Läinud nädalavahetus möödus JK Tammeka võistkondadele väga töiselt, kui erinevatel turniiridel võtsid vastastega mõõtu 18 tiimi. Kõige kõvema kogemuse said U17 vanuseklassi noormehed, kes kohtusid Riia Cupil teiste seas Venemaa ja Hollandi suurklubide Peterburi Zeniidi ja PSV Eindhoveni järelkasvuga.

Tammeka U17 lõpetas kõrgetasemelise Riia Cupi kolmanda kohaga.

Alagrupiturniiril alistas Tammeka esmalt Riia jalgpallikooli 1:0, kaotas seejärel Zeniidile 0:3, kuid et kolmandas mängus suudeti 3:2 üle mängida Tallinna Kalev, pääseti Zeniidi järel teisena alagrupist edasi.

Poolfinaalis tuli tunnistada Eindhoveni 3:0 paremust, kuid pronksimängus alistati FC Minsk 2:0 ja nii kuulus meie poistele igati kiiduväärne kolmas koht. Turniiri võitis Zeniit, kes alistas finaalis Eindhoveni pika penaltiseeria järel 11:10 (normaalaeg 0:0).

Tammeka meeskonna peatreener Indrek Koser rääkis, et turniiri eesmärgiks oligi saada tugevaid ja kõrge tempoga mänge, et näha, kus asutakse võrreldes Euroopa tippudega; millest jääb vajaka ja kus tuleb juurde panna. Koser jäi rahule, et meeskondlikult otseselt kellelegi alla ei jäädud, kaitses mängiti hingestatult ja kogu meeskonnaga tööd tehes, samuti suudeti ise väravaid lüüa. „Olime mängus sees,“ ütles Koser rahulolevalt.

Peterburi Zeniidi puhul tõstis Koser esile mängijate füüsilist võimsust ja individuaalset osavust, samas meeskondlikult või taktikalisest nad vastastest üle ei olnud. Seevastu Eindhoven rõhus just meeskondlikule mängule ja külvasid sellega üksjagu segadust. „Nende treener kiitis, et neil on väga hea aastakäik, kõik 18 mängijat on võrdselt heal tasemel,“ märkis Koser.

U17 noormeeste järgmiseks hooajaeelseks turniiriks on 17.-18. veebruarini Tallinnas toimuv Reval Cup. Seal saavad mänguaega need poisid, kes Riia Cupil koosseisu ei mahtunud.

 

Ülejäänud Tammeka võistkondade tulemused nädalavahetuse turniiridelt.

 Reval Cup
U14 Sinine 5. koht

Võru Helios Cup
2006 Valge I 5. koht, Valge II 6. koht

Suure-Jaani Cup
2006 Sinine 3. koht, Valge 5. koht

Põlva Lootos Cup
2008 Valge 3. koht
2009 (A-tase) Sinine II 2. koht, Sinine I 4. koht, Valge 6. koht
2009 (B-tase) Kollane 4. koht, JK Tammeka 7. koht, Valge 8. koht
2010 (A-tase) Must 2. koht, Sinine I 6. koht
2010 (B-tase) Sinine II 3. koht, Roheline 6. koht
U12 tüdrukud JK Tammeka 3. koht