Selle kuu alguses lõppesid tänavused Eesti meistrivõistlused ka meeste liigades. Kui kõrg- ehk Premium liigas mängivast Tammeka meeskonnast on palju räägitud, siis järjepidevuse mõttes on sama oluline ka meie U21 ja U19 meeskondade tegevus. Tammeka järelkasvumeeskondade hooajast räägivad peatreenerid Indrek Koser ja Marti Pähn. Muide, meeskondade selle hooaja ühine tähtsündmus on, et me pidasime kodumänge oma kodus – Sepa Jalgpallikeskuses!

  • U19 - Indrek Koser
  • U21 - Marti Pähn

Tammeka U19. FOTO: Tõnu Stoltsen

Hooajast räägib meeskonna peatreener Indrek Koser: “JK Tammeka U19 meeskonna jaoks oli see esimene aasta kolmandas liigas, mullu mängisime veel neljandas liigas.

Kahe hooaja vahel toimus meeskonnas palju muudatusi, kui mitmed vanemad mängijad lahkusid ja juurde tulid noorteklassist Tammeka 2000. aastal sündinud poisid. III liiga osutus meie jaoks täpselt parajaks väljakutseks, kus üheski mängus midagi kerget ei olnud. Kõvasti harjumist võttis meeste vastu mängimine. Mängijad pidid muutuma kannatlikumaks ja pidid arvestama, et iga nende eksimus karistatakse vanemate ja kogenumate vastaste poolt ära. Hooaja lõpetasime 5. kohal, saades 12 võitu ja 10 kaotust.

Sellel aastal olid peamised õppimiskohad just täiskasvanute klassis hakkama saamine, kus pidi taktikaliselt olema kavalam ja mäng ei olnud enam niivõrd kõrge tempoga kui noorteklassides. Samuti sai mängijatele selgeks üleminekuteolukordade tähtsus mängus, kuna nendes olid kogenud vastased väga osavad.

III liiga lõunapiirkonna tänavune tabel

Heameel oli näha treenerina, et hooaja edenedes suutsime muutuda kannatlikumaks ja taktikaliselt targemaks. Seetõttu läksime ka iga mänguga järjest paremaks. Kindlasti oli see noorte jaoks väga huvitav ja õpetlik aasta, kuidas täiskavanute vastu hakkama saada.

Esile tõstaks meeskonnast ka vanemate mängijate panust, kes olid noortele oma kogemusega igati toeks.

Kuidas teie satsil ENMV hooaeg ja mängud läksid?

Peatreener Marti Pähn: Tammeka U21 lõpetas Esiliiga B tänavuse hooaja kuuenda kohaga. Meeskond teenis liigas 14 võitu, 7 viiki ning 15 kaotust, teenides liigahooajal kokku 49 punkti. Kuigi kuues koht tabelis näitab, et olime hooaja lõppedes liiga keskmikud, siis hooaeg tervikuna oli meie jaoks kindlasti keerulisem, samas ka väga õpetlik. Suur osa tänavusest tuumikust kandis sellist koormust ning vastutust meeskonnas esmakordselt, olles varasemalt kandnud pigem vastutust nii noorte- kui ka madalamates liigades. Saime sel aasta palju õpetlikke kogemusi, mida ei saa mujal kui meestejalgpallis.

Mis olid kõige olulisemad asjad, mida lapsed individuaalselt ja sats tervikuna tänavu õppisid?

Kindlasti seda, et jalgpallis meeste seas läbi löömiseks ning õnnestumiseks on vaja palju rohkemat kui vaid oskust mängida jalgpalli – näiteks võitluslikkust, julgust ja tahet võtta vastutus, kannatlikkust ja ka distsipliini.

Eesti tugevuselt kolmanda liiga ehk Esiliiga B tänavune tabel

Mis jääb tänavusest hooajast ja võistkonnast eriliselt meelde?

Kuna tegu on järelkasvumeeskonnaga, siis eriliselt hea meel oli alati iga mängija üle, kes pääseb kas treenima Tammeka esindusmeeskonnaga, mängu nimekirja või teenib ka Eesti kõrgliigas mänguminuteid. Selliseid mehi oli Tammeka U21 meeskonnas läbi hooaja omajagu ning loodan ka järgmisel aastal näha järjest uusi nägusid, kes kõva tööga teeninud ära debüüdi Tammeka esinduses!

TELLI TAMMEKA PEREPÄEVAL TEHTUD AMETLIKKE NIMEDEGA TIIMIFOTOSID SIIT: http://pildipood.ee/album/b1a1cc

Meenutame: 2017. hooaja eelvaade (SUUR ÜLEVAADE: Tammeka U21 ja U17 meeskonnad Eesti meistrivõistlustel) ja VAHEKOKKUVÕTE: Tammeka U21, U19 ja U17 võistkonnad meistrivõistlustel.