Sel kevadel alustavad Tammeka noortevõistkonnad taas Eesti meistrivõistluste mänge. Tänavusel hooajal jookseb väljakule rekordiline arv Tammeka võistkondi – kokku 22 sinivalgete järelkasvuvõistkonda. Meistrivõistlustel osalevate tüdrukute võistkondade eesmärke, liiga taset ja vastaseid kirjeldavad peatreenerid.

Tammeka tehniline juht Ken Viidebaum

Tammeka tehniline juht Ken Viidebaum räägib Eesti meistrivõistlustel osalevatest Tammeka noortevõistkondadest.

“Klubis treenitavate arv on teinud hüppelise tõusu ning seetõttu osaleme tänavu meistrivõistlustel rekordilise arvu võistkondadega. Võistkondade arvu tõus puudutab eriti just kõige nooremaid – 2009. aastal sündinuid. Jalgpalliliit on teist aastat järjest loonud pisemate meistrivõistlustele kahetasemelise liigasüsteemi. See tagab võimaluse meistrivõistluseid mängida ja oma tasemele vastavaid mänge saada pea kõigil soovijatel. Samuti osaleme kahe meeskonnaga noorte Rahvaliigas, mis samuti laiendab meie klubi jalgpallipüramiidi vundamenti.”

“Sportliku poole pealt soovime, et kõik mängijad saaksid oma tasemele vastavaid mänge ja suudaksid ennast ka maksimaalselt realiseerida. Kui sellega kaasneb ka sportlik edu ja hea koht meistrivõistlustel, on see boonuseks neile ja treeneritele tehtud töö eest.”

Tartu JK Tammeka (T-01) / Tüdrukute U17 liiga / peatreener Maria Sootak

Peatreener Maria Sootak iseloomustab võistkonda

“Võistkond on motiveeritud ja õpivalmis. Kuna enamik võistkonnast on jalgpalliga viimase aasta jooksul alustanud, tulevad kõik mängud kindlasti tüdrukutele keerulised, aga see-eest näeme treeneritena kiiret ja pidevat arengut. Iga mängitud minutiga lähevad mängijad paremaks!”

Liigast – kellega tulevad tulisemad mängud ning milline on üldine tase?

“Meie jaoks on T-U17 liiga õppimiskoht, võistkondi on täiesti seinast seina. On tugevamaid satse, kes saaksid ka naiste II liigas mängivate võistkondade vastu hästi hakkama, ja on eeldatavasti ka meie jaoks sobivaid sparringupartnereid.”

Eesmärkidest – mis eesmärgid on võistkonnale selleks hooajaks püstitatud?

“Eesmärk on iga mäng mängida paremini kui eelmine ja proovida ellu viia neid elemente, mida trennis harjutatakse.”

T-U17 liigatabel. Kliki pildile, et jõuda liiga koduleheküljele.

Tartu JK Tammeka (T-05) / Tüdrukute U13 liiga / peatreener Sirje Roops

Peatreener iseloomustab võistkonda

“Tüdrukute ’05-’06 Sinine grupp on väga püüdlik ja kokkuhoidev võistkonda. Tüdrukud on tahtmist täis ja ootavad väga uut hooaega, mis algab mai lõpus Sepa jalgpallikeskuses!”

Eesmärkidest – mis eesmärgid on võistkonnale selleks hooajaks püstitatud?

“Meie suurimaks eesmärgiks on sel hooajal veel rohkem jalgpalli nautida ning ilusaid väravaid lüüa!”

Tartu JK Tammeka Tammelinn (T-07) / Tüdrukute U11 liiga / peatreener Merle Alupere

Peatreener iseloomustab võistkonda

“Alustasime koos treenimist eelmise aasta sügisest ja alates sellest on meie punt ainult kasvanud ja arenenud. Mulle meeldib väga näha tüdrukuid, kes mängivad jalgpalli suure pühendumisega ning oma suhtumisega teeks nii mõnelegi vanema võistkonna mängijale silmad ette. Ootan tüdrukutelt seda, et nad ühise võistkonnana pingutaksid ja üksteist toetaks ning motiveeriks.”

Eesmärkidest – mis eesmärgid on võistkonnale selleks hooajaks püstitatud?

“Hooajalt ootan, et mängijad näitaksid mängus oma initsiatiivi ning loomulikult naudiksid jalgpalli!”

Tartu JK Tammeka Annelinn (T-07) / Tüdrukute U11 liiga / peatreener Kristel Vidaja

Peatreener iseloomustab võistkonda

“Tammeka ’07-’08 Annelinna võistkond on üks väga vinge punt tüdrukuid, kellele meeldib mängida jalgpalli. Tegu on väga kokkuhoidva võistkonnaga, kus kõik toetavad üksteist.”

Eesmärkidest – mis eesmärgid on võistkonnale selleks hooajaks püstitatud?

“Eesmärk sellel hooajal on igast trennist ja mängust õppida nii palju kui võimalik. Väljakul mängida ja võidelda võistkonnana ja muidugi nautida mängu.”