Jalgpallikool Tammeka lipp

Tartu Tammeka tähistas eile, 13. juunil 25 aasta möödumist klubi asutamisest Hillar Otto, Avo Jakovitsi ja Heino Ligi poolt.

Jalgpalliklubi Tammeka lõid 1989. aasta 13. juunil lõid kolm meest – Hillar Otto, Avo Jakovits ja Heino Ligi, et Emajõe kaldal jalgpalli arendamisele uus käik sisse lükata. Tänaseks on linna vanim jalgpalliklubi kasvanud Tartu esindusmeeskonnaks, mis ühendab ligi 500 noort ja täiskasvanut ning mille esindusmeeskond ja -naiskond mängivad Eesti kõrgeimal tasemel.

Esimesel kümnel tegutsemisaastal keskenduti Tammekas noortejalgpalli arendamisele, mille fookuseks oli tänavu 20. korda peetav Tammeka Cup. Sajandivahetusel alustati peamiselt klubi enda kasvandikega mängimist ka täiskasvanute sarjades, mille tulemusena jõudis klubi esindusmeeskond 2005. aastal Eesti meistriliigasse, kus mängitakse tänaseni. Tänaseks on Tammeka esindusmeeskond mänginud Eesti liigades üle 500 kohtumise ning Tartu esindusvõistkonna publikunumbrid on Eesti ühed suurimad.

2010. aastal eraldus jalgpalliklubist noortetööga tegelev Jalgpallikool Tammeka, mis alates 2014. aastast võttis üle ka Tammeka nime esindamise täiskasvanute tasandil.

Tammeka pere soovib suure tähtpäeva puhul õnne kõikidele tuhandetele vutitüdrukutele ja- poistele, sadadele treeneritele ja tuhandetele fännidele, kes nende aastate jooksul sinivalgete ridadest läbi on käinud ning meiega sel teekonnal koos jalgpallist rõõmu tundnud.