Läinud nädalavahetusel jõudis lõpule tänavune Tammeka Juunior Cup. Kui turniiri esimese võidukarika jättis 2005. aastal sündinute seas koju Tammeka Sinine, siis viimase trofee võttis laupäevasel 2010. aastal sündinute turniiril Tammeka Must.

Tammeka Must alistas alagrupiturniiril kõik kolm vastast ning kohtus poolfinaalis Tammeka Sinine I-ga, kes kogus alagrupis ühe võidu ja kaks viiki. Must võttis kindla 4:0 võidu ja edenes finaali, kus alistati FC Elva 2:0. Sinine I jäi kolmanda koha matšis alla Põlva Lootosele 0:5.

Paralleelselt toimunud B-taseme turniiril osales 12 võistkonda. Tammeka Kollane võitis alagrupis kõik viis mängu, kuid finaalis tuli tunnistada FC Ülenurme 5:0 paremust.

Tammeka Rohelisele kuulus turniiri kuues koht, Sinine II oli kaheksas ja Valge II üheksas.

Pühapäeval tulid Sepa jalgpallikeskuse platsile kõige pisemad, 2011. ja 2012. aastal sündinud poisid. Seal oli peamine mängurõõm ning turniiritabelit ei peetud.

Juunior Cupi peakorraldaja Ken Viidebaum märkis, et turniiri võib kordaläinuks lugeda. „Võistkondi oli enam-vähem sama palju kui eelmisel aastal ehk kokku 126 võistkonda 34st klubist. Ilm oli vaatamata hilisemale algusele siiski kohati jahedavõitu, aga õnneks selle taha midagi ei jäänud,“ rääkis Viidebaum.

Ta lisas, et menukad olid B turniirid, mis näitab jalgpallipüramiidi laiust, ehk et väga palju on lapsi, kelle jaoks on jalgpall ka lihtsalt mõnus ajaviide.

„Tore oli ka see, et üle väga pika aja toimus kaks korraliku osavõtjate hulgaga tüdrukute turniiri, mis osutab, et tüdrukutega tehakse head tööd ja jalgpall on tüdrukute seas tõusulainel. Järgmisel aastal samamoodi edasi ja aitäh kõigile osavõtjatele,“ ütles Viidebaum. Lisaks 2005. ja 2010. aastal sündinutele tõid Tammekale võidukarika ka 2007 Sinine I ja 2009 Sinine I grupid (mõlemad A-taseme turniirilt).

Nädalavahetusel käis väljakul ka Tammeka 2009 Sinine, kes osales Reiniku kooli staadionil toimunud FC Heliose korraldatud turniiril. Nelja võidu ja ühe kaotusega kuulus poistele kuue võistkonna seas teine koht.