m2festival
FOTO: Imre Pühvel

Pühapäeval, 10. juulil avati Tartus ajaloolise ühisrahastusprojekti toel ehitatud Sepa Jalgpallikeskus. Eesti suurima jalgpalli EM-finaali ühisvaatamisega kulmineerunud staadioni avapäevale elas kaasa üle 2000 inimese.

Ühisrahastuskampaania eestvedajate sõnul oli juba kampaania algusest selge, et suure ideega staadion tuleb avada tõelise jalgpallipeoga. “Me tahtsime staadioni avada meie fantastilise ruutmeetrikampaania vääriliselt,” sõnas üks Sepa Jalgpallikeskuse eestvedajatest, Tammeka tegevjuht Kalle Paas. “Kümnete vabatahtlike ja koostööpartnerite abiga suutsime nii kampaania toetajatele kui kohalikule kogukonnale pakkuda meeletult toreda elamuse!”

 

SEPA JALGPALLIKESKUSE AVAMISE TIPPMARGID

  • Kõige rohkem meediatähelepanu pälvinud staadioniehitus ja -avamine Eestis alates Lilleküla staadioni valmimisest 2001. aastal
  • Kõige suurema Eesti teleauditooriumiga üritus, mida on korraldanud mõni Eesti jalgpalliklubi
  • Ehitusele eelnes Eesti spordi ajaloo suurim ühisrahastuskampaania
ETV-otse
Sepa Jalgpallikeskus ETV otseeetris

TELEVISIOON

  • 4 minutit tele-eetrit EM-finaali õhtul, neist enamus otselülitused Sepale

Sepa Jalgpallikeskuse avamine oli kõigepealt otse-eetris Aktuaalses Kaameras (http://bit.ly/29XpTfp, alates 10:40) ja seejärel EM-finaali eelses jalgpallistuudios(http://bit.ly/29V2z5c, alates 5:15). Lisaks kommenteeris Sepal toimunut pikemalt ETV jalgpallistuudio ekspert Janno Kivisild: “See on suurepärane! See näitab, kui tugev on ühtsuse jõud.”

EM-finaal on Eesti selle aasta üks suurimaid telesündmusi – finaalmatši vaatas seekord enam kui 300 000 televaatajat! Ükski Eesti jalgpalliklubi ei ole kunagi varem midagi sellist nagu oli Sepa Jalgpallikeskuse avamine nii suure teleauditooriumi ees ellu viinud.

KAJASTUS TELEUUDISTES

Tartu Postimees 11.7.2016 esikaas: "Suur unistus saigi tõelisuseks"
Tartu Postimees 11.7.2016 esikaas: “Suur unistus saigi tõelisuseks”

AVAFESTIVALI KAJASTUS SUUREMATES PORTAALIDES

PABERMEEDIA

PUBLIK

  • Õhtuse ühisvaatamise publik – vähemalt 1650 inimest
  • Hoovihmades peetud perepäeval oli enam kui 500 külastajat
  • Kokku seega päevaga enam kui 2000 külastajat

TÄNUSÕNAD

JK Tammeka tänab kõiki toetajaid ja koostööpartnereid, kes aitasid kinkida Tartule uue jalgpallikeskuse. “Tänan südamest kõiki kaasteelisi, kes aitasid JK Tammekal koos kogukonnaga ellu viia ühe Tartu jalgpalli suurima unistuse,” kinnitab Kalle Paas. “Me saame aga Sepa Jalgpallikeskust veel paremaks teha – ehitada treenerite ja varustuse ruumid, renoveerida vahetusmeeste pingid, rajada tribüünile katuse ja nii edasi. Kutsun kõiki Sepa sõpru ka edaspidi kaasa mõtlema ja tegutsema – et teoks tehtud Tartu unistustest saaks Eesti kõige parem jalgpallikeskus!”