas, sai peetud ainult 5. Iseäranis valusalt puudutas see just Tammeka esindusmeeskonda, kellel jäi ainukese võistkonnana sooritus tegemata suisa mõlemas esimeses voorus.

Kuid Tammekas ja tammeklastega juhtus märtsis muudki põnevat ja sellest juba alljärgnevalt


Tammeka visioonipäev ja esindusvõistkondade tutvustus


Juba märtsikuu esimesel päeval toimus Alexela loomelaval kompleksne üritus, kui Tammeka tutvustas laiemale huviliste ringile oma lähi- ja kaugema tuleviku plaane ning tutvustas ka 2023 aasta esindusvõistkondasid.


Päeva alustas Tammeka treeneritele ja töötajatele mõeldud visioonipäev, kus klubi tegevjuht ja juhatuse liige Kristjan Tiirik tutvustas lähemalt plaane ja strateegiaid, mida järgmiste aastate jooksul soovitakse ellu viia. Lähemalt peatuti hetkeseisul ja klubi üleüldisel positsioonil Eesti jalgpallimaastikul, tutvustati strateegiaid, mis puudutavad klubi organisatoorseid arenguid ja peatuti ka treeninggruppidel kui struktuursetel üksustel ning nende kujunemise põhimõtetel. Treeneritele esines ka omapoolse nägemusega Tammeka filosoofiast Tammeka uus noortetöö juht Janar Sagim.


Peale väikest pausi kogunesid loomelavale juba üleüldiselt Tammeka käekäigust huvitatud klubi liikmed, lapsevanemad ja spordihuvilised. Taas andis Kristjan Tiirik väikese ülevaate klubi hetkeseisust, tulevikuplaanides ja suurematest väljakutsetest. Samuti sai ka sõna Janar Sagim. LHV panga esindaja tutvustas huvilistele jalgpallikaardi ja selle kaudu klubi toetamise kontseptsiooni ning Tammeka kogukonna juht Monica Rand tegi ülevaate klubi tegevustest ja valdkondadest, kuhu alati on appi oodatud ja kaasa lööma entusiastlikud vabatahtlikud.


Kogu ürituse peamiseks magnetiks kujunes ettearvatult siiski Jalgpallikool Tammeka 2023 hooaja esindusvõistkondade tutvustus, mis algas meeleolukalt, kuna esmakordselt tutvustati laiemale publikule spetsiaalselt Tammekale pühendatud laulu, mille sõnad kirjutas palavalt armastatud luuletaja Contra ja mille mängisid ja laulsid sisse Lõuna-Eestis teada-tuntud jalgpallitegelased ning elavad legendid Jaanus Vislapuu ja Erki Kade. Hetkel võib lauluga tutvust teha Tammeka Youtube kanalil https://www.youtube.com/watch?v=VJUb0kbmy14

Kuuldused räägivad, et peagi on oodata laulule ka videot.

Nii Tammeka naiskond kui ka meeskond rivistati liinide kaupa ülesse ja kõik treenerid ja mängijad said suuremal või vähemal määral tutvustatud ning samuti oli huvilistel võimalus esitada küsimusi. Oodatult menukaks kujunes esindusmeeskonna eelmise hooaja särkide loos, kus iga Tammeka esindusmeeskonna mängija oli loosirattassse pannud enda eelmise hooaja valge võõrsilsärgi.

Pikemat lugu koos galeriiga võib lugeda Tartu posimehest https://tartu.postimees.ee/7723467/galerii-tammeka-esitles-uue-hooaja-esindusvoistkondiEsindusmeeskonna mängud


Nagu sissejuhatavalt juba mainitud, siis esindusmeeskonna hooaja algus päris planeeritult ei alanud. Hooaja esimeseks mänguks pidi meeskond sõitma Saaremaale, et kohtuda seal alati kangete ja võitluslike viikingitega. Kuigi meeskond oli startis juba kell 7 varahommikuselt Tamme staadionilt, tuli vahetult enne praami peale jõudmist teadaanne, et mängu ei saa seoses keeruliste ilmaolude tõttu pidada ja nii tuligi bussil ots ümber keerata ja ilma mänguta tagasi Tartusse sõita.

Kehvasti läks ka paar päeva hiljem Sepa staadionil toimuma pidanud Tammeka esimese kodumänguga Tallinna Kalevi vastu. Seekord siiski said tühja bussireisi maha sõita külalised Tallinnast, kui alles Sepa staadionil jõuti ühisele arusaamale, et kunstmuru seisukord on mängijatele ohtlik, mängu pidamine liigselt riskantne.

