Sügisel lõppevad järjepanu eri vanuste Eesti noorte meistrivõistlused jalgpallis. “Meistrikaid” peetakse vanuseklassides U9-U19 ja neist võtab üle Eesti osa kokku mitu tuhat noort. Oktoobris-Novembris võtame kokku olulisemad vanused, kus Tammeka võistkonnad kaasa lõid, ning anname sõna treeneritele. Muide, kõik Tammeka ENMV-noored said tänavu osa sellisest uuendusest, et me pidasime kodumänge oma kodus – Sepa Jalgpallikeskuses!

  • U11 - Merle Alupere
  • U11 - Kristel Vidaja
  • U13 - Sirje Roops
  • U17 - Maria Sootak
  • Duubelnaiskond - Sirje Roops

Tammeka 2007-08 Tammelinna tüdrukud ja treener Merle Alupere. FOTO: Tõnu Stoltsen

Eelmisel aastal ühist tööd alustanud grupi peatreener Merle: “Tüdrukud said oma esimesel meistrivõistluste hooajal palju erinevaid kogemusi. Turniiripäevi saab iseloomustada eestlastele omase väljendiga: “Alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama”.

Mulle meeldis, et tüdrukud suutsid analüüsida oma mängu, kuulasid treeneri nõuandeid ja lihtsate võtete abil parandasid mängupilti tunduvalt. Võrreldes hooaja algusega on kasvanud kõigi võistlustahe veelgi ning on näha, et lapsed tahavad trennides pingutada – saavad aru, et võistlustel tuleb see vaid kasuks.

Tüdrukud U11 liiga osalejad ja reeglid

Tooksin esile tüdrukute vastutustunde ja püsivuse trennides osalemise suhtes. Harva puudub keegi ilma ette teatamata ja mõjuva põhjuseta – sünnipäevadele on lapsed nõus pigem hilinema kui trennist puuduma. Suur osa on selles kindlasti ka lastevanematel, kes läbi hooaja toetajatena isegi kaugematele võistlustele kaasa on sõitnud. Suur aitäh neile!”

TÜDRUKUTE 2007/08 ja 2009/10 GRUPID TAMMELINNAS JA ANNELINNAS OOTAVAD TÜDRUKUID JALKAT MÄNGIMA JA UUSI SÕPRU LEIDMA! TULE PROOVITRENNI: jktammeka.ee/tule-trenni 

Tänavusel perepäeval osalenud Tammeka 2007-08 Annelinna tüdrukud. FOTO: Tõnu Stoltsen

Eelmisel aastal tegevust alustanud grupi treener Kristel: “Tüdrukud mängisid meistrivõistlusti esimest aastat ja seda U11 vanuseklassis. Meistrivõistlused koosnesid neljast turniiripäevast, kokku mängisime umbes kümne erineva võistkonna vastu. Sellel aastal tulemusele tähelapanu ei pööranud. Eesmärk oli, et lapsed julgeks palliga mängida ja tunneks rõõmu mängimisest. Mul on väga hea meel, et igal turniiril oli kohal vanemaid, kes tüdrukuid väljaku kõrvalt toetasid!”

TÜDRUKUTE 2007/08 ja 2009/10 GRUPID TAMMELINNAS JA ANNELINNAS OOTAVAD TÜDRUKUID JALKAT MÄNGIMA JA UUSI SÕPRU LEIDMA! TULE PROOVITRENNI: jktammeka.ee/tule-trenni 

Tüdrukud U11 liiga osalejad ja reeglid

Tammeka 2005-06 tüdrukud ja treener Sirje Roops. FOTO: Tõnu Stoltsen

Treener Sirje Roops räägib meistrikate hooajast: “Meie võistkonnal läksid ENMV-l üllatavalt hästi, arvestades, et enamus vastaseid olid meist aasta vanemad. Suutsime pakkuda tugevaid mänge ja lüüa väga ilusaid väravaid. Oma alagrupis jäime kolmandaks.

