Sügisel lõppevad järjepanu eri vanuste Eesti noorte meistrivõistlused jalgpallis. “Meistrikaid” peetakse vanuseklassides U9-U19 ja neist võtab üle Eesti osa kokku mitu tuhat noort. Järgnevatel nädalatel võtame kokku olulisemad vanused, kus Tammeka võistkonnad kaasa lõid, ning anname sõna treeneritele. Muide, kõik Tammeka ENMV-noored said tänavu osa sellisest uuendusest, et me pidasime kodumänge oma kodus – Sepa Jalgpallikeskuses!

  • U9 - Ervin Laaneots
  • U9 - Silver Bohl
  • U9 - Madis Metsmägi
  • U10 - Rainer Klement
  • U10 - Imre Sarv
  • U10 - Kristel Vidaja

Tammeka 2009 Sinine ja treener Ervin Laaneots. FOTO: Tõnu Stoltsen

Treener Ervin Laaneots: “Meie võistkonnad olid komplekteeritud Raadi 09 ja 2009 Sinine gruppide 2009.-2010. a sündinud poistest. Mõlemad võistkonnad mängisid alagrupis U9-A.SE – A grupi võistkonnad Ida- ja Lõuna-Eestist (+ Rakvere ja Viljandi).

Hooaeg oli poistele esimene ja see tõi asjale põnevust – EJL-i litsentside tegemisest – kuni pikamaa sõitudeni (Narva, Kohtla-Järve, Rakvere, Viljandi).

U9-A S/E liiga osalejad ja reeglid

Üldiselt võib hooajaga rahul olla – ca 15 mängust kaotasid võistkonnad kumbki ühe mängu (mõlemad Narva Transile), kusjuures, teises mängus suutis 2009 Sinine Narva Transi ka võita.

Mis see 2017 veel oli? Esimene tõsine perioodiline võistluste kogemus poistele, erinevad vastased-tingimused-staadionid-linnad. Isiklik leht EJL-i kodulehel tõstis oluliselt poiste enesehinnangut.

Ka vanematele esimene kokkupuude sellise perioodilise võistlusega. Laste ja vanemate suhtumine jäi väga kõrgele tasemele – teistelt üritustelt, ürituste vahelt sõideti meie mängudele. Vajadusel paluti abi teistelt vanematelt ja treenerilt. Ehk: oli näha tõsist tiimitööd võistkondades!

Märtsikuust tegid mõlemad võistkonnad trenni koos (Karlova kooli kunstmuru), poisid said omavahel ilusti läbi ja tekitasid sellise positiivse atmosfääri treeningutel – see omakorda mõjutas ka turniiridel esinemist.

Alates 01.08.17 jaotasime grupid loogiliselt vanuste järgi ja nii tekkisid: reorganiseeritud 2009 Sinine grupp (2009. a sündinud Raadi ’09 ja Sinine ’09 poisid) ja uus 2010 Must grupp (2010. a sündinud Raadi ’09 ja Sinine ’09 poisid).

Nüüd, nagu JK Tammekas kombeks on, õpivad poisid jalgpalli ja osalevad turniirides oma vanusele-tasemele vastavate programmide järgi.”

Tammeka 2010 Must ja treener Ervin Laaneots. FOTO: Tõnu Stoltsen

Tammeka 2009 Valge ja treenerid Taivo Kask ja Silver Bohl. FOTO: Tõnu Stoltsen

Kuidas teie satsil ENMV hooaeg ja mängud läksid?

Treener Silver: Läksime oma kõige esimesel ENMV hooajal välja kahe võrdse võistkonnaga ja üldplaanis läks väga hästi. Enamik mänge õnnetus poistel võita ja väga tore oli, et valge pundid jäid kahel korral mängides omavahel ka viiki 🙂 Samuti sai ka ise kätt proovitud turniiride korraldamisega (sest iga võistkond pidi kodus ühe miniturniiri korraldama), mis õnneks laabus hästi.

