Tartu Ülikool Fauna naiskonna kauaaegne kuldvara, poolkaitsja Kaisa Kamenik liitus Tammeka naiskonnaga ja loodab tuleval hooajal keskväljal põhikoosseisu murda. 9-aastaselt jalgpalliga alustanud Kameniku võlub Tammeka juures ettevõtlikkus ja soov areneda. kaisa_kamenik

Verivärske Tammeka liige Kaisa Kamenik liitus naiskonna treeningutega möödunud aasta novembri lõpus. Tammeka duubelnaiskonnast alustanud ning nüüd naiskonnaga treeniv Kamenik on pärit Ahjalt. “Jalgpall tuli minu ellu  9-aastaselt, kui sõbranna kutsus mind trenni,” meenutas Kamenik. Algselt mängiti koos poistega, kuid hiljem kujunes välja eraldi ainult tüdrukute punt.

Kamenik meenutas, et võistlemas käidi nii  maakondade- kui ka koolidevahelistel võistlustel. “Võistluseid mäletan siiani väga hästi, sest just need panid mind maksimaalselt proovile,” tõdes Kamenik. Kuigi gümnaasiumi ajal tuli vuti mängimisse paus, siis avastas kunagine Fauna talent ülikooli tulles enda jaoks uuesti jalgpalli.

Peatreener Maiko Tamme iseloomustus: “Kaisa on mitmekülgne mängija. Tal on hea palli kontrollimine, oskab tekitada vajalikke rünnakuid ning on töökas. Kõik see kokku teeb temast andeka ja olulise mängija keskväljal ning annab naiskonnale käigu juurde.”

Kameniku sõnul teeb Tammeka naiskonna tugevaks ühtsus, töökus ning tahtejõud. “Mulle on trennis mõned mängijad juurde tulnud ja öelnud, et mängin hästi ning teen head tööd, siis on ikka hea tunne küll,” rääkis Kamenik. Tema sõnul on treeningutel suhtumine asjadesse tõsine – nähakse vaeva, kuid kunagi ei puudu ka pisike huumor. Mis puutub eesmärkidesse, siis Kamenik ütles, et soovib mängida platsil liigse paanikata ning teha palliga mõtestatud otsuseid. “Mulle meeldib platsil ise otsustada, mida palliga teha tahan,” põhjendas Kamenik oma platsil paiknemist.

Tammeka naiskonna tegemisi jälgis Kamenik juba varem Facebooki vahendusel. “Mind võlub uue koduklubi juures ettevõtlikkus ja soov areneda,” rääkis Kamenik. Lisaks meeldib talle, et klubi pöörab rõhku noortesüsteemile, eraldi on olemas naiskond ja duubelnaiskond.

Debüüdi naiskonna eest sai Kamenik detsembris toimunud aastalõputurniiril. “Esimestes mängudes pabistasin ikka kõvasti, aga mida mäng edasi, seda kindlamaks jalg muutus,” meenutas poolkaitsja oma esimesi mänguminuteid Tammeka koosseisus.

KAISA KAMENIK

Sünnipäev: 11.juuni

Vanus: 23-aastane

Elukoht: Tartu

Töökoht: Teater Vanemuises vastuvõtusekretär ja publikuteenindaja

Mängijakarjäär: 2012-2016 Fauna naiskond

Huvid, hobid: lugemine, teater, kokkamine

Head omadused: kohusetundlik, sõbralik, rõõmsameelne