Sel hooajal tegid tüdrukud väga suure arengu, ei tunne neid eelmise aastaga võrreldes äragi! Jalgpalli fanattidest on saanud pühendunud jalgpallurid. Suureks abiks sellele on olnud kindlasti Kokkola Cup ning ka mõningased trennid, kus mängisime koos poistega.

Tüdrukute U13 II alagrupi tabeliseis hooaja lõpus

Tüdrukute jaoks on parimad mälestused kindlasti suvine laager Piiril ning välisturniir Soomes, Kokkolas. Neile meeldib oma võistkonnaga koos aega veeta. Punt on meil suurepärane ning sisekliima on väga hea.

Kindlasti tahaks tänada lapsevanemaid, kes on hooaja jooksul aidanud meid transpordiga turniiridele, ning ka vanemaid, kes on turniiridel kaasas olnud ja tüdrukutele kaasa elanud. Suur aitäh ka meie grupi perepäeva penaltiturniiri võistkonnale! Ja Hanna emale Maretile, kes võttis kätte ja pani võistkonna kokku. Aitäh, Teile!”

Hooajast räägib treener Maria: “Tammeka tüdrukute U17 teenis oma vanuseklassis ühe punkti ja lõpetas sellega 2017. aasta liigahooaja 10. kohal. Punkte oleks taseme järgi võinud tegelikult rohkem tulla, aga kuna enamik tüdrukuid mängisid oma esimest hooaega võistluslikku jalgpalli, siis lisaks tehniliste oskuste lihvimisele, peame veel omandama oskuse mänge võita.

Tüdrukute U17 tabeliseis hooaja lõpus

Mida võtame sellest hooajast kaasa? Kõik tüdrukud tegid jalgpalliliselt väga suure hüppe edasi! Ootan juba järgmist hooaega, et näha, kuhu nad on edaspidi võimelised oma mängu viima. Eriliselt tahaksin kiita tüdrukute järjekindlust ja meeletugevust – hoolimata keerukatele tulemustele, ei märganud me treener Kristel Vidajaga erilist tulenenud motivatsioonilangusest tulenevat ärakukkumist ei mängudel ega treeningutel.

Seda hooaega võiks pealkirjastada: “Visadus viib sihile!” Arvan, et sellest hooajast omandasid osa tüdrukuid väga väärtusliku omaduse terveks eluks!”

Naiste tugevuselt kolmandas liigas pallinud Tammeka II naiskonnast räägib treener Sirje: “Duubelnaiskonnal läks sellel aastal EMV naiste II liigas keskmiselt. Oli mänge, kus mängisime väga hästi, kuid samas leidus mänge, mis siiani kripeldavad.

Kuna tegemist on duubelnaiskonnaga, siis olude sunnil oli koosseis meil tihti vahelduv. Terve hooaja jooksul mängis võistkonna eest veidi üle 40 neiu! Sellest hoolimata suutsime oma mängupildis säilitada kindlat joont. Eelmiste aastate peale mõeldes tahaksin duubelnaiskonna tuumikmängijaid kindlasti kiita, sest tänavu ei sõltunud võistkond enam nii väga meistriliigast alla tulnud mängijatest. Need duubli mängijad tõestasid seega endale ja teistele, et suudavad ka ilma kõrgliiga naisteta vajadusel väga head mängu näidata.

Kõige meeldejäävamaks sel hooajal jääb võistkond ise! Olenemata sellest, et meid oli hooaja teisel poolel treeningutel vähe, oli võistkonna sisekliima väga vinge. Trennides pingutati alati täiega ning suhtumine trennides on väga eeskujulik.”

Naiste II liiga tabeliseis hooaja lõpus

TELLI TAMMEKA PEREPÄEVAL TEHTUD AMETLIKKE NIMEDEGA TIIMIFOTOSID SIIT: http://pildipood.ee/album/b1a1cc