U9-B S liiga osalejad ja reeglid

Mis olid kõige olulisemad asjad, mida lapsed individuaalselt ja sats tervikuna tänavu õppisid?

Selleks märksõnaks on vastutus. Oli näha, et kõik poisid hakkasid aru saama, et jalgpalli mäng pole ainult üksinda palli taga ajamine, vaid õigel ajal ja kohas antud sööt või abistamine kaitsetöös toob kogu meeskonnale suurt tulu. Seda oli nauditav vaadata nii poistel kui ka treeneritel.

Mis jääb tänavusest hooajast ja võistkonnast eriliselt meelde?

Eks nagu lastejalgpallis ikka on palju väravaid ja kõvasti emotsioone ning kui keegi suudab palli kõvemini lüüa, sünnib ka väga ootamatuid väravaid. Paaril korral panid meie kaitsjad oma väljaku poolelt teele sellise pommi, mis lõpetas vastaste väravas lati all või koguni ristnurgas. Seda oli lihtsalt äge vaadata. Loomulikult oli ülikift, kui nägid eneseületusi. Kõigil poisid on väga erinevad ja mõnele teeb näiteks rohkem tuska, kui meile lüüakse värav või asjad ei lähe nii nagu soovitakse. Mida aga hooaja lõpu poole, seda rohkem oleme õppinud nende asjadega positiivses võtmes tegelema.

Kas tahad kedagi eriliselt esile tõsta?

Tahaks eriliselt esile tõsta kogu meie laste ja nende vanemate kogukonda. Kui oli vaja reisida Tartust välja, siis saime alati hakkama oma transpordiga ning kellel polnud võimalik tulla, seda abistati samuti. Ja mis veel tähtsam – tundub, et kaasa elamist ikkagi väga nauditi!

Tammeka 2009 Must ja treenerid Madis Metsmägi ja Riho Rosenthal. FOTO: Tõnu Stoltsen

Räägib treener Madis: “2009 Must grupp osales ENMV U9 vanuseklassis B tasemel lõuna regioonis. Mängisime kahe meeskonnaga, et pakkuda lastele rohkem mänguaega. Neli mängupäeva, kus me osalesime olid väga õpetlikud, poisid said mängida erinevate meeskondade vastu ning kogesid palju erinevaid emotsioone. Tulemustele me suurt tähelepanu ei pööranud, meil oli palju positiivset, mida me kogesime ning negatiivset, millest me õppisime.

U9-B S liiga osalejad ja reeglid

Sellel aastal on tähtis olnud individuaalne areng ning julgus palliga mängida. Meil on kujunenud väga huvitav 20-lapseline meeskond, kes igas trennis tahavad õppida ning lõbutseda.

Meelde jäävad sellest aastast mängupäevad, kus võideldi väga tugevalt ja prooviti ellu viia trennides õpitut.

Tammeka 2008 Sinine ja treener Rainer Klement. FOTO: Tõnu Stoltsen

Räägib treener Rainer: “Tulin selle grupi juurde aasta alguses. Siis hakkasin tutvuma poiste ja nende oskuste ning isiksustega. Tänaseks olen neid juba tundma õppinud.

Noorte meistrivõistlused olid meil veel turniiri formaadis, kus paremusjärjestust välja ei selgitatud. Turniiridel läks üldiselt kenasti, poisid on olnud tublid. Saime võita, viiki mängida ning ka kaotada, ehk siis oli erineva tasemega mänge, millest kindlasti oli kasu.

Kindlasti tahaks tänada kõiki lapsevanemaid, kes turniiridele kaasa tulid ja ka teisi poisse kaasa võtsid. Üks lapsevanem sõitis isegi jalgrattaga Ida-Virumaaal Ahtmes toimunud turniirile!

U10-A S/E liiga osalejad ja reeglid

Käisime Soomes Kokkolas välisturniiril, sõitsime sinna koos vanemate poistega ühes bussis, liikusime ringi turniirikeskuses. Rõõmustav üllatus on, et ma ei saa välja tuua ühtegi probleemi! Poisid olid väga iseseisvad ning said kõigega hakkama ilma suurema madinata. Koduigatsust ei olnud, jamasid ei olnud. Kõik kes Soomes kaasas olid, jalka peal väljas.

