Sel aastal algab JK Tammeka hooaeg mänguga valitseva meistri vastu 28. veebruaril, Sportland Arenal. Tihe töö hooaja alguseks hakkas pihta juba enne Aastalõputurniiri, kui tuldi kokku Sepa staadionile ning alustati treeningutega. Praeguseks on lisaks trennidele ka ära peetud 3 sõpruskohtumist, mille eesmärgiks olnud ettevalmistus algavaks hooajaks.  Sellega ollakse ettevalmistusega täpselt poolel teel. 

Vasakul meeskonna peatreener Kaido Koppel ning tema kõrval klubi noortetöö juht, Mario Hansi

Hooaja ettevalmisperiood täpselt poolel teel. Kuidas on läinud meeskonna komplekteerimine? Oled seni poistega rahul? On oodata täiendusi?

Meeskonna koosseis ei ole veel lõplikult lukus. Otsime paarile positsioonile õige kvaliteedi ja suhtumisega mängijaid. Üks variant aukude täitmiseks on oma mängijate ümberkoolitamine teisele positsioonile ja teine variant on uute mängijate otsimine. Tegeleme mõlemaga.

Poisid on isuga tööd teinud. Senimaani olen ainult ühe treeningu järel pidanud mängijaid noomima, kuna pingutus ei olnud oodatud tasemel. Mängijad reageerisid suurepäraselt. Järgmine trenn oli korralik andmine ja üksteise proovile panemine.

Kuidas on plaan lahendada olulise lüli kaitseliinis – Kaarel Kiidroni lahkumine?

Otsime aktiivselt keskkaitsjat. Eestis oli saadaval paar keskkaitsjat, kelle profiil meile sobis ja kellega me ka ühendust võtsime. Nemad on tänaseks kinnitanud, et jäävad uueks hooajaks oma klubidesse. Sellest tulenevalt uurime välismängijate turgu.

Näiteks hetkel on testimisel ameeriklasest keskkaitsja, keda oleme näinud ainult kahes trennis. Proovime paari nädalaga selgeks saada, kas soovime teda uueks hooajaks meeskonda või mitte.

Esindusmeeskonna treeningutega on liitunud ka Kennet Jädal, keda ma näeksin keskkaitsjana. Viimati Sillamäe eest kõrgliigas mängides oligi ta keskkaitses. Kennet on füüsiliselt heas vormis ja tema pallipuuted on endiselt kvaliteetsed. Nüüd tuleb ta lihtsalt jalgpallivormi ajada. See võib tal rohkem aega võtta, kui teistel, sest alguspunkt on erinev.

Ning ka rünnaku faasis – Kevin Rääbis viibis testimisel Kaljus ning Koskor Tallinna kalevis, kus lõi sõpruskohtumises ka kohe värava?

Tristaniga rääkisime asjad selgeks ja ta jätkab uuel hooajal Tammekas. Keviniga saime kohe pärast tema testiperioodi lõppemist Tamme staadionil kokku. Temaga veel midagi kindlat paigas ei ole. Kevin kaalub ka teisi pakkumisi.

Millist mängupilti hakkate tänavusel hooajal fännidele näitama ning mitmendale kohale on eesmärk mängida?

Tammeka esindusvõistkond võiks olla linnarahvale ja eriti just noormängijatele eeskujuks oma töökusega. See on asi, mis viib meid oma potentsiaali realiseerimiseni. Minu arust peaks see olema iga inimese eesmärk elus. Teha seda, mis meeldib ja võimalikult hästi.

Tabelikoht oleneb sellest, kui hoolikalt teised võrreldes meiega tööd teevad ja loomulikult on oluline ka see, kui kvaliteetsed mängijad on meeskondadel kasutada.

Ning ka ettevalmistusperioodist üleüldiselt. kuidas kommenteerid senist ettevalmistusperioodi – kas olete täitnud seatud eesmärgid ning kuidas oled mängijate sooritustega rahul olnud. Mis on edasised sammud ettevalmistusperioodil?

Halliturniiril mängime tugevate vastastega. Sellest tulenevalt harjutame hooaja ettevalmistuse jooksul enamasti kaitsemängu.

Mängud on olnud väga õpetlikud. On olnud perioode, kus poisid on meie taktika väga hästi tööle pannud ja me oleme vastaste mängu pea peale keeranud. Aga on olnud ka palju episoode, mida on hiljem hea videost üle vaadata, et eksimustest õppida.

 

Järgmine sõpruskohtumine toimub 10. veebruaril, mil vastamisi minnakse Taliturniiri raames, EJL jalgpallihallis FC Floraga. Esimene sõpruskohtumine kodustaadionil toimub 17. veebruar FK Auda vastu.