Tartu JK Maag Tammeka pärast võidukad karikavõistluste poolfinaali 2007/08 hooajal

Sel teisipäeval toimub Tamme staadionil Eesti karikavõistluste poolfinaal, kus vastamisi lähevad Tartu JK Tammeka ja Paide Linnameeskond. Mai lõpus toimuvasse karikafinaali pääseb vaid üks. See, kumb mängib 27. mail A. Le Coq Arenal, selgub homme kell 18.00, kui pall mängu pannakse.

Mäletatavasti on Tammeka jõudnud karikavõistluste otsustavatesse etappidesse ka varasemalt. Viimati möödunud hooajal, kui jõuti poolfinaali, kus tunnistati hilisema karikavõitja Tallinna FC Flora paremust. Korra on aga Tammeka mänginud ka finaalis, kus taaskord kustutas tartlaste lootused Euroopasse jõuda Flora meeskond.

Ando Hausenberg 2013. aastal Tammeka särgis

Homse Tipneri karikasarja poolfinaali eel rääkisime juttu Ando Hausenbergiga. Hausenberg on Tammeka värve kõrgliigas esindanud aastatel 2005-2008 ning 2011-2013, kuid täna mängib JK Tallinna Kalevi meeskonnas Esiliigas.

“Esmalt pean ütlema, et homses poolfinaalis endise tammeklasena hoian kindlasti pöialt Tartu esindusmeeskonnale. Usun, et tulemas on pingeline mäng, kuid Tammekal on olemas omad trumbid, millega mäng enda kasuks pöörata,” räägib Hausenberg. “Kuigi nii Tammekal kui Paidel on üpris noored koosseisud, siis kogemusi on rohkem tartlastel. Nende tuumik on mitu aastat koos Premium liiga tasemel mänginud. Paide samal ajal koosneb osaliselt aga mängijatest, kes möödunud aastal mängisid veel Esiliigas ning seal võib kogemustest puudu jääda.”

Ando on üks vähestest tammeklastelt, kes on karikafinaalis mänginud. Tartu JK Maag Tammeka nime kandnud võistkonna nimekirjas jõudis Ando 2007/2008. aasta karikafinaali, kus tunnistati Tallinna FC Flora 1:3 paremust.

Tallinna FC Flora ja Tartu JK Maag Tammeka vahelise 2007/08 karikafinaali protokoll

“Mäletan, et poolfinaalis mängisime Flora duubli vastu. Loosiga vedas väga – teises poolfinaalis kohtusid Levadia ja Flora. Lootsime toona Levadia võitu, sest see oleks meile kohe eurokoha kindlustanud, kuid saatuse tahtel mängisime finaalis siiski Floraga,” meenutab Hausenberg. “Finaalile läksime vastu suure entusiasmiga, sest kaalul oli ikkagi pääs Euroopasse. Kahjuks oli Flora siiski meist nii palju üle, et nad surusid kohe alguses oma mängu meile peale. Kui õigesti mäletan, siis läksid nad juba esimesel minutil mängu juhtima.”

Tartu JK Maag Tammeka rivistuses mängis 2007/08. aastal ka klubis praegune tegevjuht Kristjan Tiirik

https://www.facebook.com/events/1842407269341214

http://www.jktammeka.ee/wp-content/uploads/2017/05/karikafinaali2008-1024x726.jpghttp://www.jktammeka.ee/wp-content/uploads/2017/05/karikafinaali2008-150x150.jpgEerik ParvitsESINDUSMEESKONDKLUBIUncategorizedSel teisipäeval toimub Tamme staadionil Eesti karikavõistluste poolfinaal, kus vastamisi lähevad Tartu JK Tammeka ja Paide Linnameeskond. Mai lõpus toimuvasse karikafinaali pääseb vaid üks. See, kumb mängib 27. mail A. Le Coq Arenal, selgub homme kell 18.00, kui pall mängu pannakse. Mäletatavasti on Tammeka jõudnud karikavõistluste otsustavatesse etappidesse ka varasemalt....jktammeka.ee | jalgpallikooltammeka.ee | Meeste- naiste ja noortejalgpall Tartus ja Tartumaal