Kokkola turniiril läks sarnaselt ENMV-le: kogesime kõiki tulemusi ning sealgi ei selgitatud välja paremusjärjestust.

Omajagu kantseldamist on kuttidega treeningutel olnud, sest kohati on nad parajad väänikud, kuid üldjoontes olen nendega rahul. Usun, et meie koostöö saab sama vahva olema ka uuel hooajal! Aitäh muidugi ka tublidele emadele-isadele!”

Tammeka 2008 Valge ja treener Imre Sarv. FOTO: Tõnu Stoltsen

Treener Imre meenutab: “Tammeka 2008 Valge osales U10 meistrivõistlustel. Võrreldes eelmise aastaga läks meil väga hästi. Kui eelmisel aastal ei õnnestunud võita ühtegi mängu, siis sellel aastal kaotasime vaid ühe mängu. Poisid on teinud SUURE sammu arengus edasi, seda nii individuaalselt kui ka meeskondlikult.

Individuaalselt olime palliga julged üks-ühe vastu mängides. Ka kaitses ei kartnud enam vastaseid, vaid võtsime nad julgelt vastu ja päris tihti võitsime need duellid.

Meeskondlikult olime paremad nii ründefaasis kui ka kaitses. Ründasime meeskondlikult, s.t ei püüdnud palliga üksi kahe-kolme vastase vastu minna, vaid otsisime vabu kaaslasi. Väravaid lõime palju, mis näitabki, et vastase kasti lähedal ja kastis tegutsesime hästi ja otsustavalt.

U10-B S liiga osalejad ja reeglid

Kaitses olime selgeks saanud, et tuleb palli poole kokku tõmmata ja vastaselt ruum ära võtta.

Ka väravavahid (neid on 2008 Valges kaks) tegutsesid julgelt ja nii mõnigi kord tõid lootusetust olukorrast palli väravajoonelt ära.

Tahaksin veel eraldi välja tuua selle meeskonna ühtsuse. Me tõesti olime kui võistkond, kõik andsid endast väljakul maksimumi. Seda mitte ainult võistlustel vaid ka treeningutel. Väga hea on olla treener kui treeningutel mängijad tegutsevad innuga. SUUR KIITUS NEILE SELLE EEST!

Oli näha ja tunda ka lapsevanemate head meelt, et asjad on võistkonnas hästi. Võrreldes eelmise aastaga oli väljaku ääres hoopis rohkem kaasaelajaid. 🙂

Järgmisel aastal tahaksin vastu võtta suuremaid väljakutseid, et areng jätkuks.”

Tammeka 2009 Sepa. FOTO: Tõnu Stoltsen

Mullu tegevust alustanud vahva Sepa grupi treener Kristel võtab hooaja kokku: “Mängisime Eesti noorte meistrivõistlusi esimest aastat ja seda siis U10 vanuses.

Üldiselt oli päris raske, kuna väljakul oli korraga 6+1 mängijat. Esimestel turniiripäevadel oligi kõige keerulisem mängijatel positsioonide ja reeglitega toime tulla. Poisid oli tublid nii mängudes kui trennides, ning iga turniiriga oli näha edasiminekut.

U10-B S liiga osalejad ja reeglid

Äitah kõigile vanematele, kes aitasid transpordiga ja käisid poistele kaasa elamas!

Talvel on plaanis osaleda päris paljudel turniiridel ja mängupäevadel, et saada rohkelt pallipuuteid, õppida meeskonnakaaslastega koostööd tegema ja olla valmis järgmiseks hooajaks.”

TELLI TAMMEKA PEREPÄEVAL TEHTUD AMETLIKKE NIMEDEGA TIIMIFOTOSID SIIT: http://pildipood.ee/album/b1a1cc

Meenutame: 2017. hooaja eelvaated – http://www.jktammeka.ee/suur-ulevaade-tammeklased-vaiksel-valjakul/