Suurt pakast trotsides anti  nädalavahetusel avalöök 2018 jalgpallihooajale. Nädalavahetuse esimese Tammeka mänguna toimus U17 Eliitliiga mäng Maardu vastu, mis lõppes 2:1 vastaste ülekaaluga. Teine avavile kõlas aga Tammeka esindusmeeskonnale, mis lõppes meiejaoks oluliselt positiivsema tulemusega, kui 3 punkti võeti Tallinna Kalevi eest! Esindusmeeskonna tulemusest võttis šnitti ka Tammeka U21 meeskond, kes alistas kodusel Sepa Staadionil 3:1 tulemusega Vändra Vapruse

Taliturniiri kohtumine FCI Levadia vastu. Laupäevasel mängul Tallinna Kalevi vastu kandis kaptenipeale Karl Johan Pechter ning vahetusest sekkus varem kaptenipaela kandnud Tauno Tekko

Tänavune liigahooaeg algas külmade ilmade tõttu tavapärasest mõnevõrra hiljem, mis andis meestele rohkem aega harjutada ning valmistuda hooaja alguseks. Harjuda tuli uue abitreeneri, Siim Valtnaga ning verevahetuse läbi teinud kaitseliiniga.

Paar päeva enne kohtumist Tallinna Kaleviga andis meeskonna abitreener välk-intervjuu, milles sõnas, et meeskond ning klubi on valmis vastu minema hooaja esimesele mängule. Laupäeval, mil kõlas EJL jalgpallihallis hooaja esimese mängu lõpuvile, Siim Valtna enda sõnu sööma ei pidanud, sest vastane alistati 1:0 tulemusega. Kohtumise ainsa värava lõi 22′ minutil Kaspar Paur, millele eelnes hea eeltöö Tristan Koskori poolt.

Peale avaväravat läks mäng mõistagi Tammeka jaoks raskemaks, sest talvel mitmeid täiendusi toonud Tallinna Kalev soovis samuti avada punktiarve. Asja ei teinud lihtsamaks ka fakt, et 73′ minutil võttis Mikhail Slashchev teise kollasega punase kaardi. Ent hoolimata postide ja lattide raksatusest Tammeka kaitseliin püsis. Meeskond töötas ühtse tervikuna kaitses ning toodi 3 punkti tabelisse.

Meeskonna peatreener, Kaido Koppel:

3 punktiga oleme kindlasti rahul. Väga uhked võime olla nullimängu üle, kuna kogu kaitseliin on uus. Sinna andsid tugeva panuse ka ründemängijad, kes hoolitsesid selle eest, et paljud vastase rünnakud varakult lämmatada. Nüüd keskendume Pärnu mängule.

Ka värava autor, Kaspar Paur tunnistab, et Kalev osutas väga suurt vastupanu, ent on tulemuse üle väga õnnelik:

Kalev oli tubli. Mängu alguses võtsid just nemad initsiatiivi ja meie üritasime kiirete rünnakutega värava lüüa. See ka õnnestus ning andis meie poistele rohkem kindlust palliga mängida. Tallinna Kalev teisel poolajal üritas mängu viigistada ja kuna jäime veel vähemusse 74. minutil siis ei jäänud muud üle kui sisu vastu näidata. Olen meeskonna üle uhke ja esimese mänguga uuel hooajal võit võtta on super.

Mänguprotokoll

Tammeka järgmine mäng toimub Pärnus, 10 märtsil, kui minnakse vastamisi Pärnu Vaprusega. Kohtumisega tehakse algust kell 13:00 ning mängu on võimalik jälgida ka Soccernet.ee vahendusel.

Esindusmeeskonnast šnitti võtnud, U21 meeskond võttis Vändra Vapruse vastu samuti 3 punkti, kuid selles mängus oli tegemist natukene suurema skooriga. Sepa staadionil lõi Mart Paul Preiman mängu avavärava täpselt enne poolajavilet ning sellega mindi riietusruumi eduseisus. Riietusruumist väljudes tegid mõlemad meeskonnad ka vahetused ent teist poolaega alustas Vaprus tervamalt. 56 minutil löödi pall Karl Vaabeli seljataha, mille tulemusena tegid Tammeka peatreenerid mängujoonises korrektuurid ning peagi löödi kaks vastuseta väravat. Mäng lõppes tulemusega 3:1. Tammeka 2. värava autor oli Sten Reinkort ning kolmanda värava autoriks Rasmus Luha.

Tammeka U21 meeskonda tüüris esmakordselt peatreenerite duo Siim Valtna ning Marti Pähn.