s6pakad

Läinud nädalavahetusel lõpetas Tammeka halliturniiri 1:1 viigiga Rakvere Tarva vastu. Kontrollturniiri saldoks jäi tartlastele kolm kaotust ning kaks viiki. Ees ootavad veel aga kohtumised  Viljandi JK Tuleviku ning linnarivaal FC Santosega. Kuidas on läinud ettevalmistus, kes moodustavad meeskonna tuumiku, millised on sinivalgete mängulised eesmärgid ning kes hakkavad lööma väravaid? Ülevaate Tammeka esindusmeeskonna seisust vähem kui kuu aega enne Premium Liiga avavaatust annab meeskonna peatreener Indrek Koser.

indrekkoser_ruutTammeka alustas ettevalmistust tulevaks hooajaks konkurentidest pisut hiljem. Kas olete saanud kõik plaanitu ellu viia, või on olnud ka tagasilööke?

Saab öelda, et juba tänu Annelinna kunstmuru valmimisele on väljakutingimused sel talvel kõvasti paremad. Aga kui trenni ajal sajab lund ja traktoril pole võimalik väljakut puhtaks lükata või kui muru on lihtsalt jääs, siis on mõni trenn ka kannatanud. Selles osas loodame veel suuremat treeningkvaliteedi kasvu hooaja keskel valmivast Sepa Jalgpallikeskusest.

Laias laastus on siiski kõik toimunud praeguseid olusid arvestades plaanipäraselt, selles suhtes väga kurta ei saa.

Algaval hooajal Premium Liigas pallivast meeskonnast. Tegemist on väga suures osas sama Tammekaga, millega eelmise aasta lõpetasite. Uusi liitujaid pole sinivalgetele tulnud, samas on mõned lahkujad. Kuidas sa näed, kas võistkond on sinu arvates hetkel piisavalt sügav või vajaksite enne hooaja algust ka uusi liitujaid?

Ma arvan, et võistkond on selles mõttes piisavalt sügav. Oluline on, et ehkki mõndagi mängumeest taheti näha teise klubi särgis, jätkab lootustandev tuumik just Tammekas.

Meil on duubelvõistkond, kust me ühel hetkel plaanime liita ka osa mängijaid esindusmeeskonna tegemistesse. Duubelvõistkonnas on praegu tänu ümberkorraldustele väga hea treeningkeskkond ning kindlasti kaasame juba hooaja algul meie treeningprotsessi ka sealt mõned mängijad.

Kes moodustavad tuleval hooajal Tammeka tuumiku? Noored, kes viimasel ajal saanud ka Eesti U-21 ja U-19 koondiste eest mänguaega, vanemad ja kogenumad mängijad nagu Tiirik ja Kiidron või keegi kolmas?

Ma pigem näen ja loodan, et meie võistkonna U21 ning U19 koondislased Tekko, Tauts, Miller, Paju ja Rääbis on nüüd sellises vanuses, kus peaksid suutma kaela kanda ka Premium Liigas ja olla meeskonnas juhtivad mängijad. Kindlasti on nende peale kõrged ootused ja pigem ma näen, et vanemad mängijad on need, kes noori toetavad.

...
VÄRAV! Rasmus Tauts lõi esimese kõrgliigavärava Tamme staadionil 2015. aastal ja Tallinna FC Levadia vastu

Kuigi lisandujaid pole, siis võib rahul olla, et see noortest ja perspektiivikatest mängijatest koosnev tuumik suudeti algavaks hooajaks Tartusse jätta?

Jah, sellega võib kindlasti rahule jääda. Lisandujatest rääkides, siis sellega on samuti nii, et üks-kaks mängijat võib meile veel juurde tulla, aga kuniks midagi konkreetset pole, ei ole mõtet ka sel teemal veel rääkida.

Vaadates halliturniiri protokolle, olete mänginud päris muutliku koosseisuga ning mitmetes mängudes andnud võimaluse ka erinevates Tammeka duubelmeeskondades treenivatele palluritele. Millega seda põhjendad?

Ühtepidi on see tulenenud pikale veninud eelmisest hooajast. Kuna alustasime oma ettevalmistust pisut hiljem, siis esimestes mängudes ei olnud mehed kindlasti veel füüsilise poole pealt valmis 90 minutit mängima ning meie eesmärk oli vältida vigastusi. Tänu sellele saime muidugi selgema pildi ka oma duubelmeeskonna mängijatest.

Kuidas sa hindad ning oled rahul selle koosluse esinemisega, kes peaks hakkama kandma põhirõhku just tuleval hooajal?

Tegelikult ma usun, et võib päris rahul olla just selle poolega, millega oleme tegelenud treeningutel. See on ka väga hästi mängu üle kandunud. Ütleme nii, et halliturniiri mängude esimestel poolaegadel oleme suutnud näidata nii Rakvere, Pärnu kui Viljandi vastu väga head ja kvaliteetset mängu. Oma mängus oleme natukene langenud just teistel poolaegadel, kus oleme teinud palju vahetusi ja seetõttu on ka mängu distsipliin kadunud.

Halliturniiril on Tammekat iseloomustanud vähe löödud väravaid. Kas sa arvad, et sellest on kujunemas probleem ka hooajal?