Esindusmeeskonna hooaeg sai siiski alguse kolmandal katsel, kui Tallinnas tuli vaatamata mõnedele väga headele omapoolsetele olukordadele, vastu võtta 0-3 kaotus eelmise aasta hõbemedalistilt Tallinna FCI Levadialt.

Märtsikuud siiski punktideta ei lõpetatud, kuna 19. märtsil mängiti võitluslik viik 0-0 eelmise aasta kolmanda meeskonna- Paide Linnameeskonnaga.

Premium Liiga jätkus tammeklaste jaoks juba rahvusvahelisel naljapäeval 1. aprillil, kui külla sõideti eelmiste aastate valitsejale ja ka praegusele liiga liidrile- Tallinna FC Florale.Foto: Katariina Peetson


Esindusnaiskonna tegemised


Jõuliselt oma ridu täiendanud ja sellel hooajal eriti ambitsioonikaid plaane pidav esindusnaiskond pidas märtsis peamiselt treeningmänge, kui märtsi alguses alistati 8-2 Pärnu JK Vaprus (Merisalu 4x; Niit, Liik, Rodi, Lillemets) ning seejärel 6-1 Põlva FC Lootos (Merisalu 2x; Mehevets 2x; Reino; ov). Viimases hooajaeelses treeningmängus tehti 2-2 viik Viimsi JK naiskonnaga (Merisalu; Rästa)

Esimene ametlik meistrivõistluste mäng peeti märtsi viimasel päeval, kui külla sõideti viimaste aastate Eesti naistejalgpalli suveräänsele valitsejale FC Florale. 2023 hooaja esimene jõukatsumine lõppes siiski peale viigilist poolaega Flora 2-1 võiduga. Tammeka eest oli resultatiivne värske täiendus Liisa Merisalu.

Naiskond viis märtsis läbi ka esmakordse kampaania, kui oma algava hooaja mängusärk ja sellel olev vaba pind pandi www.osta.ee keskkonnas oksjonile, et uueks hooajaks koguda vahendeid oma meditsiini- ja taastusvahendite võimaluste täiendamiseks ja parandamiseks. Oksjoni tulemusena lisandus naiskonna eelarvesse äärmiselt olulised 5800 eurot ja oma koha said naiskonna särgil 21 toetajat.


Foto: Liisi Troska


Noorte ettevalmistus ja hooaegade algused

Tasapisi sätivad hooaegadeks valmis ennast ka Jalgpallikool Tammeka noortevõistkonnad. Sellest kuidas sinistel gruppidel on ettevalmistus kulgenud ja millised on algava hooaja eel nende mured ja rõõmud, sellest võib lugeda Tammeka kodulehelt https://www.jktammeka.ee/post/tammeka-noortev%C3%B5istkonnad-valmistuvad-hooajaks


Uued toetajad noortesärkidel


Tammekal on hea meel teatada, et Tammeka ja noortejalgpalli toeajatega on ühinenud transporditeenuseid pakkuv Sumros Grupp AS ning Tartus ja Lõuna-Eestis tegutsev kinnisvara vahendav ja arendav firma Räni Kinnisvara.

Mõlemad uued koostööpartnerid olid huvitatud just noorte jalgpalli panustamisest ja seepärast saavad ka oma kohad Jalgpallikool Tammeka noorte võistlusvormidel.


Uue kujundusega võistlusvormid peaksid Tartu Lõunakeskuse Sportlandi jõudma juba aprillis. Samal ajal uue kujundusega võistlussärkidega kehtivad ka eelmise kujundusega särgid ning neid koheselt välja vahetama ei pea.
Treenerite ja töötajate esmaabikoolitus


Selleks et nii Tammeka treenerid kui ka lapsevanemad tunneksid ennast turvalisemalt ja julgemalt, osales suur osa Tammeka treenereid ja töötajaid esmaabikoolitusel, kus teooria käigus tutvustati peamiseid eluohtlike ja kriitilisi situatsioone, mis võivad nii jalgpalliväljakutel kui ka tavaelus ette tulla ning anti näpunäiteid, et kuidas sellistel puhkudel oleks vaja reageerida. Praktilises osas said osalejad treenida ennast kasutama AED elustamisaparaati ning teostada ise korrektset südamemassaaži.


