Tartu Tammeka on esitanud Eesti Jalgpalli Liitu dokumendid, et registreerida esindusmeeskonda Siim Tenno. Tammekas üles kasvanud Tenno on jalgpallurikarjääri jooksul esindanud nii Eesti koondist, Tšehhi kõrgliigaklubi Viktoria Žižkov kui Saksa neljandas liigas pallinud VfR Neumünsterit. Sinivalgete särgi tõmbab keskpoolkaitsja selga pooleteiseaastase pausi järel.

Tammekas jalgpallihariduse saanud Tenno on pärit sinivalgete nimekast ’90 treeninggrupist, kus ta pallis koos Reio Laabuse, Albert Prosa, Mait Toomi ning teistega. 24-aastane keskpoolkaitsja on hoolimata noorusest ning mitmel hooajal võõrsil pallimisest jooksnud Eesti kõrgliigas väljakule tervelt 168 korral. Tammeka värve on mees kokku esindanud 151 kohtumises, kokku on poolkaitsja sinivalgete eest löönud 8 väravat.

Viimasel hooajal Saksamaal nii poolkaitses kui ka keskkaitses mänginud Tenno annab hooaja teisel poolel ka Tammekas käike juurde esmajoones just keskväljal. Tammeka peatreener Indrek Koseri sõnul on Tenno näol tegu tammeklastele väga vajaliku täiendusega, kellel olemas kvaliteet ning kes annab treeneritele rohkem valikuid väljakul:

koser_OLSiim Tenno liitus meiega samal ajal Reio Laabusega. Kuna ta aga vahepeal viibis ka testimisel, siis pidevalt ta meeskonnaga treeninud pole. Sellest hoolimata on trennidest näha, et tegemist on vajaliku täiendusega, kellel on hea suhtumine. Kindlasti annab ta meile keskväljal kvaliteeti  juurde ja muudab koosseisu sügavamaks.

Siim Tenno saab Tammeka eest Premium liigas platsile joosta, kui Saksamaalt saabuvad nõutud dokumendid.

Siim Tenno

  • Sündinud 4.8.1990
  • Pikkus 172 cm
  • Premium liigas 168 mängu/12 väravat (Tammeka ridades 151/8)
  • Tammeka eest mängitud kõrgliigamatšide poolest kõigi aegade kolmas (Heiko Tamm 251, Kristjan Tiirik 229)
  • Mänginud keskpoolkaitses, ent ka ääre- ja keskkaitses

TULETAME MEELDE: Niimoodi lõi Siim Tenno kahe aasta eest FC Florale kaks väravat ja sinivalged võtsid rahvusareenilt väga väärtusliku viigipunkti!