#kõikmängu – Kaarel Kiidron

Tammeka meeskonna hooaeg algas kaheksa kuud tagasi, 3. märtsi õhtul kell 19:10 suure pauguga. Kapten Kaarel Kiidron naelutas palli peaga FC Infoneti väravasse ja sinivalged juhtisid Eesti meistri ees 1:0. See, et Kiidron lõi kõrgliiga avavärava olulises osas omaenda rajatud staadionil, ongi talle omane. Tammeka kaptenina ja spordimanagerina ongi ta andnud sisu ja energia hüüdlausetele nagu #kõikmängu või #annametuld, ent miks mitte ka #mehistemeestemäng, #täiegapeale ja #kõikonvõimalik!

Kaarel, mis on sinu parimad omadused jalgpallurina?

Ma usun, et parimad omadused on koordinatsiooni- ja analüüsivõime. Tänu sellele oskan raske tööga ennast osavamaks lihvida.

Mis sa arvad, kuidas teised mängijad sind iseloomustaksid?

Ma arvan, et nad iseloomustaksid mind kui häälekat liidrit. “Ülemused” käsevad alamatel asju täide viia, head “liidrid” veavad aga asja eest ja kutsuvad teisi järgi.

Mis on sinu selle hooaja suurim elamus Tammekas mängimisest?

Karikafinaalis väljakule kõndimine oli ebareaalne! Kananahk tuli peale ja võttis emotsionaalseks, kui nägin nii paljusid Tammeka toetajaid tribüünil. Suur aitäh kõigile, kes sellise elamuse meile pakkusid.

Premium liiga hooaja viimane ring kannab hüüdlauset “Kõik mängu!” Millises mängus sina sellel hooajal oma võimeid kõige rohkem realiseerisid või end kõige rohkem ületasid?

Kõige enam tuleb meelde karika poolfinaal Paide vastu. Meil oli eelnevalt lühikese perioodi jooksul olnud palju mänge. Neist mängudest oli juba läinud lisaajale ka karika veerandfinaal Viljandi vastu. Nüüd poolfinaalis tundsin küll, et olin vaimselt ja füüsiliselt nii läbi, aga ometi suutsime meeskonnana finaali pääseda. Poolfinaalis suutsin ka otsustava penalti realiseerida (videos 1:17).

Milliste mängijate või klubide autogramme või fänniasju on sul lapsepõlvest alles?

Ma pole olnud kunagi kellegi nii tulihingeline pooldaja, et koguksin nende fänniasju. Mulle meeldivad väga paljud erinevad mängijad ja klubid.

Nimeta üks Premium liiga mängija, kelle sina Tammekasse tooksid?

Tooksin Tarmo Neemelo. Uskumatult kõva vana on. Tal on tegelikult väga korralik tehnika olemas, vaatamata oma suurele kogule. Kui ta oleks natuke elegantsem oma puudetes, siis hinnataks teda ka oluliselt kõrgemalt, ma arvan.

Premium liiga legend Tarmo Neemelo (keskel) ründas Tammeka väravat ka 2010. aastal suvel. Too Tartus peetud matš lõppes siiski 0:0. Fotol peatavad Levadia rünnakut Siim Valtna, Siim Roops ja Olari Perlin.

LISALUGU

Mida arvab Kaarel teistest viimase ringi reklaamnägudest, meeskonnakaaslastest Mihkel Järvistest, Tristan Koskorist ja Reio Laabusest?

  • Kiidron Järvistet: “Väga hea tehnilise pagasi, esimese puute ja kehatasakaaluga mängija. Näha on, et lapsepõlves on iga vaba hetk veedetud jalgpalliväljakutel. Nii palju, kui meil vabu väljakuid muidugi oli. Peab õppima kogu mängu kontrollima ja suunama enda nägemuse järgi. Väljakul peab temast õhkuma rahulolematust, kui talle palli ei mängita. Liidrimaterjal.
  • Kiidron Koskorist: “Mees, kes on järjekordselt tõestanud, et õige suhtumise ja suure tööga on võimalik tegusid teha. Mõned aastad tagasi tegi oma suhtumises täieliku kannapöörde ja naudib töö tegemist ja paremaks saamist. Aga peab kindlasti jälgima, et läbi ei põleks.”
  • Kiidron Laabusest: “El Maestro. Lust on temaga jalgpalli mängida, sest muutud ka ise väljakul paremaks. Oskab väga kitsastest olukordadest hästi välja tulla. Tema väljakunägemine ja mängust arusaamine on alati olnud kõrgklassiline.”
Kaarel Kiidron aitas Sepa jalgpallikeskust ehitada…
…ja avada! FOTO: Maksim Mitrofanov.