suur_sõber_reti
Reti Mänd mentorlusprogrammi raames külastamas tüdrukute ’03-’06 gruppi.

Veebruarikuu teises pooles alustas oma kolmandat hooaega Tammeka mentorlusprogramm “Suur Sõber”. Programmi raames külastasid Tammeka esindusmeeskonna, naiskonna ja U21 mängijad noortegruppe. Kõigil noorte vutihuvilistel oli võimalik oma mentoritega koos trenni teha ning neilt uurida, mis tunne on tippjalgpalli mängida.

Üheks mentoriks “Suure Sõbra” programmi raames on esindusmeeskonna poolkaitsja Kaspar Paur. Kaspar on kogemusi jagamas Tammeka ’08 Valge grupi juures ning peab noortele eeskujuks olemist väga oluliseks.

paur_profiil
Foto: Jana Pipar

“Noorematele eeskujuks olemine on mõneti vastutus selle eest, milline on noore inimese edasine motivatsioon, arusaam ja töö oma tegevuste tegemisel. Siin kohal on tähtis olla igas olukorras positiivne ning leida alati lahendus, mitte vabandus.”

Oma külastuse raames oli Pauril võimalus vastata noorte jalgpallurite küsimustele ning nendega koos trenni teha.

“Treening kus “Suur Sõber” sain noortele olla, oli lõbus ja tore. Küsiti asjakohaseid ja taiplikke küsimusi ning hiljem koos pallikulli mängides oli nalja kui palju. Lõpus tulid poisid kohe kallistama ja mõni isegi tänas sõnaliselt. See tekitas hea tunde.”

Kaspar Paur külastamas Tammeka '08 Valge treeninggruppi
Kaspar Paur külastamas Tammeka ’08 Valge treeninggruppi.

Tammeka tänavuse aasta üks suurimaid sõpru on aga esindusnaiskonna mängija Reti Mänd. Reti on Tammeka ’11 Sinise ning tüdrukute ’03-’06 grupi mentor.

reti-ma%cc%88nd-1-small“Suureks Sõbraks olemine ja lastega koos trenni tegemine on vahva kogemus, sest nende siiras rõõm ja tahe jalgpalli mängida on omamoodi nakkav. Just need samad pisikesed staarid on tegelikult tulevikutegijad, kes võtavad üle meie endi kohad – seega on oluline neile näidata, kuhu on võimalik jõuda, kui kõvasti vaeva näha ja trenni teha. Kui ma mõtlen sellele, et mul on endalgi eeskujud, kelle moodi olla tahan, siis on väga äge mõelda, et ka mina võin olla kellelegi eeskujuks!”

Muide, Reti ja Kaspar külastasid mõlemad Tammeka noortetreeneri Imre Sarve treeninggruppe. Sarve sõnul annavad tippmängijate külastused palju juurde, sest sellega nad motiveerivad lapsi endale kõrgeid sihte seadma.

imre_sarv“Kaspar Pauri külastuse puhul oli näha, et huvi Tammeka tippmängija vastu on suur, sest poisid küsisid väga agaralt küsimusi. Käisime poistega pühapäeval turniiril ja oli näha, et nad olid kohe eriti motiveeritud. Kusjuures üks poistest ütles mulle turniiri käigus, et ta tahab olla nagu Kaspar. See annab väga palju juurde, et tippmängijad külastavad noori, sest nad annavad sellega edasi motivatsiooni ning näitavad kuhu on võimalik raske tööga jõuda.”

JÄRGMISED “SUURE SÕBRA” KÜLASTUSED TOIMUVAD JUBA MAIS JA JUUNIS!

Tauno Tekko on ka '03-'04 Sinise grupi mentor!
Tauno Tekko on ka ’03-’04 Sinise grupi mentor!
Tammeka uusim täiendus Eino Puri jagas kogemusi U17 Valge grupile
Tammeka uusim täiendus Eino Puri jagas kogemusi U17 Valge grupile
http://www.jktammeka.ee/wp-content/uploads/2017/03/suur_sõber_08_valge-1024x544.jpghttp://www.jktammeka.ee/wp-content/uploads/2017/03/suur_sõber_08_valge-150x150.jpgEerik ParvitsNOORTE JALGPALLUncategorizedVeebruarikuu teises pooles alustas oma kolmandat hooaega Tammeka mentorlusprogramm 'Suur Sõber'. Programmi raames külastasid Tammeka esindusmeeskonna, naiskonna ja U21 mängijad noortegruppe. Kõigil noorte vutihuvilistel oli võimalik oma mentoritega koos trenni teha ning neilt uurida, mis tunne on tippjalgpalli mängida. Üheks mentoriks 'Suure Sõbra' programmi raames on esindusmeeskonna poolkaitsja Kaspar Paur. Kaspar...jktammeka.ee | jalgpallikooltammeka.ee | Meeste- naiste ja noortejalgpall Tartus ja Tartumaal