Tammeka ametliku küpsetise konkursi esimees, Kvartali COOP Maksimarketi peakokk Jaanus Jõeorg

Eeloleval laupäeval toimub Sepa jalgpallikeskuses Tartu tänavune suurim jalgpallifestival. m2-festivali nime kandva ürituse raames tähistatakse Sepa jalgpallikeskuse katusega tribüüni avamist ning peetakse heategevusliku “Roosa Jalgpalli” raames Naiste Meistriliiga kohtumine. Samas valitakse koostöös Tartu COOP Konsumite ja Maksimarketitega välja ka Tartu JK Tammeka ametlik küpsetis.

Konkursi idee põhineb Tammeka kogukondlikel küpsetustraditsioonidel. “Meie inimesed küpsetavad klubi üritustele nagu pere- ja mängupäevad igasuguseid kooke ja pirukaid. Sel aastal mõtlesime, et miks mitte pakkuda ka võistluspinget ning kuulutada välja Tammeka ametliku küpsetise konkurss,” avab jalgpalliklubi kommertsjuht Kalle Paas omapärase konkursi tagamaid.

Tammeka ametliku võidutöö valib välja viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad  esindusmeeskonna ja Eesti U21 koondise väravavaht Karl Johan Pechter, Tammeka naiskonna kaitsja Tiina Tasa, Tammeka 2007 Sinine grupi jalgpallur Kristofer Sahtel, 2009 Valge grupi ema Mirjam Esperk ja esimehena Kvartali COOP Maksimarketi peakokk Jaanus Jõeorg.

“Usun, et võistlus saab olema põnev. Tore oleks näha valikus mitmekülgsust, et lihalise kõrval oleks tasakaaluks ka näiteks metsaandide kasutamist,” selgitab oma ootuseid võistlustöö osas Kvartali COOP Maksimarketi peakokk Jaanus Jõeorg. “Kindlasti tuleks meeles pidada, et pirukas peab olema hea nii sooja kui ka külmana ning väljaku kõrval mugav süüa. Jään üllatajaid ootama!”

Tartu COOP Konsumid ja Maksimarketid toetavad Tammeka noortetööd.

Konkursi finaalis osaleb kaheksa võistejat, kellele seati ainsaks eeltingimuseks, et võistlustööks olev pirukas või küpsetis peab olema soolane. Võidutööd loodab klubi pakkuda jalgpallipublikule ka mõnel järgneval Premium liiga kodumängul.

Laupäeval, 23. septembril toimuval m2-festivalil avatakse ühtlasi Sepa jalgpallikeskuse katusega tribüün ning leiab aset traditsiooniline heategevuslik jalgpallilahing “Roosa Jalgpall”. Tasuta sissepääsuga m2-festivalile on oodatud kõik tartlased.