Tammekalased koondistes


Märts on ka aktiivne erinevate täiskasvanute ja noorte koondiste kogunemise kuu. Selle aasta märtsis said erinevate Eesti rahvuskoondiste juures oma kätt ja jalga proovida kokku 16 tammeklast.

Nagu meeldivaks traditsiooniks on juba saanud, siis meie esindusmeeskonna mängija Taijo Teniste oli märtsis kaasatud ka Eesti rahvuskoondise tegemistesse, kui kõigepealt kaotati sõprusmängus Ungarile 0-1 ja seejärel mängiti Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonimängus Austriaga, kellele kaotati napilt 1-2. Taijo oli küll mõlemas mängus võistkonda ülesse antud, aga väljakule kummalgi korral ei jooksnud.

Eesti U21 koondis käis märtsis sõprusmängude raames külas Bahreini eakaaslastel ning mängis seal välja 3-3 ja 1-1 viigid. Tammeklastest olid koondises ja said ka rohkelt mänguaega Tanel Tammik, Patrick Genro Veelma, Rasmus Kallas ja Carl Robert Mägimets.

Eesti U19 koondis mängis miniturniiri Euroopa Meistrivõistluste eliitringis Iirimaal. Kaotati Kreekale 0-3, Iirimaale 01 ja 1-3 Slovakiale. Koondise abitreeneriks on Tammeka U21 meeskonna peatreener Siim Valtna.

Tallinnas toimus ka Eesti U17 noormeeste koondise kogunemine. Tammekast said võimaluse oma oskuseid näidata Mait Vaino ja Jakob Puu.

Mitmepäevase laagri Tallinnas pidas maha ka neidude U19 koondis, ning Tammeka lippu olid seal kõrgel hoidmas Kirkeliis Lillemets, Marie Kiivit ja Grete Kraus.

Neidude U17 koondisega käisid Euroopa Meistrivõistluste valikturniiril Rumeenias Annegret Kala ja Aleksandra Orlova. Turniiril kaotati Poolale 0-2, Tšehhile 0-5 ja Rumeeniale 3-4, kelle vastu oli korra resultatiivne ka Orlova.

Kuu lõpul kogunes ka tüdrukute U15 koondis ja seal said oma oskusi näidata Rianna Väärsi ja Kristel Korobkova. Samuti on selle koondise väravavahtide treeneriks Tammeka esindusnaiskonna abitreener Kevin Krünvald.Tammeka Junior Cup kevadised turniirid

Märtsis algasid ka traditsioonilised Tammeka poolt korraldatavad Junior Cup osavõistlused. Erinevalt eelmistest kevadetest, toimuvad selle aastased turniirid Annemõisa jalgpallihallis. Infot juba toimunud ja tulevaste turniiride osas võib leida Tammeka Junior Cupi kodulehelt https://junior.tammekacup.com/
Treenerite abimees- Spiideo


Kuidas Tammekas kasutatakse ära innovaatilisi lahendusi ja kuidas teadus ning tehnika enda kasuks tööle panna ? Edulugu vabatahtlikusest ja suurepärasest koostööst. Sellest kõigest saab lugeda täpsemalt Tammeka kodulehelt: https://www.jktammeka.ee/post/spiideo-tammeka-v%C3%A4%C3%A4rtuslik-abimeesTule vabatahtlikuks


Kui tunned, et Sul on huvi ja energiat kaasa lüüa veelgi enam Tammeka tegemistes ja Sul on erilisi oskuseid, mis klubile võiks ära kuluda korraldades esindusvõistkondade kodumänge või lasteturniire, aidates klubi igapäevatoimetustes või äkki isegi treenereid treeningute läbiviimisel. Ära kõhkle, anna endast teada monica@jktammeka.ee Kindlasti leiame kõigile motiveeritud huvilistele rakendust ja kindlasti ei jää kellegi abi ja kaasalöömine märkamata ja väärikalt tänamata.


Tammeka fännikaup


Alanud esindusmeeskondade hooaegade valguses tuletab Tammeka endiselt meelde, et erinevat fännikaupa, mis annab sooja ja on ka niisama ilus kanda nii kodus kui ka erinevatel Tammeka võistkondade mängudel, on võimalik tellide Tammeka fännitoodete partneri Teamspiriti kodulehelt https://teamspirit.ee/.

Osad tooted on proovimiseks ja vaatamiseks olemas ka Tammeka kontoris Tamme staadionil. Selleks, et neid näha ja katsuda saaks, palume huvilistel aeg enne kokku leppida monica@jktammeka.ee
219 views

Comments


bottom of page