Tänavu talvel üleminekuakna viimasel päeval Tartu JK Tammekaga liitunud Eino Puri siirdub hooaja teiseks pooleks mängima Norra II liigasse. Viiel korral Eesti rahvuskoondist esindanud Puri uueks koduklubiks saab Nybergsund, kelle rivistusse kuulub ka Kaimar Saag.

“Olen siirdumas Norra teise liigasse Nybergsund IL-Trysil klubisse. Suvise puhkuse ajal oli mul võimalus meeskonnaga nädal aega treenida. Klubi ja koht meeldisid ning otsustasin minna. Ülemineku põhjuseks on soov lihtsalt proovida midagi muud võrreldes Premium liigaga, kus olen veetnud kogu oma senise karjääri ehk 12 hooaega,” räägib Eino Puri oma uuest koduklubist.

“Tammekaga jäin ma väga rahule! Klubi on väga professionaalne just suhtumise ja tegevuse poolest vaatamata sellele, et ei olda veel täisprofid. Tingimused treenimiseks on väga head. Treenerid on väga põhjalikud ja analüüsiva nii nagu tänapäeva jalgpallis peab olema – kogu tegevus on neil läbimõeldud. Kogu klubi kollektiiv on töökas ja väga tubli.” kiidab Puri Tammekat. “Lisaks soovin tänada Tammeka toetajaid hääleka kaasaelamise eest nii Premium liiga mängudel kui ka karikafinaalis A. Le Coq Arenal – see jääb kauaks meelde!”

Eino osales tänavu Tammeka ridades 20 Premium liiga mängus ja lõi ühe värava.

Tartust oli karikafinaali kohale sõitnud tõeline sini-valgete fänniarmee

Nybergssund asub Lõuna-Norras ja linna esindusklubi mängib kodumänge 1500-kohalisel staadionil. Klubi mängis kuni aastani 2011 viis hooaega järjest Norra tugevuselt teises liigas. Mullu jäi Nybergsund IL-Trysil tugevuselt kolmandas liigas viiendale kohale.

JK Tammeka tegevjuhi Kristjan Tiiriku sõnul oli vabadus välismaale siirduda Eino Puriga sõlmitud kokkuleppe osa. “Me täname Einot, et ta andis tuld Tammeka nimel, ja soovime talle edu välismaal. Tahan öelda ka, et kui Eino otsustab pöörduda tagasi Eesti liigajalgpalli, on ta oodatud just Tartusse!”

Tammeka ridu täiendanud Eino Puri jagas märtsis kogemusi ka U17 Valge grupile