Esmaspäeval koguneb A.Le Coq Arenal Eesti U18 koondis, mille peatreenerina alustab tööd JK Tammeka U19 ja U17 võistkondade loots Indrek Koser.

Koser märkis, et kui talle seda võimalust pakuti, polnud mingit varianti, et ta seda vastu ei võta, sest mõne koondise juhendamine peaks olema iga treeneri sooviks ja unistuseks. Jalgpalliliiduga sõlmis ta lepingu üheks aastaks, võimalusega kontrahti aasta võrra pikendada. Koos Koseriga asub U18 koondise juures tööle ka Tammeka väravavahtide treener Karli Kütt, kelle juhendada jäävad koondise noored nahkkindamehed.

Kuna U18 vanuseklass on n-ö vaheaasta, kus valikmänge ei peeta, kuulub koondise aastaplaani kuus kolme päeva pikkust treeningkogunemist, mis päädivad kontrollmänguga mõne Eesti meistriliiga meeskonna vastu. Aasta teises pooles heideldakse ka Peterburi Zeniidi akadeemia ja Luksemburgi koondisega.

Kuna tegemist on vaheaastaga, plaanib Koser kutsuda treeningkogunemistele võimalikult palju erinevaid mängijaid, et anda võimalus end tõestada ka neile, kes pole varem väga palju noortekoondiste õhku hingata saanud. Kuna Koser töötab Tammeka U17 ja U19 võistkondade peatreenerina, on materjal talle laias laastus tuttav, samuti on ta läbi helistanud koondislaste treenerid ning vajalikud asjad üle küsinud.

Kohe esimesel treeningkogunemisel läheb Koseri sõnul lahti tõsine töö ning mingit suurt tutvumisringi ei tehta. „Aega pole raisata ja igast kogunemisest tuleb võtta maksimum,“ nentis Koser. Esimese kogunemise lõpuks peetakse kolmapäeval EJLi jalgpallihallis treeningmäng U19 koondise vastu.

U18 koondise peatreeneri roll ei tohiks Indek Koseri arvates tema tegemisi Tammekas väga palju mõjutada. „Ilmselt jään eemale umbes kümnest Tammeka treeningust, kuid ma ei tähtsustaks seda üle, sest mul on Alar Trummi näol olemas väga hea abitreener,“ märkis Koser.