10 küsimust Kristjan Tiirikule


Tammeka tegevjuht - Kristjan Tiirik


Kuidas Tammeka on leidnud tasakaalu oma kasvandikke arendamise ja Premium Liiga konkurentsivõime vahel?


Tammeka esindusmeeskonna filosoofia on, et Tammeka andekamad kasvandikud saavad väljundi esindusvõistkonnas ja võimaluse ennast Eesti kõige kõrgemal tasemel realiseerida. Lisaks sellele oleme aasta-aastalt suutnud tõsta esindusmeeskonna konkurentsi ja kvaliteeti tuues meeskonda kogenud mängijaid. Kindlasti selline lähenemine konkureerimaks Premium liigas medalile ei ole lihtne, aga vaadates pikemat perspektiivi, siis püramiidi põhi on piisavalt lai ja juba lähiaastatel peaks kvaliteetsete noormängijate valik, kes võiksid jõuda esindusmeeskonda, veelgi kasvama.


Mida näitab 2-aastane leping Taijo Tenistega?


Selline leping näitab seda, et Taijol on Tammekas väga oluline roll ja soovime teda klubis pikemalt näha. Sellise kaliibriga mängijal on meie meeskonnale väga palju juurde anda nii platsil kui ka selle väliselt.


Mida ootad meeskonnalt hooajal 2021?


Kui tahta korrata eelneva kahe hooaja tulemust (5.koht) ja ka liigatabelis kõrgemale tõusta, siis märksõnaks saab olema stabiilsus. Teisisõnu kas meeskond suudab iga mäng enda potentsiaali välja mängida ja realiseerida selle ka punktideks. Esimene selle hooaja võit Kuressaare vastu näitas, et meeskonnal on sisu ja ollakse suutelised mänge enda kasuks pöörama. Kõige suuremat arenguruumi näen kodumängudes, kus 2020. aasta hooajal oli hooaja punktisaak veidi alla 35% maksimumist.


Mida ootad naiskonna algavalt hooajalt?


Naiskonnal on toimumas “verevahetus”, kus on samuti peale tulemas uus põlvkond Tammeka oma kasvandikke. Paljud nendest kasvandikest on ka noortekoondiste mängijad, mis näitab kvaliteeti ja järgmiste aastate esindusnaiskonna potentsiaali. Usun, et juba see hooaeg teeb naiskond sammu edasi võrreldes eelmise hooajaga. Suuremaid tulemusi võib oodata 2-3 aasta pärast.


Mida ootad tervelt klubilt üldisemalt, sh. noortelt sellel hooajal?


Kõige olulisem on, et hetkel pandeemiast tingitud olukord võimalikult kiiresti leeveneks ja saaksime naasta tavapärase töörütmi juurde. Esialgne eesmärk on alustada treeningute ja hooaegadega, et võistlusmängud saaksid mängitud ja äkki ühel päeval saavad ka turniirid jälle toimuma.


Mis Premium liigas mängimine tähendab sulle ja Tammekale? Ja seda 17 aastat järjest? Mida see näitab?


Eesti kõige kõrgemalt tasemel mängimine on kindlasti iga klubi jaoks auasi ja mängijatele on see võimalus panna ennast proovile kohaliku liiga parimatega. See, et Tammeka on juba 17 aastat suutnud kõrgliigas püsida näitab kindlasti klubi püramiidi laiapõhjalisust ja kvaliteetset tehtud tööd mängijate arendamisel.


Kas on mõtet Premium Liiga hooaega mängida kui jalgpalliajakirjanikud on nii üheselt liigatabeli juba eos paika pannud?


Siin oleks paslik tsiteerida Robert Greene’i 9. võimuseadust: “Võida tegevuse, mitte kunagi vaidluse abil.” Jalgpalli üks positiivseid aspekte, miks see ka nii palavalt inimeste poolt on armastatud, on tulemuse ettearvamatus. Klišeelikult mäng algab alati 0:0 seisult ja ei võida eeldatavalt tugevam vastane. Ehk siis hooaja lõpus vaatame, milliseks liigatabel kujuneb. Väikese nõuandena jalgpalliajakirjanikele, mis neil tihti kipub Premium liiga võistkondadest rääkides sassi minema - klubi ja esindusvõistkond on kaks erinevat asja.


Mis on eelmise aasta positiivsed õppetunnid, mida Tammeka klubina sellel aastal rakendada kavatseb?


Pandeemiast tingitud olukord on kahtlemata uudne ja paneb meid kõiki raskesse olukorda. Positiivne oli see, et klubi suutis olukorraga kiiresti kohaneda, leida olukordadele lahendusi ja jalgpallilise tegevusega jätkata. Ehk siis märksõna oleks kiire kohanemisvõime uutes tingimustes.


Mille üle oled Tammekas kõige rohkem uhke?


Kõigi nende inimeste üle, kes on Tammekaga seotud – nii minevikus kui praegusel hetkel. Need inimesed on aidanud klubi arengule kaasa. Töötajad, mängijad, lapsevanemad, sponsorid, koostööpartnerid, vabatahtlikud – kõigi panus klubi arengusse aitab Tammekat teha paremaks.