Alates 2017 hooajast kasutab Tartu JK Tammeka esindusmeeskond Quanter programmi, millega jälgitakse mängijate koormust ning millele vastavalt planeeritakse järgmiseid treeninguid ja koormusi.

Quanteri näol on tegemist analüüsi programmiga, mis võimaldab jälgida mängijate hetkeseisu – alates treeningute koormusest kuni taastumiseni. Kuna kõik mängijad on erineva füüsilise võimekusega, siis antud programm võimaldab jälgida kõiki mängijaid individuaalselt. Klubi noortetöö juht ning endine peatreener Mario Hansi lisab: “Quanteri suurimaks kasuteguriks on see, et tänu hoolikale jälgimissüsteemile saame me vältida vigastusi.”

Vigastustest hoidumine on tipp-jalgpallis üks suurimaid raskusi, sest koormused on suured, mängugraafik tihe ning kehad on viidud maksimaalse piirini.

Klubi noortetöö juht ning endine peatreener, Mario Hansi

Pärast Quanteri süsteemi kastusele võttu on Tammeka esindusmeeskonna töö saanud jällegi ühe professionaalsema killukese juurde, mis aitab treeneritel oma tööd paremini teha ja võimaldab kiiret ja effektiivset tagasisidet mängijatelt, mis muidu kahe silma vahele võis jääda.