27. mai lahkusid mängijad koondiste juurde, et osaleda Balti turniiril. Kahjuks Tammeka ridadest A koondisesse keegi ei sõitnud kuid U21-, U19 ning U18 noortekoondistes olid Tammeka mängijad esindatud.

Eesti U21 koondis enne mängu Leeduga

Koondisepaus algas U21 vanuseklassi koondise kogunemise ning mänguga. Tammekast sõitis koondisega kaasa keskkaitsja Silver Grauberg ning väravavaht Karl Johan Pechter. Esimene kohtumine peeti 29. mail, kui Pärnu rannastaadionil mindi vastamisi Leedu eakaaslastega. Koondisedebüüdi U21 vanuseklassi eest tegi Tammeka väravavaht Karl Johan Pechter ning teine Tammeka mängija alustas kohtumist pingilt.

“Olin oodanud seda võimalust kaua ning olin tõsiselt õnnelik, kui treener koosseisud avaldas” rääkis Pechter pärast mängu. Olenemata vanuseklassist on rahvuskoondise eest platsile jooksmine suur saavutus kuid Pechter jäi antud teemal professionaalselt rahulikuks “Eks väike närv oli ikka sees kuid see on pigem hea – hoiab fookuses, kuid üldiselt hoidsin pea külmana ning olin rahulik”. Õpingute tõttu Tartu Ülikoolis peab kahjuks Pechter koondise juurest lahkuma kuid edasisest rääkides jäi Tammeka esiväravavaht positiivseks. “Koondises on väga hea sisekliima ning mängus Leedu vastu olime me selgelt paremad – olen kindel, et järgmine mäng Läti vastu suudetakse võita” sõnas Pechter ning lisas oma esituse kohta, et oli hea esitlus kuid on paremaks suuteline.

U21 koondis kohtub Balti turniiri raames veel Lätiga ning on lootust, et platsile jookeb ka Tammeke keskkaitsja Silver Grauberg.

Nooremates vanuseklassides on koondisekutse ära teeninud Daaniel Maanas ning Mihkel Järviste, kes osalevad Balti turniiril U19 koondisega. Lisaks on U18 koondise juures Carl Kaiser Kiidjärv, Mikk Raid ning Risto Tepper ning Dominic Laaneots.