Esindusmeeskond lõpetas hooaja kuuenda koha ja publikurekordiga

Eesti jalgpalli meistriliiga hooaja viimases kohtumises alistas Tartu JK Tammeka laupäeval Sepa staadionil 498 pealtvaataja silme all Tallinna Kalevi 2:1 ning sai kokkuvõttes kuuenda koha. Ühtlasi löödi üle ka 2005. aastast pärinenud kodumängude publikurekord, kui sinisärke käis hooaja jooksul vaatamast täpselt 8000 inimest.

Esimese poolaja lõpus avanes Kalevil hiilgav võimalus juhtima minna, kuid Karl Johan Pechter püüdis Hidetoshi Wakui löödud penalti. Seejuures oli tegemist oli teise järjestikkuse mänguga, kus Pechter vastaste penalti püüdis, eelviimases voorus suutis ta sama ka FC Kuressaare vastu.

Kui ise ei löö, lüüakse sulle: teise poolaja alguses avas Tristan Koskor mänguskoori, kui realiseeris väravaks Sten Reinkorti hea söödu. See oli Koskori hooaja 21. tabamuseks.

63. minutil duubeldas Reinkort suurepärase individuaalse ponnistuse lõpetuseks meie meeste eduseisu ning kuigi endine Tammeka klubi pallur Kevin Rääbis lõi viis minutit hiljem ühe värava tagasi, kirjutasime tabelisse ikkagi 2:1 võidu.

Tristan Koskor tõdes kohtumise järel, et võidu tõi ennekõike tahe, sest kogu Tartule taheti tõestada, et ollakse paremad. Vasakul äärel rüganud Henri Järvelaid lisas, et tegelikult jäid paljud head võimalused löömata, suutnuks need ära realiseerida, poleks lõpus pingeid olnud. „Aga võidu taga oli ikkagi kogu meeskonna ponnistus,“ rõhutas Järvelaid.

Hooaja kokkuvõtteks rõhutasid kõik asjaosalised, et kindlasti tehti mänguliselt samm edasi. Kuigi koha mõttes tõusti võrreldes mullusega ühe pügala võrra, osutavad muud näitajad selgemale edasiminekule. Punkte koguti tosina jagu rohkem kui eelmise aastal, väravaid löödi 16 võrra enam ja endale lasti lüüa viis väravat vähem.

„Hooaja eel ei arvatud, et nii hästi läheb, pigem eeldati väikest tagasilööki, sest meeskonnast lahkusid põhikeskkaitsjad Kaarel Kiidron ja Jürgen Lorenz,“ tõdes Tammeka peatreener Kaido Koppel. „Kuid klubi on niivõrd hästi üles ehitatud, et ükskõik, mis juhtub, leitakse lahendus ning rong sõidab kindlasti edasi.“

„Väga ei usutud, et nii kaugele jõuame – tõestasime, et oleme mängumehed,“ täiendas peatreenerit Premium liiga edukaimaks eestlasest väravakütiks kerkinud Tristan Koskor.

Meeskonna kapten, juba kuuendat hooaega Tammeka eest mänginud Tauno Tekko tunnistas siiski, et kripeldama jääb vahepeal juba käeulatuses olnud neljas koht.

„Tulemuste poolest oli hooaeg natuke hüplik, selles mõttes võinuks stabiilsem olla,“ nentis Tekko, pidades ennekõike silmas perioodi aprilli lõpust juuli lõpuni, kui liigas jäädi võiduta kümnes mängus järjest.

Ka Kaido Koppel tõdes, et see periood oli nii talle kui mängijatele vaimselt keeruline. Tööd jätkati siiski täpselt samamoodi kui varem ning see kandis vilja. „Tuleb rahulikuks jääda ja teha asju nii hästi kui oskad – elu on näidanud, et siis hakkab taas paremini minema,“ sõnastas Koppel põhimõtte, millest treeneritöös lähtub.

Nüüd ootab mängijaid ees väljateenitud puhkus, kuid suurem osa põhimeestest on Koppelile kinnitanud, et soovivad meeskonda ka uuel hooajal esindada. Küll peaks olema kindel see, et vastastele paksu pahandust tekitanud Henri Järvelaid liigub tagasi FC Florasse.