Reedel, 17. märtsil tehti Sepa Jalgpallikeskuses ajalugu. Eelmisel suvel valminud staadionil tehti esmakordselt otseülekanne jalgpallimatšist ning seda ETV2 kanalil! Televaatajate ekraanidele jõudis võitluslik mäng Tartu JK Tammeka ja JK Narva Transi vahel, mis lõppes 1:1 viigiga.

kapper_profiil
Tartlased juhtima viinud Sander Kapper. Foto: Jana Pipar

Võrreldes eelmise kahe mänguga oli Tammeka algrivistuses toimunud kaks muudatust – Tauno Tekko ja Erki Mõttuse asemel alustasid mängu Eino Puri ja Martin Jõgi. Kui mängu esimesed minutid möödusid Transi taktikepi all, siis ajapikku võttis Tammeka keskväli Eino Puri-Reio LaabusRandin Rande kontrolli enda alla. Siiski esimese kõige ohtlikuma momendi tekitasid narvakad, kui 26. minutil tabas Viktor Plotnikovi tsenderdus Tammeka väravaposti. Mõned minutid hiljem oli Kaspar Pauril kahel korral hea võimalus mänguskoor avada, kuid tartlaste kahjuks pall väravavõrgus ei maandunud. Aga Sepa Jalgpallikeskusesse kogunenud 227 inimest ei pidanud väravat kaua ootama – suurepärase eeltöö teinud Kevin Andersoni tsenderduse realiseeris väravaks Sander Kapper.

Teise poolaja algus mänguskoori muudatust koheselt ei toonud. Mõlemad pooled küll üritasid, aga lõpplahendus jäi leidmata. Mängu 75. minutil oli tartlaste Erki Mõttusel ideaalne võimalus tartlased kahe väravaga juhtima viia, kuid noor ründaja ei suutnud Pauri ja Rande heast eeltööst tekkinud võimalust ära realiseerida. Ja siin kehtis vana hea tõde – kui ise ei löö, lüüakse sulle! Trans muutus mängu lõpus väga innukaks ning see tõi neile edu. Tammeka kaitseliinis tekkinud kommunikatsiooni ebakõla kasutas ära Ilja Ferapontov, kes viigistas seisu. Tammeka jätkab Premium liigas ilma kaotuseta ning tõusis enne tänaseid mänge liigas ainuliidriks!

NII NAD KIRJUTASID

MÄNGU TIPPHETKED

PROTOKOLL

Tartu JK Tammeka – JK Narva Trans  1:1 (1:0)
44. Sander Kapper – 83. Ilja Ferapontov

Hoiatused: 18. Kaarel Kiidron, 42. Eino Puri, 58. Randin Rande – 21. Ilja Ferapontov
Mänguolud: +4, pilves vihmane ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 227
Peakohtunik: Miko Pupart
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Marto Kiisk
Neljas kohtunik: Tomi Rahula

Tammeka: Karl Johan Pechter, Andre Paju, Kaarel Kiidron, Jürgen Lorenz, Kevin Anderson (46. Erki Mõttus), Reio Laabus, Sander Kapper (80. Juhan Jograf Siim), Randin Rande, Eino Puri (72. Tauno Tekko), Kaspar Paur, Martin Jõgi.
Varus: Karl Vaabel, Erki Mõttus, Andrei Sadovoi, Martin Aasmäe, Juhan Jograf Siim, Silver Grauberg, Tauno Tekko.

Trans: Artur Kotenko, Igor Ovsjannikov, Tanel Tamberg, Nikita Savenkov, Vassili Pintšuk, Viktor Plotnikov, Deniss Poljakov, Artjom Škinjov, Ioan Jakovlev (46. German-Guri Lvov), Ilja Ferapontov, Dmitri Kovb (78. Vadim Mihhailov).
Varus: Aleksei Matrossov, Mihhail Pavlov, German-Guri Lvov, Vadim Mihhailov, Jegor Panfilov.

TABELISEIS

Premium liiga tabel pärast reedest (17.03) toimunud mängu. Allikas: soccernet.ee

JÄLGI MÄNGU EEL, AJAL JA JÄREL

http://www.jktammeka.ee/wp-content/uploads/2017/03/tammeka_trans_1-1.jpghttp://www.jktammeka.ee/wp-content/uploads/2017/03/tammeka_trans_1-1-150x150.jpgEerik ParvitsESINDUSMEESKONDReedel, 17. märtsil tehti Sepa Jalgpallikeskuses ajalugu. Eelmisel suvel valminud staadionil tehti esmakordselt otseülekanne jalgpallimatšist ning seda ETV2 kanalil! Televaatajate ekraanidele jõudis võitluslik mäng Tartu JK Tammeka ja JK Narva Transi vahel, mis lõppes 1:1 viigiga. Võrreldes eelmise kahe mänguga oli Tammeka algrivistuses toimunud kaks muudatust - Tauno Tekko ja...jktammeka.ee | jalgpallikooltammeka.ee | Meeste- naiste ja noortejalgpall Tartus ja Tartumaal