Kuus Tammeka 2009 Sinine treeninggrupi poissi osalesid Elvas toimunud talenditreeningul, mille viisid läbi Inglismaa kõrgliigaklubi West Ham Unitedi noortetreenerid.

Talenditreening toimus FC Elva ja Lätis tegutseva Baltic Football Schooli koostöös. Pika päeva sisse mahtus kaks harjutuskorda ja treeningmängud Elva kunstmuruväljakul, samuti tutvustati poistele ingliskeelset jalgpalliterminoloogiat.

Enne Elvat jagasid West Hami treenerid talenditreeningute raames vutitarkusi ka Riias ja Vilniuses. Nagu rääkis Dzintars Kazaks Baltic Football Schoolist, on nende treeningute üheks eesmärgiks küll talendikate mängijate avastamine, kuid põhiline on see, et anda Baltikumi poistele võimalus treenida Euroopa tipptreenerite käe all ning näidata, kuidas sellisel tasemel asju tehakse. „Anname poistele aimu reaalsusest,“ nentis Kazaks.

Elva talenditreeningul osales 41 poissi, lisaks 2009. sündinutele said oma oskusi lihvida ka 2007. ja 2008. aastal sündinud. Lisaks Tammekale ja FC Elvale olid oma noormängijatega esindatud ka Tartu ja Võru FC Helios, FC Otepää, Rakvere JK Tarvas, Pärnu JK Poseidon, Sillamäe Kalev ja FC Tarvastu.

Tammekast osalesid talenditreeningul Samuel Kandimaa, Andreas Kurjama, Kristjan Koort, Hugo Mägi, Taavet Daum ja Karl Markus Rand. Igapäevaselt treenivad poisid Ervin Laaneotsa käe all.