Halliturniir on näidanud, et tegemist on probleemiga, mis meid hetkel kummitab. Väravaid on tõesti vähe löödud, aga õnneks ei saa öelda, et meil oleks väga vähe võimalusi olnud, pigem ei ole me üles näidanud just kõige paremat realiseerimist. See on praegu kindlasti murekoht. Me ei ole sellega jõudnud veel piisavalt palju tegeleda, aga loodame, et hooaja alguseks saame selle probleemi kõrvaldatud ja leiame need mängijad üles, kes väravaid peaksid lööma hakkama.

martin_hurt
Martin Hurt

Tammekas ei jätka hetkeseisuga Martin Hurt. Mees, kes läinud hooajal mängis tipuründaja positsioonil, lõi väravaid ning tegi ka ilma pallita meeskonna jaoks palju tööd. Kas tipuründaja positsioonile otsite veel kedagi uut või püüate leida selle mängija Tammeka seest?

Praeguses seisus on tõesti nii, et me Martiniga oleme suhelnud ja Tammeka eest mängides ta hooaega ei alusta. Eelmine hooaeg oli selline, kus pere, töö ja ka mängimine muutus tema jaoks väga kurnavaks ning austame tema otsust. Loomulikult, võimalusel üritame otsida endale ka ründajat, mis annaks meile rohkem käike. Siiski, tegelikult me näeme, et meil on endal vähemalt kaks-kolm mängijat, kelles on tublisti potentsiaali, et väravaid regulaarselt lööma hakata.

Ettevalmistusperioodil on jäänud veel kaks mängu – tuleval nädalavahetusel Tallinnas Viljandiga ning üle pika aja kohtub Tammeka ka linnarivaal Santosega. Mida nendest mängudest ootate, kuhu panete põhirõhu ning mis on see, mida soovite viimastest mängudest hooajale kaasa võtta?

Enesekindluseks oleks kindlasti vaja need mängud võita. Oleme võtnud treenerite ning mängijatega selle hooaja eesmärgis mitte panna sihte kohtade ja punktide näol. Pigem võtame sihi, et me läheme igat mängu, olenemata vastasest, võitma. Kindlasti oleks neist kahest mängust meeskonnale hooaja alguseks vaja head emotsiooni ning võidud ja väravad annaksid meile hea enesetunde.

Viimati madistasid Tammeka ja Santos palliplatsil kolme aasta eest.
Viimati kohtusid Tammeka ja Santos palliplatsil meeskondade tasandil kolme aasta eest, kui Annelinnas peeti kontrollmäng.

Ütlesid, et iga mängu eesmärk on tuleval hooajal võit. Kas see tähendab, et mõnes mängus tuleb tulemuse nimel ohverdada ka mängupilt ja mängida natukene riskivabamalt?

Ma arvan, et eelmisel hooajal on üldsuseni jõudnud meie mängupildi osas natukene valesti mõistetud sõnum. Mängupilt ei pea kindlasti tähendama, et selle arvelt ohverdatakse tulemust. Pigem seda, et olenemata kuidas sa mängid palliga, pead sa siiski kaitses hästi mängima. Need on need hetked, kus me kindlasti oma mängijate seas oleme kõva tööd teinud ja loodan, et see jõuab läbi meie esituste ka üldsuseni. Me tahame võita kõiki mänge, olla võimalikult palju palliga, nii palju, kui vastane laseb ja peame suutma mängida ka kaitses konkurentsivõimeliselt.

Lõpetuseks ja pisut pikemalt ette vaadates, Premium Liiga alustab sel hooajal Tartus, kus sinivalged võõrustavad Narva Transi. Mida sellest mängust vähem kui kuu aega enne avavaatust arvad.

Narva on meile selles mõttes olnud suhteliselt mugav vastane. Me oleme neilt suutnud viimastel hooaegadel punkte võtta nii kodus kui ka võõrsil. Kindlasti Narval on omad ambitsioonid, nad on oma võistkonna üsna hästi komplekteerinud ning soovivad samuti kolme punktiga alustada. Kerge ei saa olema, aga ma ei näe, et tuleval hooajal oleks ükski mäng meile liiga kerge.

Tammeka alustab Premium Liiga hooaega 4. märtsil kell 19.00, kui Annelinna kunstmurustaadionil võõrustatakse Narva Transi!

...
Niimoodi rõõmustas Tartu rahvas märtsikuisel Annelinna kunstmuruväljakul kuue aasta eest. Tammeka oli äsja skoorinud Nõmme Kalju vastu. FOTO: Rein Murakas
http://www.jktammeka.ee/wp-content/uploads/2016/02/s6pakad-1024x687.jpghttp://www.jktammeka.ee/wp-content/uploads/2016/02/s6pakad-150x150.jpgMarti PähnESINDUSMEESKONDUncategorizedUUDISEDLäinud nädalavahetusel lõpetas Tammeka halliturniiri 1:1 viigiga Rakvere Tarva vastu. Kontrollturniiri saldoks jäi tartlastele kolm kaotust ning kaks viiki. Ees ootavad veel aga kohtumised  Viljandi JK Tuleviku ning linnarivaal FC Santosega. Kuidas on läinud ettevalmistus, kes moodustavad meeskonna tuumiku, millised on sinivalgete mängulised eesmärgid ning kes hakkavad lööma väravaid?...jktammeka.ee | jalgpallikooltammeka.ee | Meeste- naiste ja noortejalgpall Tartus ja Tartumaal