Jalgpallikool Tammeka uus tegevjuht Kalle Paas ja uus mänedžer Kaarel Kiidron
Jalgpallikool Tammeka uus tegevjuht Kalle Paas ja uus mänedžer Kaarel Kiidron

Tartu Jalgpallikool Tammeka uueks tegevjuhiks saab mullu Jalgpalliklubi Tammeka turundustööd korraldanud Kalle Paas. Kooli mänedžerina esindusmeeskonna, varustuse ja turniiride alal asub tööle Eesti rahvuskoondise eest mänginud keskkaitsja Kaarel Kiidron.

MTÜ Jalgpallikool Tammeka juhatuse liikme Indrek Koseri sõnul saab uute töötajate roll olema kooli kui klubi ülene. “Seoses Jalgpalliklubi Tammeka probleemidega ja taandumisega jalgpallist kannab kool edasi Tammeka ajaloolist nime. See tähendab, et Jalgpallikool ja selle töötajad peavad nüüd tegema rohkem tööd laiemal rindel.”

“Me peame hoidma oma töötajate kaudu taset valdkondades, kus me oleme juba head, ja arendama valdkondi, kus me saaksime paremaks.” Koser tõi näiteks kõikvõimalike Tammeka spordi- ja vaba aja toodete turustamise ning klubi sportliku ja majandusliku arendamise läbi olemasolevate ja uute kontaktide.

“Näiteks avame lähemal ajal täies mahus oma uue kodulehekülje, kus on ka e-pood lastevanematele ja toetajatele,” selgitas Koser. “Samas on Jalgpallikooliga neil nädalatel ühendust võtnud mitu inimest, kes tahavad Tammeka nime ja kõrgliiga jalgpalli säilitamiseks organisatsiooni aidata.”

Ligi kümme aastat Tartus elanud Kalle Paas töötas mullu nüüdseks Eesti klubijalgpallist taandunud Jalgpalliklubi Tammeka turundus- ja kogukonnatöö spetsialistina. Aastatel 2012-2013 tegutses Paas vabatahtlikkuse alusel auhindu võitnud fänniportaali ToetanTammekat.eu peatoimetajana ning oli ka Tammeka fännikoordinaator.

Põlvast pärit ning nii Lootoses kui ka Tammekas jalgpalliharidust saanud keskkaitsja Kaarel Kiidron oli Tammeka esindusmeeskonna kapten aastatel 2009-2011. Kokku kandis Kiidron Tammeka särki ligi sajas liiga- või karikamängus. Aastatel 2012-2013 pallis Kiidron Tšehhi kõrg- ja esiliigas Praha Žižkovi Viktorias. Aastal 2012 mängis Kiidron Eesti rahvuskoondises Horvaatia vastu.

Indrek Koseri sõnul oli Jalgpallikooli juhatuse jaoks kõige olulisem, et mõlemad mehed on töökad ja olnud Tammekaga seotud pikka aega. “Me usume, et Paas ja Kiidron teevad oma tööd hästi, sest neile on olulised Tartu jalgpall ja Tammeka märk.”